Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 35
29.08.2016
 Ansambel Köömes õhkab oma uues loos taga kuuma ja tundeküllast suve

Õige suvekuumus on selleks korraks läinud ja koos sellega ka kuumad ja higised suvetuurid ägedate vabaõhukontsertidega. „Vinge suvi oli tõesti, kõige vingem oli see, et selle loo salvestamise ajal läks stuudios konditsioneer katki. Ma usun, et selle plaadi salvestamisega võtsime kõik päris mitu kilo alla.. Selles konkreetses laulus on äge orkestreering aga ka metatasandite otsijatele leidub mõtisklemist küllaga nagu Köömese laultekstides ikka." ütles bändi solist Aleksander „Sass" Ots. „Eks me oleme siia mitme kuuma Eestimaa suve elamused kokku valanud ja siin on ühekorraga nii hüvastijätt kohe lõppevale suvele kui ka ootusärevus kõige selle ees, mis veel tulemas."

Uue loo pealkiri on „Keeruline maailm". „Laulus on kõvasti igatsust ja romantilist maailmavalu. Köömese bassimees Martti B. Tamm kommenteerib, et selles loos on kõik täpselt nii nagu Köömese kohta öeldakse – pöörane, ent maitsekas.
„Keeruline maailm“ on teatud mõttes järg Köömese eelmisele „Lähme laiali" singlile. Mõlemad

lood ilmuvad sügisel Köömese uuel „Olla hull" albumil.

Grete Paia tähistas sünnipäeva

Nädalavahetusel toimus Kristiine Keskuses kooliaasta alguse huvitegevuste mess “No vaata”, kus astus üles Grete Paia. Lisaks esinesid messil ligi kolmekümne Tallinna huvikooli laste ning noorte liikumis-, muusika- ja tantsutrupid.

Grete Paia, kes tähistas nädalavahetusel oma 21. sünnipäeva, on muusikaga tegelenud juba 13-aastasest alates ning tuntust kogunud nii noorte muusikute konkursil Noortebänd kui Eesti Laulu finaalis menulooga “Päästke noored hinged”.

Raplas hakkab särisema! Uus teatri- ja muusikafestival toob noored kultuuritegijad kokku

16. ja 17. septembril toimub Raplas uus teatri- ja muusikafestival Särin, mille raames astub üles 15 artisti, kel kõigil on Raplaga isiklikumat sorti seos.

Festivali kahel laval astuvad üles Vaiko Eplik, Mick Pedaja, Mari Jürjens, Sten-Olle Moldau, RÜÜT, Improteater Impeerium koos Mikk Jürjensiga (Tallinna Linnateater), Tintura, Marju Metssalu, Kahekese jpt. Eriti eksklusiivse kontserdiga tähistab oma 10. sünnipäeva Rapla kultusbänd MALENA! Üritusele annab avapaugu Pärt Uusbergi loominguga Mitte-Riinimanda noortekoori kontsert.

Särina põhiidee on tuua kokku Raplamaalt pärit loojad ja teha selle kandi rikkus nähtavaks kogu Eestile. Sündmuse eestvedajaks ja idee autoriks on näitleja ja laulja Maili Metssalu, kelle jaoks tähendab särin just inimeste vahelist sünergiat, mida koos tegutsemine ja loomine tekitab. "Uus särin on õhus, sest noored on tulnud tagasi Raplasse," kinnitab Metssalu.

Ühtlasi avatakse Raplas festivali raames ka uus kultuuriklubi BAAS, mis tegutseb kunagistes Rapla autobaasi ruumides. Rapla teatri- ja muusikafestival "Särin" toimub veel nostalgilises atmosfääris, ent ruumi põhjalik renoveerimine on plaanis käesoleva hooaja vältel, et kultuuriklubist BAAS saaks kvaliteetse tehnikapargi, professionaalse lavavalgustuse, mugavate toolide ning dünaamiliste poodiumitega kino- ja kontsertsaali.

Hanf Kung on valmis saanud värske loo “Üks miljonist”

Räpigrupeering tahab uue looga meenutada Eesti rasket ajalugu, et tulevik oleks helgem. Veel on loo mõte esile tuua seda, et kuigi oleme eri rahvustest ja kultuuridest, elame siiski Eestis koos ja peaksime omavahel läbi saama.

Uues loos võib kuulda Hanf Kungi liikmete Azma, Gringo, Kozinaki ja Seaduskuulekuse hääli ning laulu muusikapoole eest on hoolitsenud Sim Kares.

I Wear* Experiment annab kontserdi Lõuna-Koreas

I Wear* Experiment sõidab septembri lõpus Lõuna-Koreasse, et anda kontsert festivalil Zandari Festa, mis on Aasia kõige olulisem uue muusika festival. I Wear* Experiment’i manager John Willame kommenteerib „On ääretult hea meel, et I Wear* Experiment sellele festivalile esinema valiti – tegemist on väga olulise muusikaüritusega mitte ainult Koreas, vaid kogu Aasias. See annab võimaluse suhelda kõige olulisemate muusikatööstuse inimestega antud regioonis ning kui publikule bänd meeldib, siis on oodata tugeva ja lojaalse fännibaasi tekkimist. Korea ja Jaapan on kaks kõige olulisemat riiki, kus bänd võiks ennast näidata.”

Uus bänd Krunks More loob ehedat eestikeelset muusikat

Värskelt kokku tulnud ansambel Krunks More koosneb noortest muusikutest, keda ühendab soov luua ehedat eestikeelset omaloomingut. Valmis on saanud ka bändi esimene singel ja video, mis kannab pealkirja "Tule minu juurde".

"Kõik bändiliikmed on meil väga mitmekülgselt võimekad," kiitis solist ja loo autor Astra Merivee oma bändikaaslasi. Iga ansambli liige valdab tema sõnul mitut instrumenti ning ka loo produtseerimisel ja video tegemisel saadi hakkama oma jõududega.

Uue koosluse nimi on bändi liikmete kinnitusel valitud taotluslikult mitmetähenduslik ja väikese vimkaga. Krunks More võiks inglise keelest tõlkides kõlada kui Krunksi Rohkem ehk lõbutse ja naudi elu rohkem, lisa sellele vürtsi ja krutskeid täpselt nii palju kui õnneks tarvis. Lisaks vihjab bändi nimi ka armastatud raamatukangelasele Kunksmoorile – võimsale, targale ja ääretult heasüdamlikule naisele, kes elab kooskõlas looduse ja iidsete salatarkustega.

Ansambli esimene lugu ja video on inspireeritud Eestimaa erakordselt kaunitest suvehommikutest ja sumedatest öödest.

Go Away Bird ja Janno Reim said inspiratsiooni Johnny Cashilt

Go Away Bird ja Super Hot Cosmos Blues bändi eestvedaja Janno Reim salvestasid Johnny Cashi mäletuseks laulu nimega “Alcohol”.

"Alcohol” on Stanislav Bulganini omalooming, aga ühe huvitava nüansiga. Selle salmide laused on osaliselt laenatud Johnny Cashi erinevatest lauludest pärit tsitaatidest.

“Oli tore väljakutse panna kokku üks meeleolu erineva atmosfääriga tekstidest, et need "Alcoholiga" organiliselt seostada. Tuli välja, et see on antud juhul väga lihtne. Ei usu, et mister Cash oleks eri meelt. Meeleolu püsib,” ütles laulu autor Stanislav Bulganin.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge