Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 24
13.06.2016

Mileiko hakkas laulma

Aga kuulame hakkame nüüd hoopis…ilmateadustajat: nimelt ETV ekraanilt tuttav Martin Mileiko otsustas laulma hakata. Martin kirjutas nii: Sain sellise tembuga maha, et käisin oma Võru ja Põlva sõpradega Tartus stuudios ja tegime linti ühe võrukeelse loo. Vähe sellest, mu hea tuttav ja kunagine naaber võrukas Indrek Kalda mängis sisse ka viiulisoolo ja mandoliinipartii. Võrukeelsed sünad kirjutas Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba. Tegu on originaalis muide Tim Hardini 67-aastast pärit looga. HILISED ÄRKAJAD feat. INDREK KALDA ja Loo nimi „on Puutüümiis” (eesti keeles siis „Puutöömees”)

Fotonäitus  “Ma armastan aidata”

Lõppeval nädalal avati Tallinnas Tammsaare pargis vabatahtliku aktsiooniga fotonäitus  “Ma armastan aidata” 41 heategevusorganisatsioonist, et tõmmata rohkem tähelepanu tugevatele vabaühendustele Eestis.Inimesed nendes vabaühendustes ei mõtle, miks keegi teine seda ei tee? Kas mul on selleks aega? Nad töötavad iga päev selleks, et meil kõigil oleks hea Eestis elada. Fotonäitus “Kas keegi teine ei võiks aidata?” toob vaatajani vabaühenduste rõõmud ja mured, mis on jäädvustatud 2015/16 talve jooksul, läbi Iris Kivisalu kaamerasilma.

Aktsioonist võtavad koos vabaühenduste liikmetega osa ka mitmed muusikaga seotud inimesed nagu näiteks  Getter Jaani ja Elina Born.Fotod jäävad Tallinnasse kuni 27.juunini ja lähevad pärast seda mööda Eestit rändama.

Shanoni „Suvi kestab veel”

Ansambel Shanon tuli välja uue suvise singliga, mis kannab lootusrikast pealkirja "Suvi kestab veel". Loo sõnade autor ja solist Taavi Immato kinnitas Publikule, et lisab käesoleva loo kaudu oma bändi loomingusse pisut värskust. “Püüame käia ajaga kaasas ning pidevalt sundida ennast otsima lugudele uusi ja huvitavaid lahendusi,” lisas kitarrist ja kaasautor Janek Harik.

Vaadatuimad videod

Portaal MuusikaPlaneet teeb aeg-ajalt ülevaateid selle kohta, millised 2016. aastal avaldatud kodumaised muusikavideod on olnud YouTube’is vaadatuimad. Nüüd on taas avaldatud värske seis.

  1. Cartoon feat. Jüri Pootsmann “I Remember U” 3 854 751 vaatamist (Avaldatud 11. märtsil)
  2. Kerli “Feral Hearts” 755 154 (25. veebruar)
  3. Jüri Pootsmann “Play” 447 968 (Universal Music avaldas video 4. märtsil, Jüri Pootsmanni enda ametlik kanal 24. märtsil)
  4. Patune Pool “Sul vastan jaa” 436 432 (9. veebruar)
  5. Meisterjaan “Parmupillihullus” 388 582 (21. jaanuar)
  6. Kerli “Blossom” 293 627 (28. aprill)
  7. Reket “Hommik” 247 485 (29. jaanuar)
  8. Kenneth Rüütli feat. Maia Vahtramäe “Maailm on me” 247 200 (20. aprill)
  9. Beebilõust “Mees ma näen so v****” 203 469 (4. mai)
  10. Küberünnak & Karmo “Roolijoodik” 197 399 (27. märts)

Ilmus „Suveöö”

Lõppenud nädalal ilmus kogumikalbum armastatud lugudega Jaak Joala repertuaarist. Album kannab nime “Suveöö” ja sisaldab 21 laulu – nende hulgas „Naerata”, „Minu südames sa elad”, „Vildist kübar”, „Kauge kella kaja”…aga ka „Kui oleksin tuul”, „Kondori lend” ja „Hell ei püsi iseendast arm”.Maire Joala ütles, et "Jaagu jaoks olid kindlasti olulised “sõnumiga” laulud, millel olid tähenduslikud sõnad, nagu näiteks “Mu kodu”. Joala sõbra ja tuntud raadiohääle Olavi Pihlamäe jaoks oli kogumiku koostamisel kõige pead murdvamaks katsumuseks kogumiku ülesehitus, sest arvestada tuli sellega et oleks nii tuttavaid-tuntud laule kui ka avastamisrõõmu…ja ka sellega, et on plaan avaldada veel kogumikke Jaagu lauludega… Pikemat jutuajamist Olaviga saab kuulata Elmari podcastist.

Silver Sepp avaldas üle pika aja uue singli

 

Seekordseks muusikaliseks leiutiseks sai kohvitops, mille ümber on tekkinud loo muusikaline ja sisuline materjal. Nagu paljud inimesed, olen minagi pigem taimetee inimene, kuid vahel harva hiilib kofeiin ka minu vereringesse ning siis mõjub see tume jook eriti intensiivselt ning huul ja keel hakkavad automaatselt papptopsi kaanel biiti mängima ja sõnu ritta seadma. – selgitas Silver, kes käis singlit ka Elmaris esitlemas.Lugu ise mõtestab ja keerutab lahti kohvi joomise rolli meie igapäevas.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap