Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 33
22.08.2016

Gertu Pabbol valmis tempokas singel

Superstaarisaatest tuntust kogunud 20-aastane Gertu Pabbo on saanud valmis tuliuue singli pealkirjaga “Olen siin.

Septembris Balti Filmi- ja Meediakoolis integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia erialal õpinguid alustava Gertu sõnul oli värske laul algul mõeldud ballaadina, kuid ta soovis, et see oleks tempokas. Loole pandi biit alla ning lõpptulemus kujunes hoopis teistsuguseks.

Laul valmis koostöös Tomi Rahula ja Marcus Peakiga.

 

Räppar Poki uues laulus eeb kaasa Epp Kõiv

Pärnu räppar Pok avaldas möödunud nädalal uue loo “Kõrgklassi täht”, milles teeb kaasa ka 2014. aastal palaga “Linn on minu” tuntuks saanud lauljatar Epp Kõiv.

Uue loo kohta kirjutas Pok oma Facebooki fännilehel nii: “Suvi kohe varsti läbi ja ilmad hallid, nii et võib melanhoolsemaks minna. 2015. aasta kevadel päästeti mind Sri Lankal uppumissurmast ja sellest ning muust kallist mu elus inspireerituna sai juba mõnda aega tagasi lindistatud Epp Kõivuga see lugu.”

Loo muusika autor on Mikk Siemer, sõnad Pokilt. Tuhandel kiiremal on võimalik lugu SoundCloudist tasuta alla tõmmata.

 

 

Gretargund ja Jarek Kasar ühendasid jõud

Ansamblil Gretagrund, kelle looming on saanud inspiratsiooni jazzist, koorimuusikast ja rock-muusikast, valmis laul “Kalamaja valss”, milles teeb kaasa ka Jarek “Chalice” Kasar.  

Loo autorid on Gretagrundi pianist Britta Virves ja lauljatar Maarja Aarma. Aprillikuus võtsid neiud Maarja sõnul osa Uno Naissoo nimelisest loomingu- ja interpretatsiooni konkursist, kus “Kalamaja valss” pälvis tunnustust. Järgnes idee kutsuda Jarek andma loole omapoolne lisa. Nii et üks autor lisandus Jareku näol “Kalamaja valsile” veel juurde.

Ansambli nimi Gretagrund on Ruhnu saare lähedal asuv veealune liivakivist pank. Mõned bändiliikmetest on saarlased, seega tundus vee ja saarega seotud nimi ansamblile ideaalne.

Kollektiivi kuuluvad: Britta Virves – klaver, Maarja Aarma – vokaal, Madis Meister – kitarr, Mihkel Mälgand – bass, Tõnu Tubli – trummid, Mari-Liis Aljas – vokaal, Linda Kanter – vokaal, Mirjam Dede – vokaal.

 

Rein Rannap annab Hiinas kontserte

Möödunud nädalal asus Rein Rannap teele Hiina poole, et anda kaheksa soolokontserti järgneva kahe ja poole nädala jooksul.

Tuuri raames jõuab Rannap ka Daliani, et anda seal Estonia klaveri esitluskontsert. Kontserdid Shanghais toimuvad koostöös sealse Eesti peakonsulaadiga.

Rannapi esimene kontserdireis Hiina toimus kaks aastat tagasi ning seda saatis tohutu menu, jättes sealsetele kuulajatele unustamatu mulje.

Kontserdid toimuvad Eesti Kontserdi ja Hiina ühe suurima promootori Wu Promotion koostöös. Wu Promotion on Hiina üks esiagentuuridest, korraldades ringreise maailma tipporkestrite, ansamblite ja solistidega Hiina turul ning juhtivate Hiina artistidega paljudes riikides.

Rein Rannapit hindab agentuur kui väga eriilmelist ja julget sooloartisti.

 

Juubilar Maltis avaldas uue albumi

Sel aastal täitus vanameistril 60 aastat! Legendaarne Mait Maltis ei puhka loorberitel, vaid annab aina hoogu juurde. Suvel lõi Maltis kaasa näiteks suurel Mati Nuude laulude tuuril. Tööd on jagunud palju ka stuudioseinte vahele. Tähtsa juubeliaasta puhul andis mees välja albumi "Kuld", kus kuulamiseks palju uusi laule ning armsaks saanud palasid uues kuues nagu "Must Kohv", "Mari-Eliisa", "Oleme Poolel Teel", "Jambolaya" ja "Lola". Plaadilt leiame ka täiesti uue loo "Preeria", mille muusika eest hoolitsenud Peeter Kaljuste ning sõnad kirjutas tuntud tekstimeister Marek Sadam.

 

 

Scooter palub lava taha romantilist õhkkonda

 

Järgmisel nädalal festivalil We Love The 90s üles astuv Saksa reivipunt Scooter palub korraldajatelt lava taha romantilist õhkkonda küünalde, maheda valguse ja šampanja näol.

Oma ülesastumistel ohtralt pürotehnikat kasutava bändi nõudmisel ei tohi lava taga olla neoonlampe ning kogu valgustus peab olema reguleeritav. Trio soovib, et nende puhkeruumid oleks muudetud hubasemaks kümnete küünaldega ja paari pudeli ehtsa Prantsuse šampanjaga. Bändile ja kaaskonnale võib veel pakkuda Henrdicksi džinni ja Absoluti viina. Rõhutatud on, et õlu ei tohi olla plekkpurgis, vaid kindlasti klaastaaras.

Teised festivalil ülesastuvad staarid, Culture Beat, E-Type, Dr Alban, Captain Jack, Basic Element ja Alexia nõuavad enam-vähem ühelaadset serveeringut. Enim soovitakse puhkeruumidesse head viina, veini ja õlut. Seni pole oma nõudmisi esitanud veel esmakordselt Eestit külastav Army of Lovers.

We Love The 90s toimub 26.-27. augustil Tallinna lauluväljakul.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar