Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 41
11.10.2016

Ott Lepland avaldas singli „Ärtukuningas“

Suvel muusikasõprade südameid ja raadiojaamade playliste vallutanud Ott Leplandi singel “Sinine safiir” peab nüüd laulja uuele loole ruumi tegema, sest eelmise kolmapäeva õhtul esitles Lepland koos oma bändiga Olympic Park Casinos värsket videosinglit “Ärtukuningas”, mis peale kontserti kohe ka YouTube’i jõudis.

„Uus lugu “Ärtukuningas” on hoogne ja tantsuline ning räägib illusioonidest ja nende purunemisest – sellest, kuidas inimesed elavad pealtnäha uhket ja ilusat elu, kuid selle fassaadi taga avaneb hoopis nukram vaatepilt… või vastupidi,” avab Ott uue loo tagamaid.

Laulu autoriteks on Ott Lepland koos bändiga (Kristjan Kaasik, Kaspar Kalluste, Tarvi Kull, Viljar Norman ja Marvi Vallaste) ning laulusõnad kirjutas Taavi Paomets.

Kalle Sepp avaldas esimese soolosingli

Telesaate “Su nägu kõlab tuttavalt” selle hooaja üks osalejatest Kalle Sepp avaldas oma esimese soolosingli “Viirastus”.

Laul on kirjutatud koostöös muusiku ja produtsendi Mikk Tammepõlluga. Sepa esimese singli valmimisele aitasid kaasa basskitarrist Mati Sütt (Super Hot Cosmos Blues Band), trummar Ken Koemets (Nevesis) ja produtsent Martin Kikas.

Silja on nüüd publiku ees nimega Patronus

Ansambel Silja on nüüdsest publiku ees nimega Patronus. Bändi värske singel “Tõmban täpiks” räägib elust meie ümber midagi ilustamata.

Meloodilist pop-folki viljelev ansambel on seni tuntust kogunud oma solisti, Silja Vipre nime järgi Silja nime all. Maskuliinsete Lõuna-Eesti muusikute toel astutakse edaspidi publiku ette koosseisuna Patronus. Silja avab nimemuutuse tagamaid: “Kui bändiga alustasime, olin ise laulude ning sõnade autoriks. Tänaseks oleme kokku kasvanud ja et on mitmed kirjutajad, siis tundus sobiv hetk valida bändile ka uus nimi, mis meid ühendab. Patronus on kokkuvõetult see, kes soovib head ja oma muusikaga loodamegi tekitada inimestes head sooja tunnet.”

Saaremaa laululinnu sulest valminud Patronuse uus lugu “Tõmban täpiks” räägib elust ilustamata. Viisi autorina lisab Silja: “”Tõmban täpiks” on lõbusavõitu lugu, mis jutustab elu nautimisest, tugevusest sinu enda sees ja et sõltumata komistuskividest teel, tuleb ikka pea püsti edasi minna ja end vikerkaar kaenlas täpiks tõmmata.” Värskele singlile valmis Soomaa metsade vahel ning erinevais Viljandi võttepaigus ka video, mille režissööriks Jane Prostang.

Ansamblil on juba varasemast ette näidata ka inglisekeelne album “There’s No Lies”, mis on olemas nii poelettidel kui digilevis.

Milliseid värskeid muusikavideosid vaadati septembris Youtube’is kõige rohkem?

Portaal MuusikaPlaneet on teinud ülevaate selle kohta, milliseid värskeid kodumaiseid muusikavideosid uudistati eelmisel kuul YouTube’is kõige enam.

Septembris avaldasid tuntumatest tegijatest uued klipid näiteks Mick Pedaja, Elephants From Neptune, Lenna, PS Troika, Metsatöll jt. Kuid nimetatud muusikud ja bändid viie parema sekka ei pääsenud. Kes siis?

Esikolmik on räpplugude päralt. Kõige enam vaatamisi – pea 179 000 – kogus Küberünnaku ja Karmo “Muusika”. Ligi 149 000 vaatamisega järgnes neile hip-hop projekti Kõik Boyz pala “2Kõik” ning esikolmiku lõpetab Põhja-Tallinna ja Uku Suviste koostöö pealkirjaga “Fiesta”, mida nägid septembris pea 89 000 silmapaari. Esiviisikusse mahtusid Muusikaplaneedi andmetel veel lauri Pihlapi värske video “Let’s Start the Show” ja Respekti „Tuhat nuga selga“.

Viru Trio tähistab 30ndat sünnipäeva

Viru Trio on särav naistebänd  Viru varieteest  nõukogude aja lõpust. Koosseisus Merle Lilje,  Krista Raigla ja Sirje Põllu   tegutseti   ENSV Riikliku Filharmoonia ( Eesti Kontsert) juures aastatel 1986 – 1991.

Ansambel viljeles erinevaid muusikastiile - nö svingist rockini. Esimene esinemine  toimus 7.oktoobril 1986.aasatal Viru varietees.

Väidetavalt on Viru Trio esimene elektroonilise muusikafonogrammi valmistaja Eestis – laul pealkirjaga “Uue maailma ma loon” valmis 1987. aastal. Esinemised toimusid kuuel päeval nädalas ja  repertuaar oli väga moodne ja on aktuaalne ka praegu.

2015. aastal ilmus CD " Tahan olla veel moes" , kuhu on jäädvustatud  Viru Trio poolt  salvestatud 16 laulu, instrumentalistideks olid Helmut Aniko, Riho Lilje, Raul Vaigla,  Vello Marken, Kunnar Suviste, Aare Põder,  Arne Luht,  Ivar Must,  Indrek Kallast, Priit Pihlap,Kalle Kauksi jt. Samuti osaleb kahes laulus  täiskoosseisus Viru Varietee orkester.

Ansamblile arranžeeris laulud Riho Lilje, tantsud seadis   Kalju Saareke ja kostüümikunstnikud olid  Zoja Järg, Agu Pilt ning  Kustav-Agu Püüman.

Mari Jürjens annab hingedepäeva eelsel ajal viis kontserti

Laulja ning laulukirjutaja Mari Jürjens annab hingedepäeva eelsel ajal viis sügisest kontserti Kuressaares, Raplas, Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Oktoobrikuu kontsertidel pole Mari laval üksi, vaid koos kolme sõbraga, kes ka tema kevadel ilmunud albumil "27" kaasa lõid. "Käin enamasti oma laule laulmas ikka üksi ja see meeldib mulle, aga tihti tunnen ka igatsust selle järele, et saaksin laval luua muusikat kellegagi koos. See on värskendav. Eriti kui saan seda teha koos sõpradega."

„27“ on Mari kolmas sooloalbum, mis sarnaselt eelmise kahega („22“ ja „Maa saab taevani“) on juba endale rohkelt kuulajaid ja sõpru leidnud. Kontserttuur kannab pealkirja "Tuhat elu" Mari viimaselt albumilt pärit laulu järgi ning kätkeb endas muusiku jaoks olulist tähendust. "Inimese sees on tuhandeid elusid, usun ma. Kord ärkab üks, kord teine. Sügis on tuhandete värvide aeg. Ja parim aeg oma tuhandete elude vaatlemiseks. "Mari on laval koos Sten-Olle Moldau (kitarr, elektrikitarr), Aivar Surva (klaver), Tanel Kadalipuga (kontrabass).

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket