Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 19
09.05.2016

Anu Taul avaldas laulu „Balanss”

Laulu viisi ja sõnade autor on Anu Taul. „Balanss”  räägib inimese hingelise tasakaalu leidmise konarlikust teest, kaotatud iseendast, äärmustesse kalduvatest vaimsetest praktikatest (nt. ayahuasca, pimeusk ja gurukummardus, seened, dieedid jne),  millesse sukeldudes võid ühtäkki hoopiski tajuda, et puudub kindel pind. Ja muidugi on mängus tugevad tunded e. kevadine armumine, mis kogu loo kreeni veab!

Laul on salvestatud ja miksitud Kristo Kotkase poolt Sinusoid stuudios ja oma kõla sai lugu koostöös selliste toredate muusikutega nagu Priit Jääger, Henno Kelp, Roland Puusepp, Joosep Kõrvits, Triinu Taul.

Elmari raadiopidu jõuab taas pealinna

Raadio Elmar kutsub 20. mail (reede) kõiki eesti muusika sõpru pidutsema Tallinnasse! Esmakordselt saame kokku Kannu Kõrtsis, kuid kaugeltki mitte esimest korda ei astu meie raadiopeo raames lavale Hovery Covery! Ansambel on uues koosseisus leidnud ka uue hingamise ning Hoveri ja Jane hullutavad rahvast armastatud hittidega nagu näiteks "Ära Jahtu", "Kaks Säravat Silma", "Luba Mul Oodata", Kaks Me Kaks" jne. Kuulajatega kohtudes on meil alati ka külakosti pakkuda – plaadid, raadiomeened, üllatused! Õhtujuht on raadiohääl Lauri Hermann. Puldis mängib parimat kodumaist tantsumuusikat ka DJ Andrew. Tule peole, kus on palju kingitusi ning ainult eestimaine muusika! Priipääsmeid loosime Elmari soovisaadetes ja Elmari "Eesti Disko" Facebook'i lehel.

Lauljanna Jana Liisa Johannson avaldas uue suvise singli.

 

"Mul on väga hea meel, et taas saan uue loo välja anda," rõõmustas Jana Liisa.

"Lugu räägib hetkes elamisest. Singlile on peagi valmimas ka vahva video, millele annab vihje ka Youtube'i lingil hetkel ilutsev vanem foto," lisas Jana Liisa. "Lapsed elavad hetkes, nad ei mõtle tuleviku või mineviku peale nagu täisksvanud tihti tegema kipuvad. Nad elavad päev korraga ja selles seisabki nende võlu," täpsustas Jana Liisa.

"On vaid see hetk" muusika autor on Tomi Rahula, sõnad kirjutas Anni Rahula.

 

Tuberkuloited tähistab sünnipäeva

 

Sel kevadel tähistab juubelit ansambel The Tuberkuloited ning suur sünnipäeva-punkpidu toimub 20. mail Rock Cafes. Bänd on tegutsenud alates aastast 1991 ning 25 aasta jooksul on muusikasõpru rõõmustatud selliste suurepäraste hittidega nagu näiteks "Lilleke rohus", "Põhjamaa neid", "Tantsin valssi", "Tinasõdur" ja paljud teised.

Vennaskond pungisõpradele samuti tutvustamist ei vaja. Tõnu Trubetsky on olnud bändi alustalaks aastast 1984 ning Vennaskonna kontserdid on alati ülimenukad. Lood nagu näiteks "Pille-Riin", "Õhtud Moskva lähistel" ning "Insener Garini hüperboloid" on saanud lausa Eesti pungi klassikaks.

Ansambel Köömes kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk-revolutsiooni energiat, kombineerides kaasaegseid kõlasid sarkasmi, iroonia ja sotsiaalkriitiliste teemadega. Kõlaliselt ja ideoloogiliselt sarnaneb bänd ehk enim Propelleri ja Singer Vingeriga. "Me oleme teravad ja sunnime oma muusikale kaasa mõtlema," on öelnud bändi trummar Rasmus Nurk.

Tuberkuloitedi 25. sünnipäeva tähistatakse 20. mail pealinna vingeimas rokiklubis Rock Café.

Jüri Pootsmann avaldas 29. mail Kultuurikatlas toimuva suurkontserdi eel lõigu suvisest singlist

29. mail toimub Tallinnas, Kultuurikatlas kahe armastatud kohaliku artisti Jüri Pootsmanni ja Mick Pedaja ühiskontsert. Kontserdil tulevad esitusele mõlema artisti originaallood, suurkontserdile omast rõhku pannakse produktsioonilahendustele ja spetsiaalselt loodavatele lavakontseptsioonidele, kaasatakse visuaal- ja valguskunstnikke ning seotakse kahe artisti muusika vaid sel õhtul tekkivaks atmosfääriks.

Jüri Pootsmann avaldas enda Facebooki lehel pisikese näidise, millises suunas liigub artisti uus muusika ja mida on oodata sügisel ilmuvalt täispikalt plaadilt, mis valmib taaskord Sten Sheripovi produtsendikäe ja -kõrva all. Singel ilmub juunis ja tuleb esitusele 29. mai kontserdil koos mõne teisegi uue näitega valmivast materjalist. 

29. mail avatakse Kultuurikatla uksed kell 19, kontserdi algus kell 20. Kontserdile on oodatud kõik koos perega, üritus on vanusepiiranguta.

Vesikas ja Fofkin avaldasid spordilaulu

Muusikalembesed spordimehed (või siis spordilembesed muusikamehed) on kindlasti kursis sellega, et Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Autorite Ühing korraldasid koostöös Muusika-aastaga möödunud suvel "Eesti spordilaulu" konkursi. Konkursile laekus kokku 46 lugu, millest finaali jõudsid viis - teiste hulgas ka "Spordiminutid", esitajaks Lääne-Viru juurtega räpiduo Vesikas & Fofkin. Konkursile esitatud versiooni on tausta autor Gee vahepeal heliliselt täiendanud ning Klubi Tartu Maraton kaasabil on loole valminud ka visuaal, kus võib näha klippe klubi arhiivimaterjalidest. Mõnusat kuulamist ja mõnusat sportimist!

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap