Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 20
16.05.2016

Vanaviisi tähistab juubelit uue plaadiga

30. tegutsemisaastat tähistav kantriansambel Vanaviisi annab järgmisel nädalal välja helikandja pealkirjaga “Laia ilma”.

Tegu on kollektiivi kolmanda viisikettaga, millel leidub nende viimase 15 aasta parimaid laule, samuti värsket materjali.

Tähistamaks uue albumi tulekut, andis bänd välja uue singli “Kolm sõna vaid”, mis on varalahkunud helilooja Risto Rebase 2011. aastal Vanaviisile kirjutatud lugu.

Eesti parimaks albumiks valitud „Külmale maale” ilmub vinüülil

Reedel jõudis poodidesse 1989. aastal ilmunud J.M.K.E. debüütalbumi “Külmale maale” uus press – plaat valiti 2014. aastal muusikakriitikute poolt ka Eesti kõigi aegade parimaks albumiks.

Lettidele jõuab “Külmale maale” vinüüliversioon, mis pole varem Eestis kunagi ilmunud. Kuna vinüüliversioon ilmus 1989. aastal Soomes ning kandis seeläbi ka pealkirja “Kylmälle maalle”, siis nüüd avaldatakse versioon, mille kaanefoto on sarnane nii 1993. aastal ilmunud CD-versioonile kui ka 1999. aastal ilmunud kassetiversioonile ning mis kannab eestikeelseid kirju.

Soomes ilmunud “Külmale maale” vinüüliversioon oli fännide seas üks tagaotsitumaid plaate, mille hinnad kerkisid tihti sadadesse eurodesse. Albumi muusika ning sõnade autoriks on Villu Tamme, välja arvatud lool “Meid aitab psühhiaatria”, mille sõnad kirjutas Lembit Krull.

Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu avavad suve meeleoluka kontserdiga Käsmus

08. juunil astuvad Käsmus esmakordselt ühiskavaga publiku ette Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu, kes mõlemad rokkisid ka "Laula mu laulu" teleshow viimase hooaja saadetes.
Mõlemale on see esimene täispikk ühine kontsert ning seekord on kava kokku pandud spetsiaalselt Käsmu meeleolu silmas pidades.

Lauljate sõnul võib kontserdilt oodata avatud ja häid emotsioone.

Käsmu ootab kõiki huvilisi Karl-Eriku ja Liisi meeleolukast kontserdist osa saama 08. juunil kell 20 õhtul. Ikka Käsmu lahe kaldal.

Esitusele tulevad nii muusikute viimased hitid kui atmosfääri sobivad lood; nii soolona kui duetina, originaalesituses kui meeleoluka lauluvahetusena.

Kitarrist Paul Neitsov esitleb oma esimest sooloalbumit

Noor ja andekas kitarrist Paul Neitsov esitleb oma esimest sooloalbumit „Karlovas on peaaegu kevad“. Akustilised kitarrikontserdid toimuvad 16.- 21. maini erinevates Eesti linnades.

Paul on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli kitarri eriala Oleg Pissarenko käe all. Oma esimesel sooloalbumil kõlavad omalooming ja kitarriseaded tuntud autorite lugudele (U2, Simon and Garfunkel jne).

Aastatel 2009 ja 2010 võitis Paul Viljandi Pärimusmuusika Keskuse korraldatud võistumängimisel parima näppepillide mängija auhinna. 2013. aastal võitis ta Elleri Rütmimuusika osakonna omaloomingukonkurssil ERMO parima instrumentalisti auhinna.

Hetkel mängib Paul ansamblites Svjata Vatra, Wilhelm, Caramel ja annab arvukalt kontserte duona koos Margus Vaheriga. Vahele mahub ka sooloesinemisi ning muid põnevaid projekte. Paul Neitsov on Tiit Pauluse nimelise Noore Kitarrimängija Preemia 2015 laureaat. Preemia anti üle Viljandi Kitarrifestivalil oktoobris 2015 festivali kunstilise juhi Ain Agani poolt. Agani sõnul on Neitsov noor, andekas, isikupärane ja erilise lavasarmiga muusik.

„Bambusest laev” sai muusikavideo

Jaan Tätte juuniori ehk Meisterjaani möödunudsuvine hitt “Bambusest laev” on lõpuks muusikavideo saanud.

“Hurraa, see on lõpuks valmis, animeeritud muusikavideo “Bambusest laevale”! Suured tänud animaatoritele Ave Taavetile ja Terje Henkile – koostöö teiega on olnud väga meeldiv! Samad sõnad operaator Sten-Johan Lillele, helirežii teinud Matis Reile ja Kristi Peetsile, kes mind riidesse pani,” kirjutab Meisterjaan Facebookis.

Eelmise aasta mais kommenteeris muusik SoundCloudi lehel: “See lugu on inspireeritud tundest, kui ma Lõuna-Hiinas pärast paari nurjunud katset olin edukalt valmis meisterdanud oma esimese bambusest parmupilli ja seda esimest korda mängisin. Mõtlesin, et sarnast tunnet võis tunda mõni asiaat juba rohkem kui 4000 aastat tagasi. Igaüks, kellel on natuke viitsimist ja ligipääs bambusele (tänapäeval võib bambuse asemel ka näiteks ülearust plastikkaarti kasutada), saab endale taolise meelerännu sõiduki valmistada.”

Ilmavalgust nägi Kali Briis Bandi debüütalbum

Kali Briis Band avaldas 6. mail esimese ühise kauamängiva "Let’s Play Love". Album on saadaval CD ja digitaalsel kujul ning selle andis välja bändi enda label NeatBeat Records.

"Värskelt albumilt leiab ühtekokku üheksa lugu, mis rändavad erinevates žanrites ning jutustavad loo noore armastuse küpseks kujunemisest," ütles Alan Olonen aka Kali Briis Helilainele.

"Moraal on selles, et kui armastust tõsiselt ei võta, võid saada kõrvetada, just nagu tulega mängides. Ei tasu elada muinasjuttudes ja võtta eeskujuks seriaale või filme. Pluss, üks kallistus või pilk räägib rohkem kui tuhat sms-i," lisas ta.

Alan Olonen aka Kali Briis on Eesti muusikamaastikul juba pikalt tegutsenud artist ja muusikaprodutsent. Alates 2013. aastast otsustas ta minna tagasi juurte juurde ja hakata looma ja mängima muusikat ühes bändiga. Temaga ühinesid Laura Junson (vokaal, synth) Erko Niit (kitarr, taustavokaal) Kaarel Kuusk(klahvpillid, synth, taustavokaal) ning Hans Kurvits (trummid) ning sellest ajast alates esinetakse Kali Briis Bandina.

 Curly Strings valiti Euroopa parimaks bluegrass bändiks

Hollandis toimus Euroopa suurim bluegrassfestival EWOB (European World of Bluegrass), kus Curly Strings sai suurima tunnustuse osaliseks.

EWOB (European World Of Bluegrass) festival on Euroopa bluegrassi iga-aastane suursündmus, kus kogunevad muusikud, muusika armastajad, ajakirjanikud ja kultuurielu edendajad. Festivali programmi valitakse 33 euroopa ansamblit, kolme päeva jooksul valivad publik, muusikud ja žürii välja selle ansambli, kes teiste hulgas eriti välja paistab ning nende arvates tunnustust väärib. Auhinna kategooriaid oli kolm: publiku lemmik, Liz Meyeri eripreemia innovaatilise lähenemise eest ning Euroopa Bluegrassi auhind, mille valivad žürii ja festivalil osalevad muusikud.

Curly Strings tuli, nägi ja võitis kolmest auhinnast kaks: Liz Meyeri eripreemia ning peavõit — Euroopa Bluegrassi auhind.

Žürii tõi ansambli juures välja nende maitsekat kombinatsiooni modernsest bluegrassist ja oma maa traditsioonidest võrsuvast originaalmuusikast. "Nende meeliköitev muusikatunnetus ning instrumentide ja lauluhäälte valdamine loovad värvika helipildi, mis rikastab Euroopa bluegrassmuusika repertuaari ja laiendab selle spektrit," lausus ta.

Pööriöö teeb kõigist soovijatest Murukuningad

Pööriöö uus laul Murukuningas on lugu kõigile neile, kellele meeldib hea lõhnaga rohetav

muru, toredad sõbrad (isegi kui sõbraks on näiteks kõige harilikum lohe) ja seiklusi täis nädal

– esmaspäevast pühapäevani.

Igaühest võib saada kevadisel ajal murukuningas - nii suurest kui väikesest. Laulame sõprusest ja õpetame sealjuures pisematele kuulajatele selgeks nädalapäevad.

Laulu autor on Tõnis Kark. Pillid on lisaks temale sisse mänginud ansambel Pööriöö koosseisus Markus Langi, Margus Kokk, Toomas Olli.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?