Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
25.10.2016

Inesel ilmus singel „Olgu nii“

Inese sõnul on lugu „Olgu nii“ juba suhteliselt ammu kirjutatud ning lauluga on tegeletud juba mõnda aega. Peaaegu valmis oli ta juba kevadel, aga suvi tuli vahele ja kõigil oli nii palju tegemisi. Lõpliku vormistuse sai lugu seega alles nüüd.

Lugu on arranzeeritud, salvestatud ja mixitud Sonicmedia Stuudios Inese bändi poolt, koosseisus: Siim Mäesalu – klahvpillid, Martin Jürman – kitarr, Viljar Norman – basskitarr, Kaspar Kalluste – trummid, Ines – vokaal, backvokaal.

Noep avaldas uue singli „Rooftop”

Elektroonilist pop-muusikat viljelev Andres Kõpper aka NOËP tekitas oma debüütsingliga “Move” kõmu kogu Euroopas, ilmudes ka erinevate riikide Spotify Viral edetabelitesse. Lugu, mida on nüüdseks kuulatud juba üle 5,6 miljoni korra, pälvis ka erinevate plaadifirmade tähelepanu. Neist Sony Music Swedeniga otsustaski Tallinnast pärit noor andekas muusik koos edasi minna.

Andres on lepingut Sony Musicuga kommenteerinud järgmiselt: “Mul on tunne nagu maitseksin esimest korda Mars’i jäätist ja mulle väga maitseb Marsi jäätis! Ühtlasi on Rootsi produtsendid ka ühed maailma parimad, seega on mul vaid positiivsed tunded seoses Rootsi muusikatööstusega ja mul on hea meel sellest osa saada.”

NOËPi muusikastiili võib kirjeldada kui minimalistlikku, emotsionaalset, motiveerivat ja kerget kuulamist. Uuele singlile “Rooftop” filmiti Beirutis ka muusikavideo, mis näeb ilmavalgust 28. oktoobril.

Go Away Bird annab peagi välja debüütplaadi

Kevadel Eesti Laulu finaali pääsenud ansambel Go Away Bird annab juba varsti välja debüütplaadi, mida esitletakse nii Tallinnas kui Tartus.

Go Away Bird on tõenäoliselt Eesti kõige rahvusvahelisem trio. Sinijuukseline Hanna Parman on Tallinna tüdruk, lugude autor Stanislav Bulganin tuleb Moskvast ja klahvpillimees Dirk Lloyd on pärit USAst.

Bänd istus terve suve Tartus stuudios, et lindistada oma debüütalbumit, mis on nüüdseks valmis ja ilmub oktoobri lõpus. Albumi “Sleep On It” esitluskontserdid toimuvad Tallinnas 3. novembril Vabal Laval ja Tartus 4. novembril Genialistide klubis. Laval ühineb kolmikuga muusik ja helimees Veljo Tornist kitarril ning albumi salvestusel kaasa teinud Ans. Anduri liige Madis Aesma bassil. Visuaalefektidega rikastab kontserte visuaalkunstnik, bändi esimese muusikavideo “Sally” autor ja ka esikplaadi kujundaja Kristin Pärn, kes on teinud edukat koostööd ka Argo Valsi ning Super Hot Cosmos Blues Bandiga. Küllap on oodata ka viimase eestvedajat Janno Reimi, kellega koostöös ilmus Go Away Birdil suvel singel.

Legendaarne Vennaskond tähistab 32. sünnipäeva

Vennaskond tähistab oktoobris oma 32. sünnipäeva. Tõnu Trubetsky eestvedamisel tegutsev bänd annab sel puhul sünnipäevakontserdi 28. oktoobril Tartus, Eesti Rahva Muuseumis.

Vennaskonna moodustavad: Tõnu Trubetsky - vokaal, Allan Vainola - kitarr, Roy Strider - kitarr, akordion, Anti Pathique - basskitarr, Hedwig Allika – viiul ja Anneli Kadakas - trummid. Ansambli sünnipäevakontserdil tuleb esitlusele läbilõige bändi loomingust läbi aegade. Üles astub ka Meelis Hainsoo ansamblist Kosmikud.

1984. aastal Mustamäel asutatud ansamblilt on tänaseks ilmunud 34 albumit, 7 vinüülplaati ja 4 täispikka muusikafilmi. Alati vastuvoolu ujunud bänd sai ka oma nime George Orwelli allegoorilise raamatu “1984” järgi. 1991. aasta algul läks ansambel kaheks aastaks Soome pagulusse, tegeles intensiivse loominguga ja tõusis peale kodumaale naasmist kiiresti oma surematute hittidega nagu "Insener Garini hüperboloid", "Pille-Riin", "Kopenhaagen" Eesti muusikataeva tippu.

Jüri Pootsmannil ilmus uus singel „Täna“

Jüri Pootsmann avaldas singli, mis sillutab tee 18. novembril ilmuvale samanimelisele täispikale stuudioalbumile. Lisaks albumi produtsendile Sten Sheripovile ja Jüri Pootsmannile on plaadi valmimisse panustanud produtsendid Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa ning laulja-laulukirjutaja Renae Rain.

”Uus singel ”Täna” erineb Jüri sõnul oma olemuselt ülejäänud plaadil olevatest lugudest. Stiililiselt on ta ehk kõige moodsam ja tantsulikum. Uuelt plaadilt on oodata vingeid saunde, ilusaid tekste ja kindlasti väga kena visuaalset poolt.

Plaadilt leiab kümme lugu, millest seni avaldatud "Nii või naa", "Ootan und" ja uusim singel "Täna" annavad albumi stiililise suuna kätte, kuid lõpuni kindlasti ei paljasta. Album on valdavalt eestikeelne, kümnest üks ingliskeelne pala. Kuigi 2015. aastal andis Pootsmann välja viie looga EP, võib uut kauamängivat lugeda terviklikuks debüütalbumiks.

Eelmisel aastal Universal Music Baltics plaadifirma alt ilmunud lühialbum andis stardi Jüri Pootsmanni karjäärile. Eelmainitu, EP-lt pärinev hittsingel "Aga siis" ja artisti kiire edu kohalikul muusikaturul kroonis Pootsmanni Aasta Meesartisti tiitliga Eesti Muusikaauhindadel.

Jüri Pootsmanni album "Täna" ilmub 18. novembril digikanalites, CD ja vinüüli kujul.

Mauno Meesit annab kontserdi „Varjudemaa“ muusikaga

Kitarrist, helilooja ja laulja Mauno Meesit (Sinine) annab kontserdi albumi „Varjudemaa“ muusikaga, mis oli ühtlasi samanimelise TV3-e telesarja soundtrack. Meesitiga koos astuvad lavale Jaagup Tormis löökpillidel ja Tiit Kikas viiulil.

Mauno Meesit tõusis avalikkuse tähelepanu alla elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit Saksa plaadifirma Accession Records all. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning edukalt figureerinud Eesti- ja välismaistes muusikaedetabelites.

Kontserdil tulevad lood esitusele sama tehnikaga, mille abil plaat valmis ning 1940ndatest pärit mikrofonide vahendusel esitab Meesit ka laule albumilt “Closer". Kohapeal on saadaval limiteeritud koguses valminud punased „Varjudemaa“ vinüülplaadid ja eriseeria CD-d. Kontsert toimub kolmapäeval, 26. oktoobril Genialistide klubis.

Legendaarne MTJ avaldas värske singli „Kaob aeg“

Ansamblil MTJ on Vello Tellissaare esituses välja tulnud uus lugu "Kaob aeg", mis sai omale sõnad Olavi Ruitlase poolt juba 20 aastat tagasi.
Lugu on hea nii tantsukeerutuseks kui autosõitu saatma, pakkudes mõnusat seltsi, nõudmata endale kogu kuulaja tähelepanu – ja nii see aeg kaob mõnusa muusika saatel. Muuseas –

novembri alguses valmib Eesti Kullafondi sarja 3CD kogumik MTJ lauludest ja toimuvad juubelikontserdid – 12. novembril kell 19 Vanemuise Kontserdimajas ja 13. novembril kell 17 Pärnu Kontserdimajas.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar