Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
26.09.2016
Vennaskond läheb koos Lennaga jõulutuurile

Legendaarne punkbänd Vennaskond eesotsas Tõnu Trubetskyga läheb koos poplaulja Lenna Kuurmaaga jõulutuurile ning plaanib osalemist Eesti Laulu konkursil.

Ajutine bänd saab kõlava nime Lennaskond, sest Lenna laulab Vennaskonna saatel.

Vennaskond õpib tuuriks selgeks mõned Lenna lood ja Lenna esitab omakorda Vennaskonna lugusid, lisaks kõlavad ühises esituses ka mõned Vanilla Ninja lood.

Kolmkümmend kaks aastat Eesti punkroki lippu kõrgel hoidnud Vennaskond kavatseb talvel pärast koostööd Lennaga veelgi üllatada ja võistelda Eesti Laulu konkursil, mille võitja saadetakse Eestit esindama Eurovisioonile.

Juubilar Anni kinkis fännidele plaadi

Kuldse Plaadi omanik ja aktiivne laulumees Toomas Anni tähistab oma suurt juubelit – 50 aastat on nüüd täis! 24. septembri sünnipäevalapse uut plaati on fännid kaua oodanud. Just täpselt Anni sünnipäevaks poelettidele jõudnud album kannab nime “50 (Ainult Sulle)” ning sellelt leiame 18 kaasakiskuvat pala. Juubelivääriliselt on valmis tehtud täiesti uut kraami ja mitmed ammu tuntud lood on saanud värske helipildi. Uue loona on plaadi pealt raadiote mängulistidesse jõudnud suvise alatooniga täiesti uus laul “Miks Ootama Peab Alati”. Tegemist on uutmoodi Toomas Anni looga, millel muide on tugevaid Dieter Bohleni mõjutusi.

Ilmumas on Jaak Joala teine CD kogumik "Unustuse jõel"

"Unustuse jõel" on järg suve alguses ilmunud esimesele CD plaadile "Suveöö". Eesti ühe kuulsama poplaulja esimene postuumne heliplaat sai oodatult ülisooja vastuvõtu osaliseks ja on alates juunist kuni tänaseni püsinud kõikide plaadimüügi edetabelite absoluutses tipus, kandideerides konkurentsitult 2016 aasta kõige müüduma CD plaadi tiitlile.

19. laulu seas on lisaks plaadi nimiloole ka sellised lemmikud kui "Vana meloodia“, „Siin on see laul“, „Mul meenub taas“, „Maria Louisa“ ja „Sügislehed“.


Sisukas bukletis on Pihlamägi kommetaarid laulude kohta ja Joala talendi austaja, telelegend Vahur Kersna mõttetark eessõna.

"Suveöö" ja “Unustuse jõel” kogumikega on tegemist Jaak Joala esimeste CD-plaatidega ja samuti esimeste Eesti Vabariigi ajal ilmuvate Joala albumitega. Tema eelmised heliplaadid olid vinüülplaadid ja ilmusid nõukogude ajal plaadifirma “Melodija” alt.

CD plaat jõuab müügile alates 1. oktoobrist.

 Mari Jürjens läheb tuurile

Laulja ning laulukirjutaja Mari Jürjens annab hingedepäeva eelsel ajal viis sügisest kontserti Kuressaares, Raplas, Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Oktoobrikuu kontsertidel pole Mari laval üksi, vaid koos kolme sõbraga, kes ka tema kevadel ilmunud albumil “27” kaasa lõid.

“Käin enamasti oma laule laulmas ikka üksi ja see meeldib mulle, aga tihti tunnen ka igatsust selle järele, et saaksin laval luua muusikat kellegagi koos. See on värskendav, eriti kui saan seda teha koos sõpradega,” tõdes Jürjens.

“27” on Mari kolmas sooloalbum, mis sarnaselt eelmise kahega (“22” ja “Maa saab taevani“) on juba endale rohkelt kuulajaid ja sõpru leidnud. Kontserttuur kannab pealkirja “Tuhat elu” Mari viimaselt albumilt pärit laulu järgi ning kätkeb endas muusiku jaoks olulist tähendust. “Inimese sees on tuhandeid elusid,” ütles Mari Jürjens. “Kord ärkab üks, kord teine. Sügis on tuhandete värvide aeg. Ja parim aeg oma tuhandete elude vaatlemiseks.”

Mari Jürjens on laval koos Sten-Olle Moldau (kitarr, elektrikitarr), Aivar Surva (klaver) ja Tanel Kadalipuga (kontrabass).

Villu Talsi ja Martin Müller avaldasid helikandja “Sepa Juliusega jahil”


Armastatud pärimusmuusikud Villu Talsi ja Martin Müller on maha saanud värske helikandjaga, mille muusika on inspireeritud kunagise lõõtsamehe Julius Sepa pärandist.

Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Ka antud plaadi jaoks on inspiratsiooni kogutud kunagise Miila küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ning isiksusest. Oluline on ka see, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.

“Kuna me mõlemad oleme Virumaa mehed, tahtsime teha midagi, mis kodukandiga seotud. Ma teadsin, et minu kodukülas oli selline pillimees kunagi elanud, temast on palju vahvaid mälestusi,” kommenteerib Müller. Lisaks mälestustele kaevasid mehed välja ka helilindid, kuhu Juliuse mängu oli salvestatud. “Sealt leidsime lugusid, mis omal ajal laiemalt populaarsed olid (Hulkuri valss) ja ka seni kuulmata materjali. Mine tea, võib-olla on need palad tema enda tehtud,” lisab Talsi. Albumi välja andmist toetas Miila küla ja seal toimus ka plaadi esmaesitlus.

Eesti kõige vägevamas garaažis tegutsev bänd Directors andis välja uue singli “King”

Directors on sõna otseses mõttes garaažibänd, kelle looming sünnib Amper Racingu

garaažis Tallinnas. Ilmunud on nende värskeim singel “King”.

Aastatel 2000-2002 aktiivselt tegutsenud bänd Directors on sõpruskond, mis aeg-ajalt Amper

Racingu garaažis kokku saab ning teeb hobi korras täpselt sellist muusikat nagu neile endale

kõige rohkem meeldib. Tänaseks on valminud uus singel “King”, mille produtsendiks on Rob Montes.

“Maailmas on palju igasuguseid kuningaid,” räägib bändi solist Lauri Tõnspoeg. “Häid, halbu, tarku ja rumalaid. Valituid ja jumala poolt siia saadetuid. Mõned hoolivad oma rahvast, aga mõned röövivad inimestel kõik, mis võimalik ning saadavad siis enda nimel sõtta surema.” Lisaks Directorsi loomingule on garaažis loodud veel näiteks Põhjamaade kõige kiirem autokere, putitatud vormelautosid ning ehitatud nullist täiesti ebatavalisi muusikainstrumente.

Directors on: Lauri Tõnspoeg (vokaal, kitarr), Silver Suu (kitarr), Danel Pandre (bass) ja Aivo Hints (trummid).

Mick Pedaja otsib Hooandjas toetust

Mick Pedaja on avaldamas debüütalbumit “Hingake/Breathe” ning otsib selleks toetajaid Hooandjast

“Plaadi olemust võib kirjeldada paeluvalt elektrooniliste, akustiliste ja atmosfääriliste elementidega. Albumil on kuulda öösel Kalamajas lindistatud lindude või elektrikappide hääli, Swedbanki automaadi helidest kokku miksitud rütme ja palju muid sounde, mis on Micku muusika loomisel köitnud. Micku on enamjaolt inpsireerinud loodus, inimesed ning elulised situatsioonid ja helid tema ümber. Võib öelda, et tema muusika räägibki elust. Lood on nii instrumentaalsed kui ka eesti ja inglise keeles. Plaadi peal löövad kaasa mitmed Eesti muusikud,” seisab Hooandja lehel.

Esimest debüütalbumit “Hingake/Breathe” aitavad produtseerida ja lisavad oma kauni helikeele Raul Ojamaa ja Konstantin Tsõbulevski.

Albumi disaini ja kunstilise poolega tegeleb kunstnik Elina Kasesalu.

Esitluskontserdid: toimuvad 23. novembril Tallinnas, Kumu auditooriumis ja 26. novembril Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar