Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 29
17.07.2016

Karl-Erik Taukar salvestab uut plaati ning avaldas sellelt esimese singli

Taukari uue loo pealkiri on „Tähti täis on öö“ ning tegu on esimese singliga tema sügisel ilmuvalt uuelt plaadilt. 

Tihedast esinemisgraafikust hoolimata käib uue plaadiga juba aktiivne töö. Kuna debüütalbumi edu ületas kõiki ootusi, on ka uue plaadi suhtes standardid kõrgele seatud.

Karl-Erik Taukar ise kommenteerib värske loo sisu järgmiselt: “Lugu kannab selgelt hedonistlikku sõnumit. Suveöös peitub palju nauditavat, eriti koos hea kaaslasega, kellega seda veeta.”

“On levinud arvamus, et kui muusikat elus pillidega salvestada, kõlab see automaatselt aegunult ja vanamoodsalt. Minu meelest pole see tõsi – mängisime nii trummid, bassi, kitarri kui ka klahvpillid live’is sisse ning jäime tulemusega väga rahule,” kirjeldab Karl-Erik salvestusprotsessi.

Loo on kirjutanud Stig Rästa, Gustaf Svenungsson, Galina Bosaya, Fred Krieger ja Eric Kammiste. Video autor on Jan-Christopher Soovik.

 

Andrei Zevakin avaldas koos Annabel Guitariga singli „Infectious“

Andrei Zevakin on 20aastane noormees, kes olnud varasemalt olnud klaverisaatjaks paljudele andekatele Eesti lauljatele - Laura Põldverele, Karl Gustav Adamsoole, Jana Liisa Johannsonile ja nüüd ka Annabel Guitarile.

Noormehe esiksingel nimega “Infectious” sündiski koostöös eelmise aasta superstaarisaate finalisti Annabel Guitariga. Lugu räägib nakkavast armastusest, millest on võimatu vabaneda ning mis säilib koguks eluks. Sõnad, viisi ning produktsiooni on Andrei teinud ise ning Annabel toetab vokaaliga. Lugu on Andrei sõnul mõnusa suvise vibe‘iga ning tõmbab inimesed positiivselt “käima”.

Kes on Anu Kokk?

 

Oma esimese loo „Inglile“ on Elmarisse saatnud noor muusikakirjutaja Anu Kokk. Anu on pärit Ida-Virumaalt Aserist, kuid hetkel elab Tallinnas. Anu sõnul ei ole ta ei laulja ega muusik. Tema sõnul ta lihtsalt loeb read muusikasse ning hindab lihtsust!  Muusika on Anu sõnul justkui võlurohi, mis aitab olla, sunnib end kuulama – inimestel on seda vaja!

 

Lugu „Inglile“ on kirjutatud sel aastal, suve eel, maikuus ning räägib igatsusest ja hingesugulastest. 

 

Jana Kask avaldas kaks akustilist videot koos ansambliga „The Ilves Sisters“

Üheskoos esitatakse Jana enda laul “Ood nr. 6” ning Mai Skizo pala “Shooting Star”.

Hetkel peamiselt koos bändiga Mai Skizo ja soolokavaga aktiivselt tegelev Jana Kask räägib laulude saamisloost: “Ma tunnen Silvia Ilvest juba ammu ja mul on nii hea meel, et nad on koos õdedega sellise ägeda bändi teinud. Mõtlesime, et võiksime midagi toredat ka koos teha.”

Ansambli The Ilves Sisters’i liikmed õed Gloria, Silvia ja Aleksandra Ilves kommenteerivad laulude ettevalmistamise tunnet nii: “Meile meeldis proovide kulgemisel just see mõnus lõbusus, mis Janaga koos meid kõiki lummas. Mitte ükski proov ei kulgenud ilma naermiseta või naljadeta ning proovid olid ka sisukad. Ja samuti meeldis meile, et Jana on meiega sarnaselt emotsionaalne ja kirglik muusik.”

 

Argo Vals esitleb vinüülplaati

14. juulil alustas kitarrist ja helilooja Argo Vals vinüüli “Nokturn” esitlustuuri. Ühtlasi avaldas ta oma soolotuuri alguse puhul “Nokturnilt” viimase singli “Koiduskaudid”.

Kokku annab Argo juulikuus seitse kontserti, millest viis leiavad aset Eestis ning kaks Lätis.

Eesti kontserdid toimuvad 19. juulil Tartus Taara puiestee 18 maja aias, 21. juulil Tääksis Nõlvaku talus, 23. juulil Kärdla vanas elektrijaamas ja 29. juulil Võrus Stedingu majas.

Läti kontserdid toimuvad 15. juulil Liepajas ja 16. juulil Jurmala linnafestivalil.

Kontsertide puhul avaldab Argo Vals albumi “Nokturn” viimase singli “Koiduskaudid”: “”Koiduskaudid” oli viimane lugu, mis eelmisel kevadel albumile salvestatud sai. Plaadi valmimise viimastel kuudel lõpetasin töö tihtipeale varastel hommikutundidel ja looga tegelemisel inspireeris mind siis vallanud meeleseisund: tunne, et olen enda jaoks avastamas midagi uut ja põnevat ning öö sulamine päevaks. Sama palju andsid juurde vaiksed ja inimtühjad Tartu tänavad, kui prooviruumist koju mindud sai,” kommenteeris Argo.

“Nokturni” vinüüle on võimalik soetada kontsertidelt ning alates juulikuu lõpust ka suurematest plaadipoodidest.

 

Intsikurmu festivali esinejad on selgunud!

Neljandat korda toimuva Intsikurmu muusikafestivali esinejate nimekiri, kes Põlva mändide all üles astuvad, on nüüd selgunud.

"Intsikurmu festival on festival, kus on kohal parimad Eesti pojad ja tütred ning seda nii esinejate kui ka kuulajate osas, lisaks lähinaabrite tõusvad muusikatähed," rääkis festivali programmijuht Martin Ruus. "Samas aga sellel aastal oleme teinud esinejate nimekirja veel põnevamaks ja kutsunud kohale Islandi aasta meesartisti Agent Fresco. Veel on meil sellel aastal ka metsakino. Ja mitte lihtsalt tavaline metsakino, vaid absoluutselt parima programmi ja filmide valikuga metsakino."

Festival toimub Intsikurmus 5.-6. augustil.

Teiste seas astuvad Intsikurmu festivalil üles I Wear Experiment, Mick Pedaja, Ans Andur, Ingrid Lukas, Reket, Nöep ja Marten Kuningas koos ansambliga Miljardid. 

 

Kerli Kivilaan avaldab peagi uue singli

Kollektiivi Põhja-Tallinn lauljatar Kerli Kivilaan salvestas hiljuti oma teise soolosingli, mida peaks varsti kuulda saama.

Uues loos mängib basskitarri Kerli elukaaslane Karl-Erik Taukar.

Kivilaane esimene soolosingel “Mõõnast tõusuni” jõudis publikuni eelmise aasta veebruaris, saavutades Elmari edetabelis viienda koha. Loo sõnad kirjutas Kerli ise, muusika aga Erko Laurimaa.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar