Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 21
23.05.2016

Semy ja Okym avaldasid energilise ühissingli

Laulja Semy ja räppar Okym avaldasid uue energilise ühissingli nimega “Uus”. Semy on tuttav kunagisest R&B grupist Soul Militia, millega koos on ta teinud ülimalt eduka karjääri. Ka on ta tantsukooli Semiir asutaja ja juhtfiguur ning osaleb seal siiani aktiivselt. Okym on eesti hip hopi fännidele juba tuntud artist, olles üks mitmekülgsemaid ja julgemaid katsetajaid. Ta on avaldanud mitmeid auhindu ja tunnustust pälvinud albumeid ning osalenud ka Eesti Laulul koos ansambliga Vöörad. Lugu räägib sellest, kuidas meil kõigil on iga päev võimalus jätta vana seljataha ja saada uueks ja paremaks. Oma unistusi tuleb taga ajada ja muutuma peab seestpoolt väljaspoole.

G.O.S.H. avaldas esimese eestikeelse singli

Esimest korda avaldas tüdrukutebänd G.O.S.H. singli eesti keeles, loo nimeks sai „Karussell”. Lugu ei räägi mitte lõbustuspargi atraktsioonidest, vaid mõttekarussellist, mis keerleb iga päev inimestes endis, eriti naiste peas.

„Pole vist raske aimata, et lugu on vägagi autobiograafiline,” naerab bändi solist Anne Arrak. „Täpselt selline ma olengi – ühel hetkel tahan üht, teisel hetkel risti vastupidist. Looga tahame inimestele meelde tuletada, et isegi kui vahel on raske, ei tohi unustada, et elus on kõik tasakaalus – pärast mõõna tuleb alati jälle tõus. Ilma kapriisideta elu oleks väga igav.”

Ansambel G.O.S.H. tuli kokku aastal 2014 ning koosneb eranditult vaid naistest. Nende muusika on segu raadiopopist, alternatiivrokist ja täiskasvanute nüüdismuusikast. See hõlmab endas tantsurütme, dünaamilisi rokk-kitarririffe ning raadiosõbralikke meloodiapartiisid.

Õige pea näeb ilmavalgust bändi esimene EP!

Koit Toome avaldas uue laulu „Paradiisiliival“

Elmaris käis külas Koit Toome, kellel on valmis saanud uus singel „Paradiisiliival“. Koidu sõnul on tegu mõnusa, helge ja positiivse suvelooga, mille viis on temalt endalt ja teksti autoriks taas Vahur Valgmaa.

Värske laul miksiti ja masterdati Hollandis. Koit arvas, et kuna ta on saanud häid kontakte nii Soomest kui mujalt, laseb ta edaspidigi oma lauludele viimast lihvi anda välismaal.

Mari Jürjens esitleb oma kolmandat sooloalbumit "27"

Lauljatar Mari Jürjens on jõudnud oma kolmanda täispika albumini. “27” on küll Mari JÜRJENSi debüütalbum, aga Mari POKINENi nime kandnud artisti kolmas kauamängiv. “22” (2010) ja “Maa saab taevani” (2013) saavad omale väikevenna ning sel puhul on Mari astumas sõpradega maikuu viimastel päevadel rõõmsalt lavalaudadele.

"Minu kolmas sooloalbum on osa minu viimasest eluperioodist, mil olen end avastanud seismas kusagil vahepeal - lapsepõlve ja suureks kasvamise vahel. Aga see pole selge. Sest ma ei tea, millal lapsepõlv lõppeb? Ja millal kasvatakse suureks? Mulle on antud võimalus avastada seda maailma justkui päris otsast peale. Ja võibolla ei lõppegi lapsepõlv siis kunagi ära. Ja võibolla olen ma alati suur olnud, ” ütleb Mari ise ning kutsub kõiki kolmele plaadiesitluskontserdile Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

Mariga musitseerivad albumil Sten-Olle Moldau, Aivar Surva, Tanel Kadalipp, Tiinamai Keskpaik, Vaiko Eplik ja Riho Sibul.


BigBänd TTÜ avaldas suvise kõlaga loo

BigBänd TTÜ  ehk Tallinna Tehnikaülikooli BigBänd saatis meile sel nädalal laulu pealkirjaga „Punane müts“.

BigBänd TTÜ (Tallinna Tehnikaülikooli BigBänd) on klassikaline big band, mis koosneb viiest saksofonist, neljast trompetist, neljast tromboonist ja rütmigrupist (klaver, kitarr, (kontra)bass, trumm). Lisaks veel paar koosseisulist lauljat ja lugematul hulgal külalissoliste.

Mõnusalt suvise kõlaga "Punane müts" räägib müstilisest kohtumisest metsarajal – ühtäkki avastab laulja end silmitsi kummalise punast mütsi ja mantlit kandva tegelasega. Kes ta on? See jääb (vähemalt kuni video valmimiseni) kuulaja fantaasia hoolde.

Sõnade autor on Kristjan Karmo, muusika Kristjan Karmo & Neljapäev. Seade on teinud Janno Trump ja Teet Raik. Lauljatena teevad kaasa Kristjan Karmo & Mirjam Dede.

Signe Hanseni esiksingel "Öö on minu aeg"

"Öö on minu aeg" on Signe Hanseni esimene singel laulja ja laulukirjutaja avaldamist ootavast materjalist. Seni mitmetes koosseisudes solistina või taustajõuna tegutsenud Tartu lauljatar on otsustanud välja tulla oma viimaste aastate jooksul kirjutatud kavaga. Signe loodud laulud on mõjutatud vanakooli soul'i ja r'n'b austusest, salajasest diskokirest ja noore inimese elust. "Öö on minu aeg" räägib Tartu tüüpilise sooja suveõhtu melust.

Laul on salvestatud ja produtseeritud Slim Music Stuudios, kus ootab oma järge ka terviklik stuudioalbum. Loos musitseerivad Vilho Meier keelpillidel ja Kalle Kindel rütmipillidel, masterdatud Janek Kivi poolt (Heliala).

Mikk Mäe avaldas singli „Nüüd püüa päeva“

Mikk Mäel ilmus  singel “Nüüd püüa päeva”, mille leiab ka Mikk Mäe omanimeliselt debüütalbumilt.

Loo muusika autoriks on Hendrik Sal-Saller ja sõnade autoriks Berit Sal-Saller. Laulu produtsendiks on Tomi Rahula.

“On uskumatu, kuidas aeg lendab. Minu esimene singel ilmus juba pea aasta tagasi ja oli samuti Hendrik Sal-Salleri sulest. Tegemist on väga muheda looga. Olen seda pidevalt ka ülesastumistel esitanud ja publikule on see väga hästi peale läinud,” kommenteerib Mikk oma uut laulu.

Ansambel Boogie Company rõõmustab fänne uue videosingliga “

Laulu pealkiri on Ingel (kõndis tänaval)”. Muusika Andrus Kasesalult, sõnade autorid Tõnu Oja ja Marek Sadam.

Laulu video on monteeritud Industrial Productions OÜ stuudios. Operaator Tauno Sirel, videos lööb kaasa ka Marit Mittal.

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?