Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
02.05.2016

Frankie Animal avaldas debüütalbumi

26. aprillil ilmus indie-rock bändi Frankie Animal debüütalbum nimega “The Backbeat”, mida esitletakse järgmisel kuul Tartus ja Tallinnas.

“The Backbeat” on saadaval digikanalites nagu Spotify, Deezer, iTunes jt, peagi on album müügil ka plaadipoodides.

Esitluskontserdid, kus külalisesinejana astub üles Eesti Laulu võistlusel tuule tiibadesse saanud Mick Pedaja, toimuvad 13. mail Genialistide Klubis Tartus ning 19. mail Kultuurikatlas Tallinnas.

Tallinnas Raekoja Platsil toimub suur emadepäeva kontsert

Järgmisel pühapäeval, 8. mail kell 14 toimub Tallinna Raekoja platsil tasuta Telia emadepäeva kontsert. Üritusel astuvad üles Birgit, Liisi Koikson, Liis Lemsalu, Getter Jaani, Daniel Levi, Ott Lepland, Mart Müürisepp, Sepo Seemann, Kristel Aaslaid ning Kristjan Kasearu, kes esitavad koos ETV laululastega vanu häid lastelaule uues kuues.

Laulud saab koju kaasa võtta tuliuuel plaadil nimega “Sinust ongi mu laul”. Iga ostetud plaadiga toetad Eesti Lasterikaste Perede Liitu 1 euroga. Lisaks esinevad keelpilli-ansambel Võlukeeled ja ETV Lasteekraani laululapsed.

Päeva juhib Anu Välba.

Naised Köögis läheb tuurile

Enne jaanipäeva annab ansambel Naised Köögis Eesti kauneimatel suvelavadel üheksa kontserti. Tegu on ansambli esimese suvetuuriga, kus kõlavad laulud peamiselt nende esimeselt, hiljuti Kuldse plaadiga pärjatud debüütalbumilt “See pole ainult sääskede ja siilide öö”. Lisaks lubavad nad kontsertreisil esmakordselt publiku ette tuua mitmed uued lood, mida seni vaid köögis harjutatud.

“Meie laulud on suurest armastusest ja igatsusest, kuid samavõrd on need ka humoorikad ja sotsiaalkriitilised lood, mis toovad esile põhimõttelisi arusaamatusi naiste ja meeste vahel. Need on laulud endast lugupidavale naisele ja suure südamega mehele,” kirjeldavad Naised Köögis ühist loomingut, mis on suures osas valminud üksteise köökides koos mõnusalt aega veetes.

“Meie laulude tulised teemad tulevad elust enesest. Keegi meist räägib mõne loo või põrkame ootamatult kokku mingi nähtusega, mis meid kõiki puudutab, ja laulusõnad hakkavadki sündima. Meie lood on lihtsad ja kannavad endas uuemate rahvalaulude meelelaadi, neid saavad kaasa laulda kõik, kes soovivad,” leiavad Naised Köögis.

Ansambli liikmed said kokku mõni aasta tagasi, kui kõik neli elasid lähestikku Viljandi vanalinnas. Ansamblis laulavad ja mängivad pilli Sofia Joons, Kristiina Ehin, Katrin Laidre ja Kairi Leivo.

Kontserdid toimuvad juunikuus erinevatel suvelavadel üle Eesti.

Kerli avaldas singli pealkirjaga “Blossom”

Lauljatar Kerli avalikustas täna muusikavideo värskele loole “Blossom”, mis on tema teine singel sügisel ilmuvalt plaadilt.

Kerli kirjutas pala koos Ago Teppandiga. Loos on ka kooriosa, mida laulab Ülenurme laulustuudio.

Lauljatar Maris avalikustas esiksingli “Sinuga”

Lauljatar Maris ilmutas oma esimese singli “Sinuga”, mis räägib sisemiselt suureks sirgumisest. Loo sõnade ning viisi autoriks on lauljanna ise.

Maris on jõudnud sellesse hetke, kus on valmis võtma eest kõik maskid, et kohtuda oma tulevaste kuulajatega. Singel “Sinuga” on lauljatari sõnul teda ennast hästi kirjeldav sissejuhatus. “Minu tekstid on tihti põimitud loodusromantiliste metafooridega, mille alatoonides hõljub unistavalt helge mõttelend,” kirjeldab Maris. Uus singel räägib sisemiselt suureks sirgumisest. “Ilusad suhted iseenda ja teistega on alati kantud armastusest,” usub noor laulja.

“Minu muusika – need on minu elu, minu mõtted, minu tunded läbi minu silmade,” kinnitab Maris Aljaste. Tütarlapselt on tulevikus oodata veel palju uut ja põnevat, mis tema publikut kindlasti kikivarvul hoiab.

Ansambel Flank sai valmis debüütalbumi

Elektroonilise popi ja roki grupp Flank avaldas oma peatselt ilmuvalt esikalbumilt kolmanda singli “Unfold the Skyline”. Bändi laulja Tõnn Tobreluts peab uut singlit ülejäänud plaadimaterjalist selgelt eristuvaks, kuna loos on lisaks Flankile omasele meloodiamõtlemisele flirditud oluliselt rohkem karge tantsumuusika paremikuga.

Album on kättesaadav alates 12. maist nii digitaalsetes kanalites (Spotify, Deezer, iTunes, Bandcamp), kui ka CD-plaadina ning kannab ansambliga sama nime “Flank”. Ametlikud plaadiesitluskontserdid toimuvad 12.05 Tartus Athena keskuses ning 20.05 Tallinnas Von Krahlis, kus koos Flankiga saab laval näha Daniel Levi, Sander Mölderit & Avoid Dave’i.

Plaadi tegemist alustati juba 2012. aastal, kui bändi esimene lugu pääses ka Eesti Laul 2013 finaali. Albumit oli võimalik ette tellida endale ka Hooandja keskkonnas, kus toetuse eest kingiti tänutäheks ekslusiivse puidust ümbrisega plaadid, 12. mail ilmuv plaat on aga traditsioonilise ümbrisega.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap