Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 22
30.05.2016

Mikk Tammepõld avaldas laulu „Kui hoiad kinni mul käest”

Mikk Tammepõld avaldas uue singli oma töös olevalt teiselt sooloalbumilt.
"Kui hoiad kinni mul käest" on salvestatud Tartus "Ö" stuudios. Mikk kirjeldab loo sündi nii: "Salvestasime loo suures osas lives, et säilitada uue bändi ausam nägu. Laul ise sündis aasta tagasi ja on kummitanud erinevates versioonides mind juba tüütult kaua. Konkreetse arranžeeringuni jõudsime, kui hakkasime bändiga proove tegema kevadisteks kontsertideks. Trummidel mängib Ken Koemets, basskitarril Viljar Norman ja soolokitarril Priit
Jääger. Taustavokaalidega aitasid Mikku stuudios Hanna Tuuling ja Maarja-Liis Mereäär.

Eesti Laulul rahva poolehoiu võitnud Kati Laev avaldas uue singli!

Kati Laeval, kes sai avalikkusele tuntuks tänu Eesti Laul 2016 konkursile, ilmus uus singel.

„Ikka ja jälle leiame end taas otsimas midagi uut, püüdmas üha uusi ja kaugemaid unistusi. Seega on minu uue loo „Seal, kus pole meid“ inspiratsioon on pärit elust enesest“, rääkis Kati. Lugu on mõeldud kõigile neile, kes on millegi uue otsinguil.

Loo sõnade ja muusika autor on Kati Laev, kellel õnnestus koos ansambliga Noorkuu pääseda edukalt Eesti Laul 2016 finaali Urmas ja Anneli Kõivu poolt kirjutatud looga „Kaugel Sinust“. Eesti rahva suur poolehoid saatis lauljatari nii Eesti Laulu poolfinaalis kui ka finaalis telefonihääletuse näol.

Cartoon alustas oma esimest Eesti tuuri

Cartoon on oma lühikese tegutsemisaja jooksul suutnud figureerida kõikides peavoolumeedia edetabelites. Lisaks Eestile on bändi fännibaas jõudsalt kasvanud ka välisriikides. Edukalt on esinetud Inglismaal, Hollandis, Belgias, Tšehhis jm.

Sügisel võitis Cartoon mainekal D’n’B Arena Awardsil parima uue tulija produtsendi tiitli. Õige varsti on oodata uut singlit “Here”, kus laulavad Rosanna Lints bändist Würffel ja Cartooni enda liige Ago Teppand. Lugu ilmub 3. juunil Hollandi plaadifirma Liquicity alt.

Cartooni liige Joosep Järvesaar lausus, et bänd soovib algava tuuriga pakkuda publikule meeldejäävat showd. “Kõikidel kontsertidel kasutame neis klubides enneolematult suurejoonelist produktsiooni. Ootame algavat tuuri pikkisilmi,” lausus Järvesaar.

Ilmus Ott Leplandi suvine singel „Sinine safiir“

Laulja Ott Leplandi uus singel "Sinine safiir“ üllatab kuulajat suviste rütmide ning kaasahaarava energiaga.

Oti sõnul on lugu sõnul reibas: "Inspiratsiooniks loo sünni juures on suvi, suvised seiklused ning hetked, mida nautida koos oma sõpradega. Positiivne atmosfäär, milles "Sinine safiir" bändi ühisloominguna sündis, kajab läbi terve loo ning see kõik on värvinud pala mõnusalt mitmekesiseks.“

Singlile on oma panuse andnud kõik Ott Leplandi bändiliikmed ning loo esmased ideed-mõtted pandi paberile kevadises bändilaagris. Laulu produtsentideks on bändi trummar Kaspar Kalluste ja klahvimängija Tarvi Kull, kes on tuntud ka electro-pop’i viljelevast ansamblist Würffel. „Singli „Sinine safiir“ produktsioon on sündinud eesmärgiga ühendada Oti bändile iseloomulik kõla elektrooniliste helidega. Protsess oli põnev ja Oti bändi puhul on ilmselt tegemist uue ajastu algusega,“ lisab Kalluste.

Värske loo sõnade autor, ansambli Avoid Dave ninamees Taavi Paomets võtab kokku: „Öös on müstikat. Kätte jõudnud soojad päevad ja ööd tõmbavad järjest rohkem rahvast mere äärde ja tähistaeva alla. Suvel on ikka rõõm kuulata lugu, mille tekst võtab sõnad sinu suust, ütleb need välja ja vaata, et isegi õigemal hetkel kui seda ise oleks osanud ajastada. „Sinine safiir“ kirjeldab seda, mida me Eestis aasta otsa ootame - üürikest, aga tublit suve ning läikivat kuu peegeldust lainetel nagu helki Eesti näki silmades.“ 

Trad. Attack! Käis Hiina müüril musitseerimas

Aprilli lõpus käis Trad.Attack! kontserttuuril Aasias, kus andis 5 edukat kontserti. Vabal päeval käidi ajaloolisel Suurel Hiina müüril, kus filmiti akustiline video loole “Kuukene”.

Lisaks masterplaanile esineda igas maailma riigis, on Trad.Attack! võtnud eesmärgiks reisidel ka akustilisi muusikavideosid filmida. Bändi liikme Sandra Sillamaa sõnul valitakse video filmimise paik vastavalt kontsertreisi kulgemisele: “Proovime leida igal pool erilise koha, mis jääb meile meenutama seda konkreetset riiki. Näiteks Saksamaal filmisime video autos, kuna veetsime enamus aega autobahnidel.”

Praeguseks on akustilisi muusikavideosid kogunenud juba kuus. Lisaks Hiinale on videod filmitud Malaisias, Ukrainas, Venemaal, Valgevenes ja Saksamaal. Sandra sõnul oli seekordne video filmimine bändi jaoks väga eriline: “Hiina müür osutus tõeliseks elamuseks, sest meid viidi tavalistest turistirohketest kohtadest eemale, inimtühjale Hiina müürile”.

Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Juss Haasma kutsuvad lava taha

29. – 31. juulini üllatavad Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Juss Haasma publikut kolme ühise kontsertetendusega “Backstage”, kus esmakordselt Eestis tuuakse lavatagune elu lava peale otse publiku silme ette.

“Backstage ehk lavatagune või muusikute kõnekeeles bäkkar on põnev paik, millest räägitakse värvikaid lugusid ning küsimus, et huvitav, mis nad seal taga praegu teevad, on läbinud iga kontserdikülastaja pea. Esmakordselt Eestis toome lavataguse elu lava peale otse publiku silme ette,” jagab solist Ott Lepland õhinaga kontsertetenduse ideed.

Külalisi ootab ees õhtu, kus armastatud muusika on põimitud huumori, tõestisündinud lugude ja artistide muheda omavahelise keemiaga. Lauljatar Liis Lemsalu on sündmuse eel elevil: “Teades, et nii Juss kui ka Ott on väga sõnasepad noormehed, tuleb ülesastumine kindlasti kõhulihaseid treeniv. Kõige tähtsamaks on aga kindlasti muusika, mis loob silla nii meie kolme karakteri kui ka terve ülesastumise vahel.”

“Juba kõigile teada-tuntud laulude kõrval esitame ka värsket suveks kirjutatud emakeelset muusikat. Ei puudu üllatusetteasted ja võib-olla et ka rollivahetused,” lisab salapära viimase “Su nägu kõlab tuttavalt” hooaja võitja Juss Haasma.

Kuidas see kõik kokku sobitub ning millised on mahlakaimad muusikute juhtumised läbi aastate? Sellele ning paljudele teistelegi küsimustele saab vastuse Liisi, Oti ja Jussi kolmel ühisel kontsertetendusel “Backstage” 29. juulil Pärnus Sunseti terrassil, 30. juulil Tallinnas PADAs ning 31. juulil Tartus Loomemaja õuel.

Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa juhitud Levski avaldas debüütsingli „Pehme Huul“

Bändi esimene singel „Pehme Huul“ on helge ja loeb avatuks kevad-suvise festivaliootuse hooaja. Pala saadab Kalle Veesaare ja Kati Treimanniga koostöös valminud, temaatiline ja teel olemist sümboliseeriv visuaal.

Levski helirajad kulgevad rokis ja indie-muusikas ning ammutavad gruuvi 80ndatele omasest funk‘ist. See on eelkõige meeleolumuusika, mille õhulised ja õrnad meloodiad vahelduvad suurte endasse haaravate teemadega. Kutsub tantsule, kuid mõnel teisel hetkel viib mõtted sügavasse ruumi.

Levski muusikaline materjal on Tsõbulevski loomingus ja stuudios küpsenud kaua. „Pehme Huul“ sai alguse kaks aastat tagasi. Edaspidi on oodata veel vanemat, kuid loomulikult ka pidevalt juurde tekkivat materjali. Bändi koosseis - Arno Tamm, Martin Kuut, Kallervo Karu, koos eestvedajate Tsõbulevski ja Ojamaaga - sai paika loksutatud eelmisel aastal, kui Levski astus üles Intsikurmu Muusikafestivalil. Hiljuti soojendas Levski Erki Pärnoja plaadiesitlustuuri ning esines Tallinn Music Weekil.

Levskit on võimalik peagi laval näha ja kuulata Schilling festivalil 2. juulil.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap