Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
04.10.2016

Go Away Bird avaldas suve igatseva laulu

Go Away Bird andis välja singli “Late Summertime”, mille autoriks on bändi kitarrist ja taustalaulja Stanislav Bulganin.

Loo “Late Summertime” lindistas ja produtseeris Martin Kikas Ö-stuudios.

«See laul sündis spontaanselt paari tunniga ühel apaatsel hilissuvisel pühapäeval. Meie heliprodutsendi Martin Kikase otsusel jäid loosse kodudemo häälest ära kitarr ja meesvokaal. Samas osutus see lugu meie ameeriklase Dirk Lloydi lemmikuks «by thus far». Saa nüüd aru,» imestas laulu autor Stanislav Bulganin.
Go Away Bird pälvis tuntuse Eesti Laulul, kus nad osalesid looga “Sally”, jõudes isegi finaali. Bändi kuuluvad Hanna Parman, Stanislav Bulganin ja Dirk Lloyd.

Köömes saab peagi uue albumi valmis           

 

Tallinna ansambel Köömes annab Facebooki vahendusel teada, et nende peagi ilmuv album “Olla hull” hakkab ilmet võtma.

“Peaaegu kõik rajad salvestatud, pool albumit miksitud. Jõuab vist valmis õigeks ajaks,” kirjutab bänd, lisades fännilehele ka pildi, millelt on näha plaadile jõudvate lugude pealkirjad.

Viisiketta ilmumise kuupäev pole teada (kui seda fotot vaadata, võiks pakkuda 18. novembrit), aga eelpool mainitud pildi järgi jõuab plaadile 11 laulu, sealhulgas pundi aktuaalne singel “Keeruline maailm”.

 

NimmerSchmidt  meenutab suve

 

Tartu elektropopduo NimmerSchmidt katkestas ligi poolteist aastat kestnud pausi uue singliga “Suveunenäos”.

 

“Kuigi me pole pärast Eesti Laulu 2015 midagi avaldanud, oleme Fredyga regulaarselt koos laule kirjutanud ja muusikat salvestanud,” rääkis duo üks pool, Andero Nimmer.

Alates selle aasta suvest hakkasid mehed tõsiselt mõtlema teise albumi avaldamisele. Uus materjal on stiililiselt väga pöörane – on nii bändile omast elektroonilist poppi, indie-rokki, punki kui ka proget ja põnevat eksperimenteerimist.

Uue singlisarja esimeses loos “Suveunenäos” otsustasid Nimmer ja Schmidt flirtida moodsa EDM-sound’iga. Selles aitas neid muusikaprodutsent Vahur Valgmaa. “Vahur on väga chill ja lahe inimene. Koostöö temaga sujus väga kenasti. Oleme Fredyga mõlemad muuhulgas suured Calvin Harrise fännid ja oleme sellist raadiopoppi ammu soovinud teha,” ütles Nimmer.
Lugu räägib suvest, armastusest ja unistamisest, sellest, et on aeg oma unistused teoks teha ja mitte kunagi peatuda.

“Suveunenäos” muusika ja sõnad kirjutasid Fredy Schmidt ja Andero Nimmer, laulu produtseeris Vahur Valgmaa.


Kerli Kivilaan ja Norman Salumäe lõid ühiselt omanimelise bändi

 

Uus kollektiiv kannab nime Kerli Kivilaan & Norman Salumäe band. Põhja-Tallinna lauljatari ja August Hunti solisti bändi kuuluvad veel Peep Kallas, Meelik Samel, Charles Aaron Zobel ja Jörgen Pakkas.

Esimene ühine kontsert anti augustis Clazzi laval, kuid juba 21. oktoobril ühendatakse samas kohas jõud. Ansambel ise kirjeldab end kui mõnusa vibe‘iga peobändi.

Kali Briis Bandi lugu „Paper“ sai videopildi

 

Elektriliselt magus Kali Briis Band on siiani mais ilmunud albumi “Let’s Play Love” tuultes, kinnitades seda just välja antud videosessiooniga oma albumi ühest rahulikumast palast “Paper”. Video valmis koostöös Viljandi Vibes meeskonnaga.

Kali Briis otsustas minna tagasi juurte juurde ning hakata muusikat tegema üheskoos bändiga. Vastavaldatud videosessioon loost “Paper” on mõnusalt suvine meenutus jahedasse sügisesse. “Lugu räägib läbi metafooride sellest, kuidas suhtes inimene muudab teist poolt tundmatuseni, seejärel edasi liikudes ning jättes eelmise inimese kahevahele kõikuma,” kirjeldas bändi liider Alan Olonen. “Ei olda päris see kelleks taheti kujuneda, kuid ei olda ka enam päris ise.” Saa sinagi vibe‘ist osa ja vaata videot!

Viljandi Vibes on akustiliste live-sessioonide kanal, mille eesmärk on tutvustada head uut Eesti muusikat läbi unikaalsete videosessioonide. Artistide seas on nii värskeid koosseise, kui ka juba paljude lemmikuteks saanuid. Nende tegemisi saab jälgidakodulehelt ja Facebookist.

Metsatöll avaldas videosingli "Vimm" peagi ilmuvalt kogumikplaadilt

11. novembril ilmub Metsatöllu kogumikplaat "Vana jutuvestja laulud", millelt leiab koosseisu parimad palad ning lisaks värskele loole "Vimm" veel ühe tuliuue pala.

Alates Metsatöllu kõige esimesest demoplaadist "Terast mis hangund me hinge" on 17 aasta jooksul ilmunud seitse täispikka stuudioalbumit, lisaks on Metsatöll üllitanud kontsertsalvestusi, DVD-sid, teinud koostööd väga heade heliloojate, muusikute, dirigentide ja laulukirjutajatega. Muusikat on tehtud koos Kukerpillide, RAM-i, Veljo Tormise, Valter Ojakääru jt.

Metsatöllu kogumikplaadil on 14 vana ja head laulu, mis on kõik uuesti masterdatud Roundsound stuudios Keijo Koppeli käe all. Viie loo heliread on ka uuesti kokkumängitud. Samas stuudios on salvestatud ka kogumikul olevad kaks täiesti uut lugu: "Vimm" ning "Meri ja maa".

"Vimm" räägib eestlaslikust tulest tuha all – igast väikesest muutusest kodukülas saab ühel hetkel täiesti uus arusaam ja elukorraldus. Igast lahkelt pakutud abist muutuda moodsamaks ja edukamaks saab ühel hetkel sõltuvus. Sõltuvus muutuda ühiskonnas aksepteeritavaks. Me võime sellega leppida, kuid kas ja millal on aga täiesti teine küsimus – seniks on käsi rusikas, sõrmenukid sõrmesurumisest valged kui merevaht ning terav silm jälgimas arbuja sõnuvat kirvest. Seniks, kuni ühel hetkel öeldakse "aitab".

Video võeti üles möödunud suve lõpul Varbuse Muusikamõisa nurmel. Filmis ja lõikas Indrek Kasesalu.

Elephants From Neptune andis täna välja albumi "Oh No"


Rokkbänd Elephants From Neptune andis välja oma kolmanda täispika stuudioalbumi "Oh No".

Album on salvestatud Tallinnas, kuid saanud viimistluse Rootsis, kõrgelt hinnatud Fascination Street stuudios.

"Meie endi jaoks on kindlasti tegu kõige parema Elephantsi albumiga seni, loodetavasti ka kuulajad nõustuvad sellega," lausus bändi trummar Jon Mikiver.

Sarnaselt bändi eelmistele albumitele on ka uuel kauamängival kaasatud mitmeid sõpru ning kohalikke legende eesotsas Jaanus Nõgisto (Ruja, Led R) ja Aleksander Vanaga (Kosmikud). Plaadi miksimine usaldati Bert Prikenfeldile (DJ Critikal).

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar