Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 32
08.08.2016
 Lauris Reiniksi kuue aasta tagune video „Ma jooksen“ saab peagi järje

Läti popstaar Lauris Reiniks, kes laulab 2010. aastast ka eesti keeles (esimeseks hitiks siinmail oli “Ma jooksen”), on saanud valmis uue loo, mis tehtud taas nii läti, leedu kui eesti keeles. Laulu eestikeelne pealkiri on „Olla võib“.

Laulu sõnade autoriks on selgi korral Leelo Tungal, kellega Laurise sõnul neil koostöö sujub ja jätkub edaspidigi. Laulule valmib peagi ka muusikavideo, mis on järjeks kuue aasta tagusele videole „Ma jooksen“.

Artjom Savitski avaldas oma uue loo „Xklusiivne“ ka vene keeles

Eelmisel esmaspäeval jõudis avalikkuseni Artjom Savitski singel “Xklusiivne”, millest on nüüd valminud ka venekeelne versioon, pealkirjaga “Эксклюзивна”.

Artjomi sõnul on laul mehest, kes märkab ilusat neidu ja hakkab ette kujutama, et sellest tüdrukust saab tema kallim. Mõne aja pärast aga tuleb neiu ise tema juurde ja hakkab vestlema. “Elus ongi tihtipeale olukordi, kus näed midagi ja hakkad unistama, aga see tuleb ise sulle kätte – need on elu toredad hetked!” räägib Artjom loo sõnumist.

Muusik tunnistab, et ka tema kohtumine praeguse kaaslanna Annaga oli sarnane, justkui tähtede seisust tekkinud – ta pidi kohtuma sõbrannaga, aga tollel oli kaasas keegi, kellest on nüüd saanud Artjomi kallim.

Jaapani kaubanduskeskuses mängitakse Mari Jürjensi muusikat

Sotsiaalmeedias levib üllatav video Jaapani kaubanduskeskusest, kus kõlab Eesti lauljatari Mari Jürjensi muusika.

Video võttis üles eestlane, kes palus Facebookis abi, et tema sõbrad aitaksid tuvastada, kas tegemist on tõesti Jürjensi lauluga. Sellele andis vastuse lauljatar ise.

"Paistab, et Okinawa saarel Jaapanis on minu muusika avastatud! Ülitore üllatus," kirjutas Jürjens sotsiaalmeediasse.

Laul, mis keskuses kõlas, kannab nime "Elulava ehk Aeg on käes".

Andres Roots ja Anneli Kadakas avaldasid EP

5. augustil ilmus duo Andres Roots & Anneli Kadakas viie looga kontsert-EP “FiESTa!”. Digitaalsel kujul on plaat internetis kuulatav ja tasuta allalaetav. EP “FiESTa!” on salvestatud 28. mail Pärnu Endla teatrisaalis toimunud jazzfestival FiESTa XXX juubelikontserdil, mis muusikud üle 20 aasta jälle kokku tõi – viimati mängisid Roots ja Kadakas koos 1996. aastal Tartu bändis, mis ei andnud ainsatki kontserti.

Trummar Anneli Kadakas on tuntud muuhulgas ansamblite Vennaskond, Rasta Orchestra, Rock Hotel ja Dave Benton Latin Band ridadest, bluusi on ta varem mänginud koos Kanada suupillivirtuoosi David Rotundo ja hiljuti lahkunud legendaarse Slavka Kobriniga.

Slaidkitarrist Andres Roots avaldas kevadel LP “Roots Music” ning on Kanada veebiajakirjalt Blues Underground Network teeninud viis aasta parima Euroopa bluusialbumi auhinda.

Kali Briis aimas pokemonihullust ette ja kirjutas juba aastaid tagasi selleteemalise laulu

Kali Briis aka Alan Olonen, kes veel paar aastat tagasi sooloartistina tegutses, postitas sotsiaalmeediasse 2010. aastal ilmavalgust näinud laulu “I Thought I Saw a Pokemon“. Artist lisas postituse juurde, et aimas pokemonihullust juba toona ette ning kirjutas sellest juba siis laulu.

"Aastaid tagasi oli see laul väike tagasivaade lapsepõlve. Lugu räägib neist hetkedest, mil istud õhtul pimedas akna peal ja loodad midagi lahedat näha. Kui seda aga 20 aasta jooksul juhtunud ei ole, ei jää muud üle kui valetada ja sest üks veider lugu kirjutada," kirjeldas Alan Olonen laulu tagamaid.

Täna saab lugu aga teise nurga alt tõlgendada. "Vaatad öösel kell kaks aknast välja ja näedki Pokemoni. Pöörane maailm, milles me elame, kas pole," muheles Olonen.

Kali Briis esineb viimased paar aastat bändiga, kellega tänavu ka ühine debüütalbum "Let's Play Love" ilmavalgust nägi. Kali Briis Band astub publiku ette 12.08 Käsmus, Viru Folgil.

Eesti Laulul debüüdi teinud Púr Múdd avaldas värske muusikavideo.

Lugu kannab pealkirja "Fight For You" ning kõlab ka loodetavasti veel selle aastanumbri sees ilmuval plaadil.

"Uus lugu on nii omapärase kõlapildiga, et ei oskagi kohe midagi võrdluseks tuua," muigasid bändi liikmed. Omapärase ja uudse, ent siiski kaasakiskuva muusikaga loodavad noored muusikud oma kuulajaid jätkuvalt üllatada ja paeluda.

Púr Múdd on elektroonilise muusika duo, kuhu kuuluvad laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus. Lauluga "Meet Halfway" osalesid nad sel aastal ka Eesti Laulu võistlusel.

Kristjan Kannukene ja Rein Rannap lähevad tuurile

Kristjan Kannukene, Rein Rannap ja rokkbänd alustavad sel nädalal kontserttuuri, kus mängitakse Ruja varajasi lugusid. See kontsert kujutab endast sümboolselt ühte ansambel Ruja paljudest ärakeelatud esinemistest seitsmekümnendate aastate algusest. Kogu repertuaar koosnes tollal Rannapi lauludest, põhiliselt Jüri Üdi/Juhan Viidingu sõnadele. Kui suur osa neist lauludest on omal ajal mingilgi kujul salvestatud, ja nii tänapäeval huvilistele kättesaadavad, siis mitmed laulud saavad sel kontserdil kõlama esmakordselt rohkem kui üle 40 aasta. Tuuri ajaks valmib ka plaat. 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?