Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 36
05.09.2016
 Mick Pedaja avaldas singli ja muusikavideo „Valgeks”

Eesti Laulu finalist Mick Pedaja avaldas värske singli ja muusikavideo "Valgeks/To The Light".

"Rõõm on teiega jagada uut singlit "Valgeks/To The Light" sügisel ilmuvalt albumilt "Hingake/Breathe". Olen täna jälle kogemuse võrra rikkam. Käisime Madise, Angeelia, Getteri ning Lumeliga Viljandimaa metsades uitamas," kirjutas Mick sotsiaalmeedias.

Loo muusika ja sõnad kirjutas Mick Pedaja, produtseerisid Raul Ojamaa ja Kostja Tsõbulevski.

Värske Jazzliidu juht Laura Põldvere: väga põnev on

Möödunud nädalal saabus uudis Eesti Jazzliidult, kus juhatuse etteotsa kinnitati lauljanna Laura Põldvere, kes võtab teatepulga üle seniselt juhatuse esimehelt Peedu Kassilt.

Laura sõnul tunneb ta ennast väga hästi ning lisab, et igasugu mõtteid ja ideid on nii temal endal kui ka Jazzliidu juhatusel.

Algavaks sügishooajaks lubab Põldvere palju põnevat, laiendades üldist arusaama džässmuusikast. Vägeva avapaugu annab hooajale juba 9. septembril teater NO99 jazziklubis Raivo Tafenau ja Siim Aimla kvintett.

"Mul on hea meel, et tiim on väga äge ja entusiastlik ning arvan, et me teeme väga palju ära nende aegade jooksul," rõõmustas Laura uute eesmärkide üle. Jazzliidu prioriteetide hulka luges ta lähiajal publiku hulga suurendamise ning kohalike džässmuusika inimesteni toomise ja tutvustamise. Kaugemate plaanide kohaselt plaanitakse häid Eesti džässmuusikuid viia ka välismaale kontserte andma.

I Wear* Experimenti video valiti Riia filmifestivali võistlusprogrammi

I Wear* Experimenti video "Patience" pääses Riia rahvusvahelisel filmifestivalil muusikavideote võistlusprogrammi.

Video režissöör on Janar Aronija ja produtsent Rolf J. Metsa. Peaosalistena astuvad üles Arinda Piel ja Sten Uustalu.

Video loole, millega võisteldi ka Eesti Laulu finaalis, valmis tänavuse aasta alguses.

1. septembril nägi ilmavalgust poeet Indrek Spungini debüütsooloalbum

Album pealkirjaga "Lahtise peaga ahvinäoga poiss" ilmus elektrooniliselt Spotifys ja Itunesis ning füüsiliselt vinüülina, ning sellega on kaasas albumi tekstid luulekoguna.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 2. septembril Tallinna klubis Sinilind ja 4. septembril Tartus Athena keskuses.

Indrek Spunginit teavad muusikainimesed ka Chunginina (või isegi Chungin Han Minjujui) bändidest St Cheatersburg ja Rebel Angel.

Tanel Padar & The Sun andis välja uue singli „Aega on”

Ansambel Tanel Padar & The Sun andis välja uue hoogsa singli pealkirjaga "Aega On".

Loole on nii muusika kui ka sõnad kirjutanud Tanel Padar. "Lugu ise on suvine ja hoogne ning kuigi see mõnus ja soe aastaaeg hakkab lõpule jõudma, ei taha me sellega hästi leppida. "Aega On" on justkui suve pikenduseks," kommenteeris Padar ise.

Uue singli produtsentideks on Kaspar Kalluste ja Tarvi Kull ning lugu kõlab The Suni teiste lugudega võrreldes veidi ebatraditsiooniliselt. "Andsime produtseerimisel Kasparile ja Tarvile vabad käed ning oleme tulemusega väga rahul," kinnitas Padar.

Lauljatar Kristel Aaslaid, räppar Okym ja DJ Audioholic üllatavad südasuvise loo ja videoga

Unistava hõnguga singel "Ma tõusen lendu" räägib läbi raskuste tähtede poole püüdlemisest ning sõpruskonnast, kellele toetudes on võimalik teoks teha ka kõige suuremad unistused.

Muusikavideo on loonud DOT Films koosseisus režissöör Sven Olters, Risto Niils ja Brit Tammeleht.

Video on filmitud Hiiumaal Surfiparadiisis, kus kogu võtteseltskond  lainetes lustida sai.

„Kerjuse laulust” valmis värske versioon

Eesti suurim ja aktiivseim mandoliiniorkester, 33 liikmega Saku Mandoliinid on salvestanud värske versiooni Helend Peebu poolt kuulsaks lauldud "Kerjuse laulust".

Laul on pärit Boris Kõrveri 1955. aastal lavale tulnud operetist "Ainult unistus". Sõnade autor on Ardi Liives.

Solist on Raul Mikson, Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja. Viiulil soleerib Henno Soode, seade autor on Joosep Sang.

Kollektiiv Saku Mandoliinid tähistab sügisel neljandat sünnipäeva. Orkester annab igal aastal paarkümmend kontserti ning korraldab Saku Mandoliinifestivali, mis toimus tänavu juba kolmandat korda ning oli esimest korda rahvusvaheline.

Näosaates osalev Kalle Sepp avaldas koos bändiga singli

Tallinna ülikooli meeskooris laulev Kalle Sepp avaldas oma rock’n’rolli-bändiga The Purple Gang esimese omaloodud singli.

Bänd reklaamib end kui „kuulikindlaimat rock’n’rolli ansamblit vabariigis“ ning sinna kuuluvad lisaks Sepale veel Mikk Tammepõld, Kristjan Must ja Kaarle Kannelmäe. Esimene omaloodud singel kannab nime „Down The Road“.

Sepp on varasemalt Õhtulehele antud intervjuus öelnud, et näosaates kujutaks ta end ette näiteks Axl Rose’ina Guns N’Rose’ist. "Ega ta ju laval suurt midagi ei tee, aga sellist häält oleks põnev proovida," leidis ta. "Ja Tom Jones oleks minu teema. Või Kalmer Tennosaar."

 

Pilt


Ilusat advendiaega!

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?