Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 28
11.07.2016
 Pärnus tehti taas kummardus armastatud heliloojale Raimond Valgrele

Ammende Villa aias toimunud kontserdil astusid üles Jüri Pootsman, Karl-Erik Taukar, Saara Kadak, Kaire Vilgats, Robert Linna, ETV Klassikatähtede 2014 finalist, akordionist Henri Zibo, ansambel Urmas Lattikase juhtimisel. Sõnalise osa eest hoolitses Robert Annus.

Traditsiooniline Raimond Valgre lauludega kontsert "Kummardus Valgrele" on 30-ndate aastate Pärnu romantilist meeleolu  taaselavdanud Pärnu suves juba kolmteist aastat.

Margus Vaherit inspireeris uut lugu kirjutama eriline inimene

Laulja Margus Vaher on valmis saanud värske suvise loo, mis kannab pealkirja “Taevas ja maa”.

“Igaühte meist kõnetab muusika erinevalt ja erinevad inimesed leiavad loost enda jaoks oma tähenduse. Ja nii ongi hea. Minu jaoks oli loo inspiratsiooniks üks väga eriline inimene, kes ehk ise enda erilisusest siiani aru pole saanud. Äkki nüüd saab,” selgitas laulja uue pala tagamaid.

Laulu lüürika ja muusika on Marguse enda kirjutatud ning see on salvestatud bändiga, kuhu kuuluvad Rain Rämmal, Kaarel Liiv, Jaan Jaanson ja Dmitri Nikolajevski.

Tausta laulis sisse Jakko Maltis ja loo toonmeister on Johannes Lõhmus.

Noorkuu tähistab sünnipäeva ja salvestab albumit

Aasta lõpus 20. sünnipäeva tähistav vokaalansambel Noorkuu on salvestamas uut albumit, mis on neil järjekorras juba kaheteistkümnes.

Kuigi ansambli sünnipäev on alles detsembris, tähistatakse seda juba praegu sünnipäevakontsertidega, millest võtab osa ka lauljatar Maarja-Liis Ilus, kes oli üks külalistest ka Noorkuu kümnendal sünnipäevatuuril.

Noorkuu annab kontserte ka oma õigel juubelikuul ehk detsembris ja siis koos Ott Leplandiga. “Ühe kontserdi me temaga juuni alguses Käsmus juba andsime ja see kava kindlasti täieneb. Plaanis on temaga üht-teist sügise poole koos ka salvestada, üks a capellalugu anda välja. Nii et jah, ette rutates – juubeliaasta saab aasta teises pooles järje ja siis on meil kindlasti ka uus plaat valmis,” rääkis Martti Meumers.

Laulja ning laulukirjutaja Renate andis välja uue armastusest pakatava tantsuloo.

Lauljatari sõnul räägib lugu sellest, kuidas on võimalik mattuda võimsa armastuselaine alla, mida on laulus võrreldud tsunamiga.

“Laulu refrään sündis rohkem kui aasta tagasi. Pikka aega polnud mul loole aga sobivaid salme, need lisandusid alles vahetult enne loo stuudiosse viimist. Loo tausta tegi valmis Lenny LaVida, video montaaži eest hoolitses Kevin Saks,” räägib Renate.

Peale pikka pausi on Renate ka taas lavalaudadel. Lauljatar esineb 30. juulil Valga Linnapargis toimuval Serebro kontserdil soojendusesinejana. Teiste lugude seas tuleb esitamisele kindlasti ka värske laul “Tsunami”.

Rüüdil uus laul

Folkansambel Rüüt on valmis meisterdanud uue laulu „Mina ja meri“.

Tegemist on Merekultuuriaastale pühendatud lauluga, mis viib kuulaja avarustesse lendama ja toob vabaduse hingele lähemale.

Ansambel Rüüt on uuenduslik pärimusmuusika ansambel, mis ühendab endas näitleja, jazzmuusiku ja kahe eesti lõõtsa mängija mitmekülgset muusikamaailma. Ansamblisse kuuluvad Maili Metssalu, kes on ka laulu „Mina ja meri“ autor“, Maarja Soomre, Juhan Uppin, Toomas Oks.

Taniel Vares võtab suvest viimast

Saaremaa mees Taniel Vares suvel puhkusele ei mõtle. See on aeg, mil rahvas pidutseb ja muusik teeb tööd. Mees saab ohtralt reisida koos suure ja toreda seltskonnaga 7. juulil algaval suvetuuril “Mati Nuude 75”. Lisaks Varesele löövad kaasa Eesti muusika suurkujud Mait Maltis, Boris Lehtlaan, Erich Krieger, Are Jaama, Meelis Laido, Jaan Kirss, Mikko Maltis ja ansambel Apelsin. Taniel Vares sai tuuri jaoks stuudios valmis ka uue variandi loost, mida omal ajal esitanud just Mati Nuude. Lugu kannab pealkirja “Sinavad veed”.

Freddy Tomingas ja Liis Lass tegid loo, milles jäetakse Tallinnaga hüvasti

Paar kuud tagasi andis ansambli Shanon endine laulja Freddy Tomingas oma bändiga Riff välja esimese singli "Minu linn", mille muusika on loonud Freddy ise ja sõnad Liis Lass.

Lugu “Minu linn” nägi ilmavalgust paar kuud tagasi, nüüd on valminud ka video, mis filmitud Eestist eemal, mil bänd viibis Liibanonis — juhuse tõttu õnnestus neil käia 23. aprilli Veteranidepäeva raames sealsetele sõduritele esinemas. Reis haakus hästi lauluga „Minu linn“ ja seetõttu otsustatigi suur osa videomaterjalist Liibanonis filmida. Oma abikäe ulatas kaasoperaator Kullar Viimne ja montaažiga aitas Einar Lints.

Merle Lilje avaldas üle pika aja uue loo

Legendaarne ansambli Laine lauljatar Merle Lilje avaldas üle pika aja uue soololaulu. Tegu on suvise palaga “3 päeva veel”. Loodame, et meil kõigil on suvel ikka rohkem kui kolm päeva puhkust ja rohkem kui kolm päeva head ilma!

Üle neljakümne aasta laval olnud lauljatari selja taga on aukartustäratav meeskond – loo autorid Marek Sadam ja Peeter Kaljuste ning kitarrist Sulliwan.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge