Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 9.nädal
08.03.2010
Mari-Liis Aasmäe tegi uue loo

Dynamindist tuule tiibadesse saanud Mari-Liis Aasmäe on jõudnud oma karjääris uue etapini. Tema esinejanime juurest on kadunud DJ Whirli nimi, mis ei tähenda, et edukas koostöö oleks lõppenud. Gunnar Viibuse alias Whirli käe läbi valmivad kõik Mari-Liisi lood, kuid stiililised muudatused ei sobi enam kokku DJ Whirli stiiliga. Stuudios tehakse julgeid uusi katsetusi ja esinejanimena võeti kasutusele täispikk nimi Mari-Liis Aasmäe, et vältida segi ajamist Mari-Liis Rahumetsaga. Uus laul kannab nime “Ingel” ning loole hakatakse tegema ka videot. Kui ülikool kevadel lõpetatud, plaanib Mari-Liis hetkeks aja maha võtta ning Ameerikat avastama minna lootuses ka ideid edasiseks muusikukarjääriks koguda.

Blacky läheb tuurile

Hiljuti oma kümnendat sünnipäeva tähistanud ansambel Blacky alustab kontserttuuriga, mis jõuab kaheksasse Eestimaa paika. Lisaks kümne aasta jooksul kogunenud menulugudele sisaldab kontsertkava tuntud Eesti laulude töötlusi. Lisaks äsjailmunud kontsertsalvestisel ettekandele tulnud lauludele "Kungla Rahvas" ja "Mu Isamaa on minu arm" leiab uuest kontsertkavast Blackyle omases rokikastmes muuhulgas ka selliseid laule nagu "Tuljak", "Lauliku lapsepõli", "Laulu lõpetus" ja "Kui on meri hülgehall". Märtsis ja aprillis antavate kontsertide järel ootab Blackyt sügiseni kestev puhkus, mille jooksul salvestatakse eesti lugudest ka heliplaat. "Blackyt saab sel aastal laval näha vaid märtsi-aprillis ja siis juba loodetavasti septembrist, kui ansambel presenteerib uut eesti lugude plaati.", lisas Lea. Ansambel Blacky alustas tegevust 1999. aastal. Seni on erinevate koosseisudega ilmutatud 3 stuudioalbumit ning 10. sünnipäevale pühendatud kontsert CD ning DVD.

Matvere ja Köster teevad ühistuuri

Eesti linnades võib kuulda-näha Marko Matveret ja Kihnu Virvet kontserttuuril “Merelaulud”. 10. märtsil Põlvast algav tuur toob kuulajateni ligi kolme tunni jagu mereteemalisi laule ja lugusid. Lisaks Marko Matverele ja Virvele lähevad tuuritama ka Kihnu Virve pereansambel ja akordionist Tiit Kalluste. Kontsertid toimuvad 10. märtsil Põlva kultuurikeskuses, 11. märtsil Vanemuise kontserdimajas, 14. märtsil Ugala Teatris, 15. märtsil Pärnu kontserdimajas, 16. märtsil Nokia Kontserdimajas ja 17. märtsil Jõhvi kontserdimajas.

Music Week toimub taas

Kuu aja pärast lööb Tallinna muusikaelu taas kihama: 25.–27. märtsini toimub Eesti ja Baltikumi ainus ulatuslik muusikatööstuse seminar-konverents ning suurim Eesti muusika festival Tallinn Music Week. Tallinn Music Week on teist aastat SA Tallinn 2011 toel aset leidev Eesti muusika festival, mis on võtnud nõuks näidata maailmale uut, julget ja innovatiivset Eestit, kes soovib mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid, leida uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks ning Eesti muusika tutvustamiseks väljaspool riigipiire. Tallinn Music Week on ühtlasi Eesti muusika intensiivkursus, mis tutvustab ühe intensiivse nädalalõpu jooksul tähelepanuväärseimat ja omanäolisemat muusikat, mida meie koduvabariigis luuakse ja mängitakse.

Loositi Eesti Laulu esinemisjärjekord

Loositi välja, millises järjekorras astuvad reedel lavale Eesti Laulu kümme finalisti. Laulud tulevad 12. märtsil Eesti Laulu finaalis esitamisele järgmiselt:
1. 3Pead "Poolel teel"
2. Marten Kuningas ja Mahavok "Oota mind veel"
3. Mimicry "New"
4. Tiiu Kiik "The One and Only - Love"
5. Rolf Junior "Maagiline päev"
6. Disko 4000 "Ei usu"
7. Iiris Vesik "Astronaut"
8. Lenna Kuurmaa "Rapunzel"
9. Groundhog Day "Teiste seest kõigile"
10. Malcolm Lincoln "Siren"

Konkurss Vesiku kooli ei sega

Looga "Astronaut" Eesti Laulu finaalis võistlev Iiris Vesik lõpetab sel kevadel keskkooli. Lõpueksamid on neiul juba valitud ning isegi siis, kui ta „Eesti Laulu“ võistluse peaks kinni panema ja Eurovisioonile sõitma, ei jää tal kool lõpetamata.

Peterson osaleb muusikalis

Superstaarisaatest tuntud Taavi Peterson, kes teeb Urmas Lattikase muusikalis “Tähtede poole” muusikalidebüüdi, sõnab, et muusikalitegemine pole sugugi kerge — peab tantsima ja laulma samal ajal. "Üks raskusi on, et kui tantsid ja laulad samal ajal, on lõpuks kops koos," räägib Taavi Õhtulehele ja lisab, et suitsetaja ei saaks kindlasti muusikalinäitleja olla. Ütleb ta seda oma kogemusest? "Jah. Ei, ma ei ole suitsetaja, ma olen, noh... igatahes ma pean harjutama, et ei hakkaks hingeldama," juhib ta teema kõrvale. "Mul pole kunagi elus nii kiire olnud, aga ma naudin seda, sest mul oli vahepeal nii palju vaba aega," vihjab ta mullu Austraalias seigeldes veedetud kuuele kuule.

Lepland ei jää osast ilma

Eesti Nuku- ja Noorsooteater lükkab ümber Õhtulehes ilmunud väited, justkui jääks krooniline hilineja Ott Lepland „High School Musicalis“ peaosast ilma. Teatrijuhi Meelis Pai sõnul on muusikali vastu lihtsalt oodatust suurem publikuhuvi, mistõttu plaanib teater lisaetendusi.

Selgus karaokekuningas

Selgusid taas FinBaltic karaokevõistluse Eesti vooru karaokekuningas ja –kuniganna, kelleks krooniti vastavalt Lembit Nisu ja Marju Künnapuu. Mõlemad lähevad koos 2. ja 3. koha võitjatega Eestit esindama rahvusvahelisele karaokevõistlusele FinBaltic. FinBaltic karaokevõistlust on korraldatud juba 7 aastat. “Alguses saime ikka esikohti. Nüüd on jäänud meile teised ja kolmandad kohad. Lätlased ja leedukad on teinud viimasel ajal puhta töö,” rääkis võistluste korraldaja Valdur Lehtla.

Vennad Kingid tegid bändi

Bedwettersi trummar Karl-Kristjan ja Gash-Mo nime all tegutsev Rivo on pannud bändi kokku ja esitlesid oma uut bändi 6. märtsil rokiklubis Tapper. Vennad Kingid viljelevad elektro-rokk stiili, mida nende sõnul pole siinmail veel kuuldud. Karl-Kristjan on trummitooli tagant hoopistükkis mikrofoni taha hüpanud ning Rivo ülesandeks on süntesaatori mängimise kõrval veel erinevat elektoonikat nende muusikasse lisada.

Emerald sai plaadiga maha

Läinud aastal Viljandimaa parimaks noortebändiks tituleeritud öko-metali punt Emerald tutvustab 4. märtsil Riiast alganud kontserttuuriga oma debüütplaati "How About Discount". Bändi laulja ja kitarrist Levo Jõgiaas rääkis, et detsembris Tartus ja Rootsis valminud plaadi sõnum peegeldab paljuski praegust aega, kus allahindlust loodetakse saada isegi siis, kui kõik on juba niigi allahinnatud. "Samas julgen kinnitada, et meie ise ei lubanud salvestamisel plaadi kvaliteedile mingit allahindlust. See on maksimum, mis me teha suutsime," rääkis Jõgiaas. Emerald valis Forwards Studio partneriks seetõttu, et selle stuudio abiga on varem ilmavalgust näinud terve rida häid metal-plaate. Stuudiotöö kestis kokku neli päeva ja selle aja jooksul salvestati viis lugu ("How About Discount?", "Fall of Solaris", "Dragon Force", "Ultimate Survival" ja "Hungry?"). Edasi rändas materjal Rootsi, kus sellele andis viimase lihvi Dino Medanhodzic. "Meil oli õnne, et me temaga tuttavaks saime, sest ta on tegelenud mitmete nimekate kollektiividega, nagu näiteks Carnal Forge, Headstone ja Fake for nothing, Myoh. Meil oli algusest peale kihk ammutada uusi kogemusi ning tutvusi väljastpoolt Eestit ja see meil ka õnnestus," ütles Jõgiaas. Emeraldi koosseis: Levo Jõgiaas - kitarr/laul (bändid: Ketaspidur, Rockhouse), Ott Jõgiaas - bass/laul (bändid: One Time Too Many), Kaido Kadaja - kitarr (bändid: Tuulepuu, Kunileid), Baskin - laul (bändid: One Time Too Many), Rauno Vaher - trummid (bändid: One Time Too Many).

HU? Album ilmub kevadel

Eelmisel aastal Eesti Muusika Auhindade galal pea kõik olulisemad auhinnad võitnud ansabel HU? uus singel on valmis. Loo nimega "Rüütlid" autorid on DJ Critikal, LeslieDaBass ning Hannaliisa Uusma. Siiani on HU? uuelt albumilt ilmunud singlid "Elupõletaja" ning "Mina Ise". Bändi uus album ilmub kevadel.

Klas on operatsioonidest kurnatud

Dirigent Eri Klas, kes kukkus 16. jaanuaril oma kodus aurusaunas nii õnnetult, et põletas ära oma parema jala ja sattus sama päeva õhtul Moskvas haiglasse, peab endiselt lamama. "Olen rohkem kui kaks kuud olnud ühes ja samas asendis - laman selili. Nüüd on kõik operatsioonid tehtud," rõõmustab Klas Publikuga vesteldes. Operatsioone tehti kaks - mehe paremale jalale siirdati nahk. "Ma ei taha sellel teemal väga peatuda, tuju läheb ära," ohkab maestro. Mis hoiab maestro meeleolu üleval? "Õnneks pole mind unustatud. Iga päev käib kümneid külalisi. Näiteks praegu istub minu kõrval kultuuriatašee. Suur koduigatsus on peal," sõnab Klas, kes loodab haiglast pääseda juba lähipäevil.

Ansipi lemmik on Jörberg

Loodatavasti jätab Üllar Jörberg (68) nüüd oma lahkumisplaanid kus see ja teine! Nimelt kiidab peaminister Andrus Ansip (53), et just Jörberg on tema jaoks laulja, kelle lood teda tantsuplatsil kõige enam haaravad. "Ma siin Kroonika ühele kangelasele Üllar Jörbergile teeksin komplimendi. Tema lood on väga hästi alati mõõdetud! Ei ole mingit vahepealset olesklemist ega uimerdamist," sõnab peaminister Andrus Ansip. Kõva komplimendi tegi Ansip Kroonika vahendusel vanameister Jörbergile vabariigi aastapäeva presidendiballi lõpuminutitel otse Vanemuise teatri tantsuplatsi ääres, olles seal eelnevalt kaasa Anu Ansipiga kõvasti jalga keerutanud: «Kui on rumba, siis on rumba! Kui on tango, siis on tango! Kui on samba, siis on samba!»

Veski sai kingiks vaguni

54aastaseks saanud Anne Veski tähistas sünnipäeva staari seisusele kohaselt. Diiva põrutas kontserti andma luksuslikus vagunis "Imperaatori salong", mis ekstra selleks puhuks Tallinn-Moskva rongi külge haagiti. "Olen aastaid oma sünnipäeva ajal Moskvas kontserti andnud," sõnab Anne Veski Kroonikale. "Sel korral otsustasid sõbrad firmas Go Rail mulle üllatuse teha ja ertiti mugava sõidu korraldada." Annele oli vagunisse kaetud maitsekas sünnipäevalaud. Reisi vältel hoolitsesid tema ja ta abikaasa Benno Beltšikovi eest kaks vagunisaatjat. Anne kiidab, et ta jõudis Moskvasse värskemana kui ei kunagi varem ja kontsert Moskva Estraaditeatris, kus lõi kaasa ka tšellokvartett C-Jam, läks täissaalile.

KOP annab eksklusiivkontserti

Ansambel KOP tahab taaselustada kunagist Tabivere Kultuurimaja pidude traditsiooni Jõgeva Kultuurikeskuses. 12. märtsil on oodatud kõik inimesed, kes mäletavad veel tolleaegseid pidusid ja samuti uued nooremad huvilised. Ansambel KOP esineb koosseisus Pearu Paulus (vokaal), Antti Kammiste (klahvpillid ja vokaal), Roland Rand (klahvpillid), Virgo Veldi (sax ja vokaal), Aivar Mihkelson (kitarr), Indrek Tetsmann (trummid) ja Kalle Tetsmann (bass ja vokaal). Ansambel esitab tantsimiseks ja kuulamiseks omaaegseid (Level 42, Nick Kershaw, oma eestikeelseid hitte) ja samuti ka uuemaid lugusid. Kuna samal päeval toimub ka Eesti laul 2010 telekonkurss, siis on üles pandud ekraan, kus huvilised saavad seda jälgida.

Hellad Velled tegid uue loo

Hellad Velled on välja andnud uue laulu “Mulle meeldib”. Tegu on taaskord kaveriga ühest vene loost. Originaalesitaja on Garjatšie Galavõ. Kodumaise versiooni sõnad on kirjutanud Marek Sadam. Bändiliikmete sõnul töötab lugu esinemistel väga kenasti ja loodetavasti võtavad selle hästi vastu ka Elmari kuulajad.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket