Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 23
06.06.2016

Liis Lemsalu uus singel on sündinud Eesti, Soome ja Rootsi autorite koostöös

Lauljatar Liis Lemsalu rõõmustab kuulajaid uue kaasahaarava singliga “Sinu ees“. Eesti, Rootsi ja Soome autorite koostöös sündinud uue singli “Sinu ees” juures võlusid Liis Lemsalut loo meloodia ja meeleolu juba esimesest kuulamisest alates. Liis on esimest korda eestikeelse loo sõnade autoriks.

Eriliseks teeb loo ka selle sünd. „Sinu ees” on sündinud Tallinn Music Week’i raames esmakordselt toimunud rahvusvahelises laulukirjutajate laagris, kuhu pääsemiseks tuli läbida tihe sõel ning kus tiimid moodustati segamini Eesti ja Skandinaavia heliloojatest ja sõnade autoritest ning produtsentidest. “Iga kolmiku ülesandeks oli jõuda kahe päeva jooksul loo ideest demo salvestuseni. Hakkasime oma kolmeliikmelise tiimiga lugu kirjutama ja üsna kiiresti sai selgeks, et see sobiks mõnusasti ühele naishäälele. Õnneks oli Liis mõned toad eemal ja nii saigi meie koostöö alguse. Talle meeldis lugu ja meile meeldis, kuidas Liis seda laulis,” räägib loo üks autoritest, ansambli Ewert & The Two Dragons ninamees Ewert Sundja.

Loo produtsendiks on Johannes Lõhmus, kes on Eestis teinud koostööd paljude lauljatega  Anne Veskist Tanel Padarini. Viimase lihvi andis loole Svante Forsbäck Soomes Chartmakers’i stuudios, kus tema kuulsad kliendid on Rammstein, The Rasmus ja Apocalyptica.

Jüri Pootsmannil ilmus suvine singel “Nii või naa”, mis kõlab sügisel ilmuval täispikal albumil

“Nii või naa” sündis Sten Sheripovi stuudios ning annab aimu, mida oodata sügisel ilmuvalt plaadilt. Albumi planeeritud ilmumisaeg on oktoober, see saab kõlama eesti keeles ning Sheripovi produtseerituna.

Uut singlit saadab Helmi Arraku graafikaga kujundus.

Uus lugu tuli esitusele ka möödunud nädalal Kultuurikatlas toimunud kontserdil. Koos Mick Pedaja ja külalisesineja Metsakutsuga antud ühiskontsert tõi kohale ligi 1000 inimest.

Lugu on tänasest saadaval vaid Spotify keskkonnas, alates 10. juunist kõikides suuremates digikanalites nagu Deezer, iTunes jpt.

Ansambel Empiré avaldas uue loo “Valin oma sõnu”

“Laul räägib sellest, kuidas asjadest tuleks rääkida koheselt, kui miski südant kriibib. Midagi ei tohiks õhku rippuma jätta,” ütles laulja ja sõnade autor Marko Kaar.

Lugu sündis bändi prooviruumis koos musitseerides ning on nüüd saadaval Spotifys, Deezeris, iTunes jne.

Empiré on pop-rokk kollektiiv, kellele meeldib teha rütmikat ja meloodilist muusikat. Bänd sai alguse 2015. aasta märtsis ning on tänaseks välja andnud kolm singlit.

Sel aastal kümnendat sünnipäeva tähistaval ansamblil Traffic on mitu head uudist

Bänd kirjutab sotsiaalmeedias: “Esiteks, meie uus live-album on saamas viimast lihvi ja läheb kohe-kohe tehasesse trükki!

Teiseks, meie uus stuudiosingel, mille leiab ka uuelt albumilt, saab valmis ja avaldatud mõned päeva enne albumi avaldamist.“ Nii et jääme Trafficu uut laulu ja plaati ootama!

Naised Köögis laulavad naiste sõprusest

Ansambel Naised köögis on valmis saanud uue laulu “Naised, naised.” Lugu sündis rahvalikule tantsuviisile „Suboota“, millele tehti ühiselt uued sõnad, mis räägivad naiste sõprusest. Laulule on lähiajal valmimas ka Viljandis filmitud muusikavideo.

Naised köögis plaanivad enne jaanipäeva anda 9 kontserti üle Eesti kaunitel suvelavadel ning enne pikemale puhkusele minekut astuvad nad üles ka juuli lõpul toimuval Viljandi pärimusmuusika festivalil, mille teemaks on sel aastal “Naise hääl”.

Maia Vahtramäe ja Demie koostöös valmis lugu vabadusest

Demie (Raimo Ugast) ja Maia Vahtramäe koostöös on valminud laul nimega "Täna saame vabaks".

"See on lugu minnalaskmisest, vabadusest," kommenteeris loo autor Demie.

Demie on varem edukat koostööd teinud näiteks Epp Kõivuga, kellega koos sündis loo "Linn on minu" remiks.

Fännid võivad rõõmustada, sest Maia Vahtramäe astub publiku ette sel suvel 18. augustil.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge