Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 7.nädal
22.02.2010

Violinal valmib plaat

Elmari Muusikauudistes rääkis Johanna Marie Violina talvistest tegemistest. Konkursil “Eesti Laul” 2010” finaali pääsenud viiuldajate kooslus Violina viibib tihti stuudios, sest 10. märtsil ilmub nende esimene album. Üllatusi on palju, sest siiani pole avalikustatud, kellega koos laule tehakse. Nii mõnigi tuntud laulja pidavat häält tegema. Stiililiselt on uued lood enamasti tantsulised, kuid ka siin on kõrvalepõikeid. “Praegu käib ka Violina klubituur Soomes, pole veel olnud aega „Eesti Laulu“ lavašõule pühenduda,” põhjendasid bändi liikmed Käll, Daana ja Johanna Marie, miks nad pole “Eesti Laulu” tarvis palju proove teha saanud. “Kindlasti anname endast parima, selles pole kahtlust!”

Juhkentali bänd sai nime miljonärisaatest

Eesti laulu finalist Robin Juhkentali bänd kannab nime Malcolm Lincoln. Tähelepanelikule televaatajale võib see nimi kangastuda aastatetagusest saatest "Kes tahab saada miljonäriks?", kus üks miljonärikssoovija just sellist nime Ameerika presidendile pakkus. "Aastaid mõtlesin, et minu esimene bänd saab endale sellise nime. Nüüd viimaks õnnestus luua ''päris oma'' bänd ja säherdune nimigi lõpuks antud," rääkis Robin Publikule. Robin, kes võttis sel aastal osa ka "Eesti otsib superstaari saatest", kuid päris kümne finalisti hulka ei jõudnud, on varem laulnud sellistes bändides nagu Fond ja Speed King. Mõlemad bändid on Delfi Noortebändi võistlusel pääsenud finaali - Speed King jäi Bedwettersi ees 2007. aastal suisa napilt teiseks. Eesti laulu finalistidest sümpatiseerivad Robinile kõige enam Robinile Iiris Vesiku ning Mimicry lood, kuigi noormees tunnistab, et uusi nägusid ja häid lugusid on üllatavalt palju.

Valiti Eesti Laulu õhtujuhid

12. märtsil Nokia kontserdimajas toimuvat Eesti Laulu finaali avalikku kontserti ja samaaegset teleülekannet juhivad Eesti parimateks koomikuteks kuulutatud Ott Sepp ja Märt Avandi. Ott Sepp selgitas oma tundeid uuele väljakutsele reageerides: "Võtsin pakkumise vastu äärmiselt joviaalselt - hõisates, lauldes ja isegi natuke nuttes. Näen taas suurepärast võimalust tõmmata tähelepanu milleltki suurelt ja oluliselt enda upitamiseks ja oma naljade presenteerimiseks. Rääkimata tohutust töötasust mida ma kavatsen küsida. Kuigi töö kui sellise kavatsen lükata rohkem teiste õlgadele. Elagu Eesti Laul!" Märt Avandi ütles, et võttis pakkumise vastu pehme ja kaalutletud tuimusega. "Kui tasus on kokku lepitud ja leping alla kirjutatud, siis hakkan jõuliselt kõrvale viilima. Enda ettevalmistamiseks teen sporti," lausus Avandi. Küsimusele, mida Eesti rahval sel õhtul esikoomikute paarilt oodata tasub, vastas Avandi: "Olge palun valmis meiepoolseks täielikuks läbikukkumiseks! ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normet veel saladuseloori ei kergita, milline täpselt Avandi ja Sepa roll olema saab: "Valmistame praegu ette tervet rida üllatusesinemisi ja sketše, millega nad sel õhtul üles astuvad."

Normannil pole tööülesanded teada

Tundub, et meelelahutaja ja muusikamees ja munitsipaalpolitsei peaspetsialist Henrik Normann ei tea ka pärast kuudepikkust mupos töötamist, mis tema ülesanded täpselt on. Nimelt väitis mees, et ta ei ole mupo pressiesindaja, kuid mupo juht omakorda kinnitas, et Normann sellel ametikohal siiski on. Eelmisel nädalal pandi Tallinnas Keemia tänaval üles parkimist keelav märk ja mupo hakkas kohemaid autosid teisaldama, ehkki 24 tundi pärast märkide paigaldamist veel sõidukeid ära viia ei tohiks, vahendas “Aktuaalset kaamera”. Linnaosavalitsuse munitsipaalpolitsei peainspektor Allan Teistre ütles, et ta ei tea juhtunust midagi, kuna oli haige ning palus ühendust võtta pressiesindaja Henrik Normanniga. Pärast mitmeid katseid Normann küll vastas telefonile, kuid teatas, et kõneisikut tema ei leia ning et tema polegi munitsipaalpolitsei pressiesindaja. Kuna puhkusel viibiv peadirektor Kaimo Järvik siiski kinnitas Normanni pressiesindaja staatust, proovis “Aktuaalne kaamera” meest uuesti tabada, seekord aga katkestas Normann keset vestlust kõne. Sügaval pärastlõunal, pärast mitmeid telefonikõnesid saadeti mupo kastaneid tulest välja tooma paar kuud ametis olnud osakonnajuhataja Tanel Ossipov.

Summer kaotas töö

Summer ehk Indrek Raadik on peagi liitumas iga päevaga kasvava töötutearmeega. Nimelt lõppes mehe töö kosmeetikatooteid tarnivas firmas. Summer oli seal ametis olnud kuus aastat ning tema vastutada oli ühe juuksehooldusbrändi käekäik. "Ütleme nii, et see on muutuste aeg," rääkis Summer Publikule ning lisas, et väga traagiliselt ta töökaotust ei võta. Kuna Summeri ja Alar Aigro bänd Tuberkuloited teeb comebacki, ongi nüüd rohkem aega muusikaga tegeleda. Vahepeal ka oma sooloplaadi üllitanud Indrek Raadik rääkis, et teevad tubekatega vaikselt ka uusi lugusid. Värsket Tuberkuloitedit aga enne kuulda ei saa, kui kõik on rahuldavalt purgis, kinnitas Summer. Tuberkuloitedi tegemiste kohta leiad rohkem infot lehelt www.tuberkuloited.ee.

Varjun leidis uue kodu

Superstaarisaates teiseks jäänud rokihääl Birgit Varjun (23) kolis pisikesest Sangastest karjääri edendamise nimel pealinna Tallinnasse ja naudib nüüd esimesi päevi oma uues kesklinnakorteris. "Korteri leidmisel oli mul tõeliselt õnne! Leidsin selle ühe päevaga ja üürida sain otse omanikelt," rääkis Birgit Naistelehele. Peagi kolib linna ema juurde ka Birgiti viieaastane poeg Andero ja seetõttu pole sugugi vähetähtis, et otse kodu juures asub suisa kaks lasteaeda. Birgit loodab, et saab sügisest ühte neist pojale ka koha.

Avalikustati Muusikaauhindade nominendid

Eesti Muusikaauhinna Aasta Meesarstisti nominendid on Ivo Linna, Jaan Tätte ja Vaiko Eplik. Aasta Naisartisti nominendid on Birgit Õigemeel, Ines ja Laura. Kes aga kandideerivad Aasta Ansabli ja Aasta Video tiitlile?

AASTA MEESARTIST:
Ivo Linna - "Originaal"
Jaan Tätte - "Tulemine"
Vaiko Eplik - "Neljas"

AASTA NAISARTIST:
Birgit Õigeeel - "Teineteisel pool"
Ines - "Kas kuuled mind"
Laura - "Ultra"

AASTA ANSAMBEL:
Shanon - "Üksinda"
Röövel Ööbik - "Ringrada"
Popidiot - "Antenna of Love"

AASTA VIDEO:
Popidiot - "Hanging on Friday"
Röövel Ööbik - "Kid` s Stuff Rokk"
Winny Puhh - "Peegelpõrand"

Kas Lea taas lapseootel?

19-aastase Robini ja 1,5-aastase Jasmiin Dali ema Lea Liitmaa on vihje kohaselt taas lapseootel. Ajakirjale "Naisteleht" tuli vihje, et Lea Liitmaa on jälle rase. "Ma ei saa sellest rääkida. Ega soovi nii isiklikul teemal pikalt peatuda," lausub muidu nii avameelne Lea rõõmsameelselt. Paar kuud tagasi antud intervjuus ütles Lea: "Kolm on paras. Mul endal on kaks last ja tunnen, et üks on just puudu," arvas ta lastest rääkides.

Psychoterror sai valmis uue plaadi

Legendaarse punkansambli Psychoterror vabariigi aastapäeval ilmuv kaheksas stuudioplaat "Parmakarma" esindab bändi tema tuntud headuses, kuid pakkudes ka ootamatuid üllatusi. "Mulle pole tähtis üldtuntud punkroki stampides kinni olla ega ka neist, maksku mis maksab, lahti lasta. Tujuküsimus!" iseloomustab ansambli solist Freddy uut plaati. Albumi üheks pärliks peab bänd J.M.K.E. pala "Kuniks elul on antud veel olla" töötlust. Hoolega produtseeritud kaheksateistkümne uue looga album sisaldab mõtteliselt nelja eripalgelist, kuid kaardipakina segatud EP-d, pakkudes nii klassikalist sirgjoonelist punkrokki ja eksperimenteerib new wave’i, post-pungi, ska ja raskerokiga, lastes bändi muusikalisel mitmekülgsusel senisest enam välja paista. Psychoterror tuli kokku 1991. aastal. Ansambel on aastate jooksul välja andnud kaheksa stuudioplaati, kontsert- ja unplugged albumid, kogumikplaadid Saksamaal, Venemaal ja Jaapanis ning esindatud lugematutel rahvusvahelistel kogumikel. Bänd on tuuritanud pea terves Euroopas ja Venemaal.

Järbergide kolimist välismaale pidurdab masu

"Maja ja autod on endiselt müügis," räägib muusik Üllar Jörberg (68), kes soovib koos abikaasa Estriga (63) Eestist minema kolida. Kroonika kirjutab, et varem soovis paar kolida Vahemere äärde, nüüd aga hoopis mõnele ookeanisaarele, et alustada vaba rahaga võõrsil uut elu. Majanduskriis on aga Üllari sõnul kinnisvarahuvilistele päitsed pähe pannud - uudistamas käinud huviliste endi elamised ei saa müüdud või siis väriseb hing suurte tehingute ees. "Iga teine sõna on kõikjal "masu". See hirmutab kõik ära ju," leiab Üllar. Ta meenutab möödunud eluvintsutusi: "Raskeid aegu on ka enne olnud. Pärast sõda oli hoopis raskem. Mu juuksurist ema sai ainult 37 rubla kuus, aga elasime ikka kuidagi ära. Mina sain onu vana tuulejope - keerati teine pool, pandi uus lukk ja nööbid, ja kandsid edasi." Üllari arvates on inimesed ära rikutud laiade valikuvõimalustega: "Muiste oli peenleib või must leib. Ei teadnudki muud tahta. Rahvas oli vähemaga harjunud."

Roxx üllatab Euroopa tuuril

Vanilla Ninjast lahkunud Maarja Kivi, kes kannab nüüd esinejanime Marya Roxx, rääkis oma ametliku foorumi jututoas, et tema peagi algaval kontserttuuril tuleb esitusele neli uut laulu. Maarja loodab, et saab sellel aastal euroopas teha ka pikema tuuri kui eesootavad viis kontserti ja et tema esimene sooloalbum "Payback Time" jõuab 2010. aasta jooksul poelettidele, vahendab Õhtuleht. Seni on "Payback Time´i" müüdud vaid lauljatari esinemistel ning kodulehe kaudu. Nüüd on albumi jõudmine plaadipoodidesse sammu võrra tõenäolisem kuna Maarja enda sõnul selle jaoks vajaliku plaadilepingu saamisele väga lähedal.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap