Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
17.10.2016

Tanel Padar & The Sun ja Estonian Dream Big Band ühendavad neljaks kontserdiks jõud

Tanel Padar & The Sun koostöös Estonian Dream Big Bandiga lõpetavad käesoleva aasta väärikalt ja pidulikult nelja kontserdiga erinevates Eesti kontserdimajades.

Aasta lõpus Pärnus, Jõhvis, Tartus ja Tallinnas toimuvatel kontsertidel saab kuulda parimaid The Suni lugusid erilistes ja lausa üllatavates arranžeeringutes. Neli eksklusiivset etteastet, mille ühisnimetajaks on "Aastakajad", pakuvad kuulajatele võimsa ja meeldejääva muusikalise elamuse.

"Unistus esitada oma lugusid Estonian Dream Big Bandiga on mul peas tiksunud juba aastaid. Üht-teist oleme koostöös varasemalt teinud ka, aga täispikk kontsert The Sun'i ja EDBB'ga on kindlasti ühe minu unistuse täitumine. Muusikaelamuse saavad nii The Suni kauaaegsed fännid kui ka Estonian Dream Big Bandi austajad," kommenteeris Tanel Padar.

Estonian Dream Big Bandi kunstiline juht Siim Aimla ütles, et see sünergia, mis tekib rokkmuusika kombineerimisel Big Bandiga, on ühtlasi võimas ja sensuaalne. "Siin on palju mänguruumi ja erinevaid kõlavärve ning see on põnev nii esitajaile kui kahtlemata ka kuulajaile, lisas ta.

Ott Lepland annab oktoobris bändiga kaks akustilist kontserti

Ott Lepland annab oktoobris koos bändiga kaks akustilist kontserti – ühe 19. oktoobril Türi Kultuurikeskuses ning teise 20. oktoobril Estonia Talveaias. Kontserdid salvestatakse ning veel sel aastal ilmub Ott Leplandi akustiline live-album. Seega on kõigil võimalus uue plaadi salvestamisest osa saada ning end koos bändiga Eesti muusikaajalukku jäädvustada.

“Akustiline muusika on suurepäraseks kaaslaseks pikkadel sügis- ja talveõhtutel,” sõnab Ott. “Otsustasimegi bändiga oma kontserdid salvestada ning albumi kujul välja anda, et mõnusat kontserdielamust pikendada ning publikule midagi tõeliselt kvaliteetset ja head pakkuda.”

Piiratud kogus pileteid on müügil Piletilevis.

Avarsuse uus laul räägib lihtsusest

Ansambel Avarsus on valmis saanud uue laulu „See – see ongi see tõeline see”. Laul toob autorite sõnul esile lihtsuse võlud. Aastaaegade rütmis kulgevaid argipäevi mõjutavad inimestevahelised suhted. Mida endast välja kiirgame ja jagame, seda kogeme. Nii, kuidas vaatame, nõnda ka näeme. Nii mõtete, sõnade kui tegude mõjud on mõõtmatud. Õnnetunne on otsus seda kogemust enesele lubada. Vaadates maailma ja inimesi imetleva pilguga, tabame lihtsuse erilisust.

"See - see ongi see tõeline see" loomisel tegi Avarsus koostööd noore ja andeka lauljatari Reelika Herküliga, kelle artistinimi on Reelica. Ja kindlasti koostöö temaga jätkub! Uue loo  muusika autor on Avo Laanemaa, sõnad on teinud Silja Laanemaa.

Demie uues loos teeb kaasa Raahel Pilpak

DJ ja produtsent Demie (Raimo Ugast) on valmis saanud uue looga. Vokaaliga on toetamas noor lauljanna Raahel Pilpak.

Laul pealkirjaga “Utoopia” on lugu inimestest, kes vaatamata kõigele negatiivsele, mis ümberringi toimub, mõtlevad maailma enda jaoks positiivsemaks ja elavad oma õnnelikus mullis – utoopias. Laulu sõnad on kirjutatud koostöös Kaarel Runduga.

Maie Parrik avaldas oma lauludega plaadi

Kas Maie Parriku ’90ndate hittlugu “Viies ratas” veel mäletate? Igaljuhul, plaadipoodi Lasering on jõudnud müügile Maie Parriku (77) album “Laulud ja aastad”, kus lisaks Maiele esitavad tema kirjutatud laule ka Voldemar Kuslap, Väino Puura, Merit Männiste, Jaak Lutsoja, Merle Lilje ja Marco Margna.

Loomulikult ei puudu helikandjalt hitt “Viies ratas”, mis on albumi lõpulaul.

Ansambel Progress avaldab albumi „Tulejää”

Ansambel Progress avaldab oma uue albumi ”Tulejää” esimese singlina loo ”Rahutus”.

Emakeelset retrorokki* viljeleva Progressi juured ulatuvad aastasse 2009, mil trummar Mattis ja kitarrist Kristen oma lõbuks vana kooli rokkpalu jämmima hakkasid. Klapp oli algusest peale muhe, peagi leiti bassimees ja eheda 1970. aastate helipildi otsinguil toodi proovidesse ka elektriorel. Lisaks vokaalile tõi 2010. aastal liitunud Ragnar endaga kaasa saksofoni. Järgmisel aastal sai bändi liikmeks kitarrist Mattias, klahvpillid võttis enda peale nüüd juba multiinstrumentalistiks kujunenud Kristen. Basskitarrist Johani pardaletulek 2012. aastal märgib praeguse Progressi algust.

2014. aasta kevadel ilmus debüütalbum „Pillipuhujad“, misjärel oli bänd sunnitud tegema pausi — Eesti riik vajab lisaks isamaalisele rokkmuusikale ka sõjaväelist kaitset! Pagunid välja teenitud, asus Progress tööle uue materjali kallal. Nüüdseks on värsked laulud purgis ja 2016. aasta 3.novembril ilmub Progressi teine kauamängiv „Tulejää“.

Inga ja Toomas Lunge suunduvad koos jõulutuurile

Näitlejast ja muusikust perekond Inga ja Toomas Lunge suunduvad tänavu detsembris esmakordselt ühisele jõulutuurile.

Kavaga “Meie pere jõulud” saab 11.-28. detsembrini näha abikaasasid üle Eesti kontserte andmas.

Muusikalist kõlapilti rikastab kontsertidel pere hea sõber Tõnu Raadik.

Inga Lunge sõnul on tal suur rõõm, et saab laval olla sedavõrd andeka inimesega. „Esinedes unustan aeg-ajalt ära, et tegu on abikaasaga ja lasen end kaasa kanda tema rõõmust ning musikaalsusest.”

Toomas Lunge kinnitas, et tal on abikaasaga koos laval väga turvaline. “Me saame ka sõnadeta teineteisest päris hästi aru. Näitlejana on Ingal ka see hea omadus, et ta valmistub igaks esinemiseks väga korralikult ette, mida teinekord mu head kolleegid muusikud nii väga ei teegi,” lisas Toomas, kes tuntud eelkõige ansamblitest Justament ja Lindpriid.

Kontsertidel saavad kõlama laulud, mis pühademeeleolus inimeste südameteni jõuavad.

Maria Volmer a GoodWave avaldasid ühise laulu

Lauljatar Maria Volmer ja Hans Kristjan Aljas aka GoodWave avaldasid ühistööna valminud loo “Võim olla hea”.

Hans Kristjani sõnul on tegu välismaiselt otsekohese, kuid põhjamaiselt müstilise teosega, mis toob jahedasse aega soojust ja intiimsust. Hans Kristjan on Londonis tegutsev Eesti produtsent ja muusikakirjutaja.

Loo esitaja Maria Volmer lisab, et lugu sai alguse Facebooki vestlusest kui ta kirjutas Hansule ideest koos muusikat teha. Maria sõnul oli koostöö oli väga põnev ja vaatamata pikale vahemaale saadi ideed üsna kiirelt ühisele lainele.

Metsakutsul ja Koit Toomel ilmus lugu „Pole piiri”

Eelmise aasta lõpus säutsus räppar Metsakutsu ehk Rainer Olbri Twitteris, et kui tema tweet saab tuhat meeldimist, teeb ta Koit Toomega ühise loo (need “laigid” ta ka sai). Samuti andis Metsakutsu uusaastalubaduse, et ühislaul tuleb. Nüüd lõpuks ongi muusikapala avalikkuse ette jõudnud ja kannab pealkirja “Pole piiri”.

Uue loo on produtseerinud DJ Critikal. Laulule on valminud ka ’90-ndate stiilis video, mille autoriteks on Felix Laasme, Metsakutsu ning Anton Hmelnitski.

 

Pilt


Mütsid pähe ja sall kaela! :)

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Mina ka Nublu feat. Reket
2 Sinna ja tänna Nedsaja Küla Bänd
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?