Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 25
21.06.2016
 Jüri Pootsmann annab Õllesummeril suure kontserdi

Jüri Pootsmann astub 9. juulil Õllesummeril üles Estrella pealaval. Kaasa teevad ka Kristel Aaslaid, Johanna Eenma (I Wear* Experiment), Metsakutsu ning All Stars koor, mis koosneb Jüri tuntud muusikutest sõpradest.

Pootsmanni repertuaarist tulevad esitusele kõik armastatud palad, eesotsas hittlooga ”Aga siis”. Kindlasti kõlab värskelt ilmunud suvesingel ”Nii või Naa” ning oodata on veel uut materjali sügisel ilmuvalt plaadilt, mille produtsendiks on Sten Šeripov.

Lisaks lubab Jüri laulda esmakordselt pärast superstaarisaadet ka Prince’i lugu “Purple Rain”.

Pootsmanni kontserdi ja ühtlasi kogu festivali lõpetab ülivõimas muusikasse lavastatud ilutulestik.

Kandlemees Sander avaldas lauliku

Sel nädalal ilmus laulu- ja kandlekapell Simmaniduo ja Kandlemees Sanderi uus laulik 43 laulu sünnipäevadeks, pulmadeks ja muudeks pidudeks.  56leheküljelises laulikus on 43 laulu – nii tuntud rahvalikke laule kui ka Sander Karu (Kandlemees Sander) kirjutatud laule, mis esitatud koos nootide ja sõnadega.

Kandlemees Sander on kandlemängija (poolkromaatiline kannel) ja rahvamuusik, kelle laulud ja kandlemuusika sobivad hästi nii kuulamiseks, tantsimiseks kui ka kaasalaulmiseks. Tema repertuaar ulatub pärimusmuusikast kuni nüüdisaegse tantsumuusikani.

Ansambel Lepaseree saadab jaanipäevaks tervitusi uue looga „Liigo“

Lepaseree on pärimusmuusikatrio, mis ühendab endas põneva taustaga muusikuid. Kokku on neid toonud soov katsetada erinevaid võimalusi leidmaks kooskõla aegade tagant pärit rahvalaulude ning tänapäevaste pillide ja moodsa helikeele vahel. Ansambli värske lugu „Liigo“ on jaanipäeva teemaline ning selle arranzeeris jazzkitarrist Paul Daniel.

"Liigo" on Harglast pärit jaanilaul. Taolise refrääniga laule leidub Lätiga piirnevatel aladel. Lätis on nimelt liigotamine jaanipäeval väga levinud. Nõnda on see salapärane refrään levinud üle piiride sinna ja tänna.

Ummamuudu üllatas singliga

Ansambel Ummamuudu salvestas uue singli „Põlenud sillad“. „Lugu räägib suhte keerdkäikudest,“ sõnab muusika autor Toomas Leis. Sõnade autor on ansamblile Zone mitmeid lugusid kirjutanud Risto Rebane, kes lahkus meie hulgast mõned aastad tagasi. 18taktised kitarrisoolod, mis tänapäeva pop-muusikas on pigem erand kui reegel, mängis sisse külalisesinejana stuudiot väisanud Kaido Kodumäe. „Kaido puhul on tegemist väga mitmekülgse inimese ja suurepärase muusikuga“, lisab Toomas. Veel mõned aastad tagasi juhatas Kaido Politsei- ja piirivalveorkestrit, tegi siis elus kannapöörde ja õpetab nüüd Aruküla ja Loo koolides noori kitarriste.

Miljardid laulavad Allanist

Ansambel Miljardid avaldasid nädala alguses laulu „Allan“. “Allan” räägib alla surutud tunnetega eestlasest, kes avastab, et tal on valikuvabadus. See vastleitud vabadus, ei seisne mitte toodetes, mida osta ega teenustes, mida tarbida. See vastleitud vabadus seisneb taipamises, kuidas ennast maises elus rakendada. Loo lõpuks mõistab peategelane Allan, et teda edasikandvaks jõuks on tuul, mis puhub läbi saksofoni.

Miljardid on ansambel, kuhu kuuluvad:

Marten Kuningas – laul, sõnad

Peedu Kass – basskitarr, süntesaatori kontrollnupud

Raul Ojamaa – elektrikitarr, digitaalmehaanika

Kristjan Kallas – trummikomplekt


Curly Strings läheb tuurile

Suve kõige ilusamal ja värvideküllaseimal kuul sõidab mööda armsat kodumaad ringi sõprusest sündinud ansambel Curly Strings. Muusikalisi üllatusi pakutakse täpselt nädalase tuuri jooksul mitmetes erilistes paikades – näiteks Viitina järve ääres, Kirsi talu hoovis, Orjaku sadamas ja mujalgi.

“Sel suvel pakime grillid, potid, pannid, nõud, voodid, riided, pillid ja muu kola suurde bussi ning tuuritame nädal aega järjest,” kirjeldab ettevõtmist bändi kitarrimängija Jalmar Vabarna. “Jah, ilma naljata,” lisab mandoliinimängija Villu Talsi.

“Suvetuuri kui sellist meil polegi olnud. Eelmisel aastal andsime palju kontserte pisikeste vahedega läbi terve suve, kuid sel aastal mõtlesime oma parimad ideed ja “olümpia”-vormi ajastada ühele konkreetsele nädalale, et tekiks ikka õige tuuritamise tunne. Oleme igatahes põnevil ja palju uudiseid seoses tuuriga on veel tulemas,” võtab jutu kokku bändi hing Eeva Talsi.

Jana Kask on pühendunud uue muusika tegemisele

Telesaate “Eesti otsib superstaari” teise hooaja võitja Jana Kask lasi oma sooloprojekti raames välja uue loo pealkirjaga “The One” ja selle kõrvale romantilise visuaali kaunite vaadetega Eesti loodusest.

Jana räägib, et kirjutas laulu täiesti juhuslikult ning see räägib suurest armastusest. Visuaalse poole kohta ütleb ta: “See oli täiesti spontaanne mõte teha lihtne ning samas soe ja suvine visuaal. Tegime seda koos Tuuli Korsariga. Mul on alati olnud unistus filmida midagi Viru rabas. Ma arvan, et see koht on nii kaunis ja müstiline, eriti väga varastel hommikutundidel, päikesetõusu ajal”.

Jana Kask on olnud Eestisse naastes täielikult muusikalainel ning juba lähiajal saab kuulata veel palju häid uusi lugusid. “Ma olen praegu pühendunud täielikult muusika tegemisele. Lisaks oma sooloprojektile on The Ilves Sisters õdedega valmis saamas põnev akustiline kava ja koos Läti tipp DJ-ga lõpetasime just suvise tantsuloo salvestamise, millele on ka valmimas muusikavideo,” sõnab lauljatar.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket