Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 8.nädal
01.03.2010
Popidiot võidutses Muusikaauhindadel

Neljapäeva õhtul jagati Nokia Kontserdimajas pidulikul A. Le Coq Live Eesti Muusikaauhindade tseremoonial tiitleid ja tunnustust parimatest parimatele eesti muusikutele. Viiest nominatsioonist neli trofeed viis koju Popidiot. Neljast nominatsioonist kaks sai Röövel Ööbik. Solarise keskuse juhatuse liige Peeter Rebane nimetas parimaks popartistiks bändi Popidiot. Aasta Etno/Folk Eesti Muusikaauhinna võitis Jaan Tätte, kellele läksid külla Jaan Elgula ja Tiit Pruuli, et muusikule taies koju viia. “Seda juhtub Vilsandil harva, et kaup koju kätte tuuakse,” rõõmustas Tätte. Parima Rokkartisti tiitli andis üle Hardi Volmer ja see läks kollektiivile Röövel Ööbik. Kõige kõvemaks metal/punk artistiks nimetati No-Big-Silence. Parimal Jazz/Bluesartisti tiitli sai Riho Sibul. Jaanus Nõgistol oli au juba kolmas kord lavale kutsuda ansambli Popidiot, kes võitis ka parima muusikavideo kategoorias. Parima naisartisti tiitel läks Birgit Õigemeelele. “Ma olin koguaeg arvanud, et öeldakse ette, kes saab auhinna. Aga ei öeldnud. See tunne on veider!” ohkas Birgit. Aasta meesartistiks sai Vaiko Eplik. Aasta ansambliks — Popidiot.

Karisma ja Kilgas olid koos ballil

Kas näitlejad Katrin Karisma ja Tõnu Kilgas on teineteist taas leidnud? Igatahes võis endist abielupaari koos näha presidendiballil, kus Katrin Tõnu käevangus liikus. Eelneval nädalal lubas Karisma, et saabub presidendi vastuvõtule üllatuskülalisega ja nii see tõepoolest ka oli, teatas Vanemuise kontserdimajas kohapeal viibiv Delfi reporter. Punasele vaibale astus kaunis naine mehega, kellega ta 18 aastat ühist õnne nautis. Kilgase ja Karisma kooselu lõppes kaks aastat tagasi.

Ojametsa abialu sai läbi

Kantrilaulja Airi Ojamets on taas vaba ja vallaline - tema kümme aastat kestnud kooselu Indrekuga on sedavõrd katki, et kumbki ajab oma õigust taga kohtus. Paari sõprade sõnul ei päästnud noorte suhet ka ühine Austraalia reis möödunud aasta lõpul, kirjutab Kroonika. Airi sõnul jäigi see tema ja Indreku viimaseks ühiseks reisiks. "Me ei käinud seal suhet parandamas, vaid ühe sõbra pulmas," räägib Airi. Ta ei salga, et mõtles lahkuminekule juba ammu enne seda, kui see reaalselt läinud aasta oktoobris teoks sai. "See ei olnud kergekäeline otsus, sest oleme koos olnud ligi kümme aastat." Praegu käib paar kohut selle üle, kumma juures sirgub edasi nende ühine alaealine laps.

Heleri unistab Everesti vallutamisest

Elmari “Laulutunni” esimene võitja Heleri rääkis Elmarile oma uuest laulust “Ootaja”. Tegu on väikse stiilimuutusega lauljatari loomingus, sest salmid on rohkem rääkivas vormis. Stiiliga improviseerida kavatseb Heleri ka edaspidi. Samuti ei saa öelda, et Heleri kuigi rahulikku muusikuelu elaks – juba sel aastal plaanib nooruke lauljatar mõne kõrge mäetipu vallutada. Ettevalmistus saab olema põhjalik ja ränkraske töö. Suurim unistus on jõuda kunagi Everesti tippu.

Koidu plaat tuleb kevadel

Koit Toome fännidel on põhjust rõõmustamiseks. 2010. a. kevad toob poelettidele uue Koit Toome plaadi, mis sisaldab 10-t uhiuut lugu. Uue plaadi lugudest kaks on juba avalikustatud ja neid võib hetkel kuulda ka raadiojaamades. Uus plaat "Kaugele Siit" sisaldab nii nimilugu "Kaugele Siit", kui duetti "Põgenen" koos Birgit Õigemeelega. Lisaks leiab peagi ilmuval albumil tulevasi hitte "Nädalalõpp", "Mälestused" ja "Vabana". Koidu enda sõnade kohaselt on tegemist väga tähtsa plaadiga, sest ta pole pikka aega saanud oma isiklikku uut materjali salvestada. Koostöö geniaalse poppmuusikavõluri Vahur Valgmaaga on sujunud ideaalselt.

Karavani trummarit rööviti

Öösel vastu 23. veebruari külastasid pikanäpumehed Karavani trummarit Dmitri Dmitrenkot. "Vargad käisid minu Liivaoja 2 ees seisnud bussis sees. Ära viidi suur hulk mulle väga olulisi ja elutähtsaid töövahendeid," on mees nukker. Dmitri soovibki, et kui kellegile pakutakse alltoodud nimekirjas loetletuid esemeid müüa, temaga ühendust võetaks. "Palun mulle kohe teada anda telefonil 5655289. Olen teile kõigile juba ette tänulik ja jään teie abile lootma!" Must pehme plaadikohver, mille sees olid plaadid.
Plaadid:
Bosphorus 20” Ride Master series
Zildian H.H Qik bit 13 “
Zildian dark srach 17 “ 18 “
Nahast pruun pulgakott
Tumehall plastikkohver koos Yamaha Hardware:
Straight/Boom Cymbal Stand
3-leg Hi-Hat
2 Snare Stand
Tarbuca , 8’
TS990 Double Tom Stand
Helehall kohver, sees olid:
Roland SPD S Sampling Pad
DW Bass Pedal
Roland Bass drum Andur
Sony kõrvaklapid
Must 12” trummikohver
Sees olid:
PDP Snares 10”
Mini Timbales 12”

Lenna pandi Indias vangi

"Üks hotellipidaja lukustas mu bangalosse ja ma ei saanud hommikul sealt välja. Mul tekkis paanika ja ma hakkasin karjuma – mul oli tunne, nagu oleks mind vangi pandud," meenutab lauljatar Lenna Kuurmaa ühte ekstreemsemat seiklust Indias, kui üks hotelliadministraator teda kriminaaliks pidas ja põgenemise vältimiseks ta bangalosse kinni pani. "Ärkasin hommikul varem üles, et kindlalt ajagraafikus püsida, kuid uks oli lukku pandud," räägib Lenna Õhtulehele ja kinnitab, et ei andnud kahtlustamiseks mingit põhjust. "Bangalo oli hommikupäikese käes täiesti kuumaks köetud ja pidin tegema kõva häält, sest korraks tuli ikka tõeline hirm peale. Paarikümne minuti pärast tehti uks lahti ja meil läks selle niinimetatud valvuriga ikka tõsiseks sõnasõjaks, sest ma olin ikka jumala närvis," räägib ta ja lisab, et vahejuhtumisse tõi viimaks rahu kohale saabunud omanik, kes Lenna ees vabandas. Tüdruk maksis arve, pakkis oma asjad ja kadus kiirelt.

Kammiste naudib maaelu

Rae vallas elav muusik Antti Kammiste naudib metsikult kodusolemist ning pole veel kordagi mõelnud, et Tallinnas oleks parem elada. Kümme aastat tagasi Lasnamäe korterist loobunud Antti elab koos naise ja kolme lapsega linna lähedal maal, kõpitseb tasapisi maja kallal, teeb talvel küttepuid ja kastab suvel aeda, kirjutab Nädal. 2006. aastal alustas Antti ka sauna ehitamist ning lubab suveks sauna sooja sisse saada. Samuti ihkab mees endale välikööki ja suur maakeldrit. Ise ütleb muusik enda kohta nõnda: «Ma pole teab mis maainimene, aga maal ma elan!»

HND Tarvo osaleb “Kättemaksukontoris”

Alates 11. märtsist jõuab eetrisse krimisarja "Kättemaksukontor" uus hooaeg, mille avaosas on kandev roll ansamblil HND eesotsas vokalist Tarvo Mölderiga. 27. veebruaril toimus klubis Rock Cafe ka "Kättemaksukontori" uue hooaja avamine, kus lavale astusid HND, Driven ja Räppsodi.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket