Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 27
04.07.2016
 Kerli uus laul on inspireeritud Disney kassahitist

Kerlil valmis uus lugu “Racing Time”, mille tarbeks on inspiratsiooni ammutatud värskest Disney kassahitist “Alice peeglitagusel maal”, mis jõudis meie kinodesse 27. mail.

Lauljatar teatas sotsiaalmeedias, et ta esitas loo filmi ametlikule soundtrack‘ile. Esitajaks olnuks aga hoopis Ameerika lauljatar Pink.

“Tegelikult kirjutasin selle jaoks kolm laulu ja me olime nii lähedal ametlikule soundtrack‘ile, mida oleks esitanud Pink. Aga mis teha…” kirjutas Kerli.

Daniel Levil valmis esimene eestikeelne lugu

Daniel Levi on valmis saanud pala "Mu koju tood sa", mis on eestikeelne versioon varasemast loost "Carry Me Home".

"Lugu on kirjutatud mitu aastat tagasi ja esialgu oli puhas tantsulugu, millest arenes  praegune aranžeering. Nüüd koostöös Mihkel Rauaga on laul saanud eestikeelsed sõnad," kommenteeris Daniel uus laulu.

Toimus viies Popkooripidu

2. juulil Tartu laululaval toimunud Popkooripeol astusid sel korral koos kooridega üles ka bändid.

Ühiselt lauldi ansamblitega Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Repertuaaris oli 31 laulu Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest. Dirigendipuldis olid tänavu Veronika Portsmuth, Janne Fridolin, Lauri Breede ja Siim Aimla. Traditsiooniliselt saatis  ühendkoori Estonian Dream Big Band.

Peo kunstiline juht Mikk Targo tõdes, et viie aasta jooksul on tänu Popkooripeole sündinud uued koori- ja bigbandi seaded 150-le popimale Eesti laulule. “Peol on laulnud üle 600 koori, 54 erinevat solisti ning juhatanud 11 dirigenti.”

Púr Múdd avaldas järgmise singli oma peagi ilmuvalt plaadilt

Eesti Laul 2016 poolfinalist Púr Múdd on ilmutanud järgmise singli oma loodetavasti veel selle aastanumbri sees ilmuvalt plaadilt.

“Uus lugu on nii omapärase kõlapildiga, et ei oskagi kohe midagi võrdluseks tuua,” ütlevad bändi liikmed. Omapärase ja uudse, ent siiski kaasakiskuva muusikaga loodavad noored muusikud oma kuulajaid jätkuvalt üllatada ning paeluda.

Tantsulise singli leiab peagi Spotifyst, iTunes’ist jt muusikasaitidelt.

9. juulil esineb bänd Surfilaagris.

Trad. Attack valiti esinema mainekale muusikafestivalile

19.-23. oktoobril toimub Hispaanias Santiago De Compostelas kõige olulisem maailmamuusika mess ja showcase-festival WOMEX. Eelmisel nädalal avalikustati esimesed esinejad, kelle hulgas ka Eesti oma Trad.Attack!. Ansambel valiti festivalile välja rahvusvahelise seitsmeliikmelise žürii poolt sadade bändide seast üle maailma.

Muusikute seas on WOMEX’ile pääsemine suure unistuse täitumine. “Sellele festivalile pääsemine paneb ansamblile külge justkui rahvusvahelise kvaliteedimärgi, mis võib avada väga palju uksi,” kommenteerib olukorda bändi kitarrist Jalmar Vabarna.

Kutse WOMEX-il osalemiseks saab igal aastal vaid väike protsent kandideerinutest. Seal on esinenud ja tuule tiibadesse saanud mitmed kuulsad maailmamuusika bändid ja artistid. Kaks aastat tagasi osales WOMEX maailmamuusika messil esimese eestlasena sooloartist Maarja Nuut.

Matsi meremuusikal taaselustatakse 90-ndate poppansambel Pixie Twins

Laupäeval, 9. juulil toimub Pärnumaal Matsi sadamas esmakordselt Matsi meremuusika. Üritusel taaselustatakse 90ndate poppansambel Pixie Twins. Lisaks astuvad lavale Liisi Koikson, koos kohapealsest publikust moodustatud meeskooriga, Klassikatähed 2016 finalistid Karl-Johan Kullerkupp ja Mikk Langeproon, jazz-lauljatar Pille-Rite Rei ning ansamblid Kõu ja Stereostar.

 

"2 aastat tagasi toimunud Kidise Tiigimuusikal tõime lavale 90-ndate poppansambli Up’n Down. See oli väga meeleolukas vahepala ja seepärast jätkame kadunud ansamblite näitamise traditsiooni ka sel korral,” rääkis Henrik Raave. Lavale astub ansambliga Pixie Twins kuulsust võitnud Ruth Selirand, kes koos oma uue ansambliga esitab hiti „Raske loobuda“.

 

Elmari Suvepeol tantsutavad Untsakad

Võhma Linnapäevadel ja Kesk-Eesti laadal täitub 20 aastat! 8. juulil kella 20-st ootab Elmar kõiki Võhma linnas, kus toimub suur Suvepidu. Eriliseks teeb õhtu see, et esmakordselt on Elmar oma peoga Võhmas ja esmakordselt tervitame oma peol üht kuulajate poolt väga armastatud ansamblit – lavale astuvad Untsakad ning esitavad kõiki oma tuntud tantsulisi laule. Rahvalik muusika sobib Eestimaa suveõhtut illustreerima ideaalselt! Elmari poolt on pidulistele kingitusi ja loomulikult populaarne Eesti Disko. Õhtut juhib raadiohääl Lauri Hermann. Kingitustega kostitab ka Felix. Priipääsmeid peole loosime Elmari soovisaadetes ja Eesti Disko Facebooki lehel.

 

Cool D ja Windy Beach tegid koos suvise loo

Eesti hiphopi legendaarseim artist Cool D on välja tulnud uue meeleoluka suvehitiga “Suveaeg 2.0”, milles teeb kaasa lauljatar Windy Beach aka Tuuli Rand. Loo produtsendiks on Dj Critikal.

Juba alates 1994. aastast muusikat teinud Cool D on oma karjääri jooksul välja andnud väga mitmeid suveteemalisi lugusid. Kui viimati võttis 2015. aastal singli ilmutanud räppar sõna tol hetkel tõsistel sotsiaalsetel teemadel, siis nüüd on ta tagasi oma ühe oma lemmikteema, suve juures.

Cool D kirjeldab uut lugu “Suveaeg 2.0”: “Suvi on teema, mis on mind alati muusika tegemise juures inspireerinud ning minu arvates sobivad mõnusad vanakooli funky sugemetega taustad just suvetemaatikaga kõige paremini. Kes aga kuulata mõistab, leiab ka värskest loost omajagu sotsiaalset sisu. Lisaks on mulle alati meeldinud kaasata mahedaid naisvokaale, taaskord on võrratut häälematerjali pakkunud lauljatar Windy Beach, keda ehk mäletatatakse ka minu eelmise aasta singlist “Sinisilm”. “Suveaeg 2.0″ sai ainest praegusest aastaajast, nii et aknad lahti ja sume biit põhja!”

Möödunud aastal möödus 20 aastat Cool D esimese albumi “Oculo” ilmumisest, mida peetakse ka esimeseks teadaolevaks Eesti hiphop albumiks. Käesoleva ajani on Cool D ilmutanud kokku üheksa albumit. Hetkel valmistatakse uut albumit koos Kozy ja DJ Critikaliga.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap