Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 38
19.09.2016
 Olavi Otepalu avaldas oma bändiga esimese singli „Suurlinna tuled“

Sel nädalal avalikustas Olavi Otepalu oma pop-rock bändiga esimese singli “Suurlinna tuled”, mille muusikavideo on filmitud droonidelt Tallinna linna kohal ja kõrghoonete katustel.

Järgmise suurema sammuna loodab Otepalu oma ansambliga saada osa Eesti Laulu konkursist, mille jaoks on lugu juba välja valitud. Lähikuudel plaanitakse aktiivsemalt ülesastumisi kontsertlavadel ja valmimas on esimene täispikk sooloalbum.

“Mul on bändiga seoses ambitsioonikad plaanid. Olen juba aastaid hobi korras laulumeloodiaid lauasahtlisse kirjutanud ja siin-seal sooloartistina üles astunud, kuid muusikaäris läbi löömiseks tuleb asjaga tõsisemalt tegeleda,” rääkis bändi solist koolidirektor  Olavi Otepalu, kes on ühtlasi kõikide lugude muusika ja sõnade autoriks. “Hetkel toimuvat elumuutust aitab mõista tõsiasi, et võtsin kitarri kätte esimest korda alles 20-aastaselt. Loodan, et see on julgustav näide kõigile, et elus ei ole kunagi hilja tegelema hakata millegi täiesti uuega – kui seda ikka väga soovida.”

Otepalu sõnul võiks tema stiili kirjeldada kui meloodilist ja hoogsat pop-rocki, mis on igati raadiosõbralik ning seda on võimalik esitada väga erinevate suurustega lavadel. “Selline muusika on mulle endale kõige südamelähedasem, aga kindlasti ei välistaks tulevikus ka muude žanritega katsetamist. Mõnda meie tantsulisemat laulu sobiks kindlasti mängida ka ööklubides,” märkis Otepalu.

Ansamblisse kuulavad lisakas Olavi Otepalule Indrek Luukas, MikkTivas ja Ian Karell.

Eesti alternatiivroki bänd Sibyl Vane tõi avalikkuse ette uue pala pealkirjaga “Clusterfuck”

See on esimene lugu, mille bänd on avaldanud pärast möödunud aasta kevadel ilmunud singlit “Slow Dance”. Värske lugu on osa materjalist, mille bänd salvestas käesoleval aastal oma peagi ilmuva albumi tarbeks.

Bändi laulja ja kitarristi Helena Randlahe sõnul märgib uus album uue ajajärgu algust. “Selle albumi materjali valmimiseks on läbi käidud väga pikk ja käänuline tee. Enne debüütalbumi ilmumist ja avalikkuse suuremat tähelepanu olime aastaid omaette prooviruumis tööd teinud. Kõik see, mis 2012. aastal “Love, Holy Water and TV” avaldamisele järgnes oli selle perioodi töö realiseerimine. Viimased paar aastat oleme teadlikult võtnud aega, et ennast uuesti laadida ja paika panna uued sihid,” ütles Randlaht.

Tarvo Valm ja Val Tvoar tegid kummarduse ansamblile Loits

Tarvo Valmi sooloprojekt Val Tvoar on teinud austusavalduse 20. sünnipäeva tähistavale ansamblile Loits ja koos Indrek Vaheojaga välja andnud oma versiooni bändi loost “Suudelda neidu”.

“See lugu on ehe näide sellest, kui oluline on sõna jõud. Kõik, mida sa ütled või lubad, võib ringiga sinu juurde tagasi tulla,” selgitas Indrek Vaheoja, miks langes valik just sellele loole. “Lisaks sellele on Loits ansambel, mille lugusid on varajasel ärkajal väga mõnus kaasa vilistada, et end algavaks tööpäevaks ette valmistada. “Suudelda neidu” pole siinkohal erand. Soovitan, eriti siniste esmaspäevade puhul!”

“Suudelda neidu” pärineb algselt Loitsu plaadilt “Must album” ning kõlab koos paljude teiste muusikute austusavaldustega plaadil “Trench art: A tribute to Loits”, mis ilmub oktoobri alguses.

Lenna uus singel räägib õnne leidmisest

Lenna tuli välja uue singliga “Õnnega koos”, mille muusika autoriks on Robert Vaigla ning sõnad on kirjutanud Lenna Kuurmaa.

“Võib öelda, et tegu on muusikaliselt pisut teistsuguse looga kui kuulajad ehk harjunud on,” sõnas Vaigla. “Sellise veidi elektroonilisena toimib see lugu aga kõige paremini,” on muusika autor kindel.

Lenna selgitas, et lugu, nagu pealkiri ütleb, räägib õnne leidmisest ja selle äratundmisest. “Muusikaline pool ja sõnad toimivad meie arvates mõnusa sünergiana. Loodame, et kuulajad arvavad samamoodi,” lisas laulja.

X-Pandal ilmub oktoobris uus album

Ansambel X-Pandal ilmus uus singel “The Game”, mis on esimene verivärske lugu oktoobris ilmuvalt albumilt. Uue singli autoriks on Kaarel Tamra, kes muuhulgas on hoolitsenud loo salvestamise ning kokkumängu eest. Sõnad kirjutas Tamar Nugis, ansambel X-Panda laulja. Singli lõppviimistluse tegi Mika Jussila Soomest. Uus singel on saadaval YouTube’is ning üsna pea Spotify’s ja Deezer’is.

X-Panda uus stuudioalbum “Reflections” ilmub vähem kui kuu pärast – 10. oktoobril. Võrreldes esimese albumiga on bändi looming tunduvalt muutunud. Albumilt ei puudu siiski eepilised meloodiad, energiline rütmika, ega vaiksed ja intiimsed hetked. Uuel plaadil ilmub ka eestikeelne isamaaline lugu, millele on sõnad teinud Aapo Ilves. Albumil teevad kaasa E STuudio Noortekoor ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester. Albumi “Reflections” esitluskontserdid toimuvad 20.-22. oktoobrini Tallinnas, Viljandis ja Tartus.

Andero Nimmer ja Indrek Ups läksid tagasi algusesse

Produtsendid Andero Nimmer ja Indrek Ups andsid välja albumi “Saabumine algusesse”. Tegemist on loogilise järjega eelmisel aastal ilmunud minialbumile “Hiti struktuur”.

Uus digitaalselt välja antud album sisaldab kaheksat instrumentaalpala, mille ühisnimetajaks peavad asjaosalised sõna eksperimentaalelektroonika.

Andero nentis, et vahva oli taas täiesti pingevabalt muusikat teha: “Me Indrekuga alustasime muusika kirjutamist ja salvestamist kuskil 2007. aasta paiku. Tegime seda ainult selle pärast, et see oli huvitav. Käesoleva albumiga oli samamoodi kui alustades. Ainult muusika ja eksperimenteerimine. Sestap ka selline pealkiri - Saabumine algusesse.”


Indrek lisas, et tegemist oli omamoodi teraapiaga: “Albumi tegemine kipub tavaliselt olema pikk protsess. Me Anderoga tegime vahelduse mõttes selle suhteliselt kiiresti. Oli lihtsalt selline tunne, et nüüd tuleb ära teha.”

Räppar Chance ja Eiko Altmäe avaldasid ühise singli

Ansamblisse Põhja-Tallinn kuulunud räppar Chance aka Kristjan Soomre avaldas oma esimese soolosingli “Nagu tahtnud”. Särtsakas lugu on segu hiphopist ja popmuusikast ning valmis koostöös laulja Eiko Altmäega.

“Loo inspiratsiooniks olid mu enda juhtumised ja kogemused elus,” selgitab Chance, kuidas idee singliks tekkis. Singli pealkirja “Nagu tahtnud” kohta ütleb loo autor: “Alati ei ole elus läinud nii, nagu oled tahtnud, sellest ka selline pealkiri.”

Refrääni laulab Raplamaalt pärit noormees Eiko Altmäe, kes tegeleb laulmise, produtseerimise ja lugude kirjutamisega. “Tutvustasin Eikole lugu, talle meeldis ja nii koostöö alguse saigi,” räägib Kristjan.

Chance’i sõnul on tal uusi lugusid varsti veel tulemas, plaanis on välja anda ka album.

Kristjan Soomre oli ansambli Põhja-Tallinn liige selle algusaastatel ning ühines grupiga uuesti 2015. aastal. Koos osaleti ka Eesti Laul 2016 võistlusel.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar