Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 32
15.08.2016

Vaiko Eplikul ilmub septembris album

Septembris tuleb müügile Vaiko Epliku 12-looline üheksas sooloalbum “Kirevase”, millelt avaldati äsja singel pealkirjaga “Röntgen”, mida Vaiko esitab koos Anelle Trepiga.

Kui veel paar kuud tagasi rääkis Eplik, et soovib oma üheksanda sooloplaadi anda välja selle aasta üheksanda kuu üheksandal päeval, siis sel nädalal märkis ta MuusikaPlaneedile, et plaat küll hilineb, aga tuleb siiski septembris.

Epliku eelmine singel “Krevettide muusika” laeti SoundCloudi lehele üles maikuus. 

 

Mart Abro esitleb septembris oma esimest EP-d

Muusik Mart Abro on valmis saanud oma esimese EP ”Vaid Me Kaks”! Selle aasta alguses alustatud projekt tuuakse kuulajateni juba 7. septembril kell 20:00 lokaalis Butterfly Lounge! 

Abro on selleks puhuks kokku pannud ka bändi: laul/kitarr – Mart Abro, kitarr/klahv – Andres Abro junior, bass – Andres Abro senior, trummid – Mihkel Kuusk ning taustavokaal – Elis Loik.

Külalisesinejatena astuvad üles Elisa Kolk, Maia Vahtramäe, Elis Loik, Jana Liisa Johannson jt!

Mart Abro on muusikaga seotud olnud terve elu! Väikese poisina tegeles pärimusmuusikaga ja mängis erinevaid rahvapille. Põhikoolis hakkas ta mängima kitarri ja ka laulma. Hiljem astus Mart WAF kooli, kus arendas enda vokaaltehnikat. 

Mõni aasta tagasi asutas Mart oma bändi Vennad Abrod, kus mees teeb koos oma venna ja isaga muusikat. Ühtlasi annab artist kontserte mitmete Eesti lauljatega – saadab neid kitarril ja cajonil.

”See EP on kui minu hingepeegel, milles jutustan oma tunnetest ja emotsioonidest – ma tahan seda kõike Teiega jagada!” kommenteerib Abro.

 

 

Värske koosseis VÖRK andis välja debüütsingli ”Suvetaevas Sinine”

VÖRK on ühendus kahe artisti, Kermo Herti ja Rebecca Kontuse vahel, kes töötavad selle nimel, et teha uut house-muusikat.

Rebecca Kontuse puhul on tegu professionaalse muusikuga, kes esitab ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi.

Laiemale üldsusele sai Rebecca tuntuks esindades Eestit Eurovisioonil ansambli Suntribe koosseisus. 2008. aasta märtsis laulis ta Riias toimunud Sony Jazz Stage’il, kus ta tuli kolmandale kohale. Aastal 2008 sai loodud ka oma plaadifirma ning järgnevad albumid on välja antud juba Rebecca Music labeli alt.

Kermo Hert on palju tunnustus saanud DJ ning produtsent, kes on mitmete kohalike superstaaridega koostööd teinud. 

 

Toimub Eesti Laulu fookusega laulukirjutajate laager

Music Estonia ja Eesti Laulu Akadeemia korraldavad järjekorras teise laulukirjutajate laagri. 25.-28. septembril Viinistu Art Hotelis toimuva sündmuse eesmärgiks on luua kuni 16 laulu, mis kandideeriksid ka Eesti Laulu konkursile. Laagrisse oodatakse 17 Eesti kirjutajat, 9 osalejat on tulemas väljaspoolt – Rootsist ja UK-st. Osalemiseks tuleb täita kandideerimisvorm, tähtajaks on 22. august.

Mart Normet, Eesti Laulu ja Eesti Laulu Akadeemia eestvedaja kinnitab, et Eesti Laulu konkursile on ikka ja alati oodatud tugevad rahvusvahelist publikut kõnetavad laulud, mida professionaalne koostöö jõudsalt soodustab: “See on suurepärane, et meie laulukirjutajad on hakanud rohkem koostööd tegema, nii omavahel kui rahvusvaheliselt. Me kõik võidame sellest,” kinnitab Normet.

Ükski Eesti Laulu Akadeemia raames loodud laul automaatselt konkursile ei pääse. Küll aga on Normeti sõnul suur tõenäosus, et just selle laagri käigus kirjutatakse muusikat, mis läbib eelžürii sõela. “

Baltikumi esimene laulukirjutajate laager toimus Tallinn Music Weeki nädalal 30.-31. märtsil, laagri tulemuseks on nii Liis Lemsalu kui ka Karl-Erik Taukari viimased singlid, mis jõudsid mõlemad Spotify Viral50 Estonia playlisti, on kogunud Youtube’is sadu tuhandeid kuulamisi ning jõudnud ka kohalike raadiojaamade enimmängitavate lugude hulka.

 

Ummamuudu avaldas uue singli „Kordumatu“ 

Ansambel Ummamuudu avaldas uue singli „Kordumatu“. Kordumatuid, erakordseid hetki on Ummamuudul olnud möödunud 27 aasta jooksul üksjagu. Mõned neist on talletatud läbi fotosilma, mõned neist on kuskil mälusopis. Uue singliga kaasa pandud pildirida aitab muist neist erilistest möödunud hetkedest taaselustada.

Suur osa bändi pildi-, heli- ja videomaterjalist on Ummamuudu teematoas Navi seltsimajas Võru vallas.

Singli loomisega kaasnes ka seik, mida bändirahvas varem ei teadvustanudki. Nimelt aastail 2004-2007, mil mängis Ummamuudus Laur Joamets ning sai salvestatud üksikuid singleid, polnud Lauri suurepärast kitarrimängu lindi külge sattunud. Nüüd, aastaid hiljem, põgusal taaskohtumisel stuudios, on “Kordumatu” rikkam lausa mitme Lauri mängitud instrumendi võrra (PSG ehk pedal steel guitar ning elektrikitarrid). 

“Kordumatu” muusika on loonud Meelis Leis, teksti kirjutanud Owe Petersell.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge