Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 10.nädal
15.03.2010
Eurovisioonile sõidab Malcolm Lincoln

Reede õhtul selgus "Eesti laulu" finaalkontsertil laul, mis esindab Eestit Eurovisiooni 55. lauluvõistlusel Oslos. Nii žürii kui televaatajate absoluutne lemmik oli suurepärase esituse teinud Malcolm Lincoln looga "Siren". Teise koha saavutas samuti suurt poolehoidu võitnud Lenna Kuurmaa Vaiko Epliku looga "Rapunzel". Elmarile antud intervjuus rääkis Robert Juhkental, et suuri muudatusi lavalises liikumises ja välimuses teha pole plaanis. Ka naljaviluks pandud nimi Malcolm Lincoln on saanud armsaks ja pole vajadust seda muuta.

Sandra ootab last

Eurovisiooni lauluvõistlusel Eestit edukalt esindanud Sandra Nurmsalu on lapseootel. Lauljatari ja tema elukaaslase Tarmo esimese lapse sünnitähtaeg jääb suve keskpaika. Sandra sõnul ei tähenda lapse saamine Urban Symphony tegevuse lõppu ning hetkel salvestavad tüdrukud stuudios oma debüütalbumit. Küll aga lükkub plaadi valmimisaeg kevadest sügisesse. Sandra sõnul esinevad nad Urban Symphonyga aktiivselt veel maikuuni ning seejärel tehakse esinemiskavasse ajutine paus. Urban Symphony astus üles külalisesinejana ka "Eesti laulu" finaalsaates, kus tutvustati uut singlit "Skorpion".

Algab rokiliiga

Rabarock korraldab esmakordselt Eestis rahvusvaheliselt tuntud bändilahingut - Jägermeister Rock Liiga 2010. 2004. aastal Saksamaal alguse saanud võistlussarjas võtavad omavahel mõõtu kohalikud bändid eri riikides. Seni on oma kodumaal võistumängimistel osalenud maailmakuulsad Leningrad Cowboys, Clawfinger, Bloodhound Gang jt. Rock Liiga eesmärgiks on võimaldada ansamblitel panna end proovile ja näidata oma oskusi. Selleks saavad nad oma käsutusse tipptasemel heli- ja lavatehnika ning toetava meeskonna. Võistlusi hindab professionaalidest moodustatud žürii. Oma hinnangu annab läbi kaasaelamise publik saalis. Võistlus pakub parimatele kohalikele bändidele võimaluse astuda suure sammu lähemale oma unistustele. Neli kontserti Eesti erinevates linnades pakuvad suurepärast võimalust ka publikule. Oma parimate kavadega astuvad ülesse paljude vanad tuttavad. Nende kõrval näeb esmakordselt suurel laval ka värskeid tegijaid. Nii mõnestki neist võib saada tulevane rokkstaar. Rock Liiga 2010 peaauhinnaks on 50 000 krooni. Konkursile demode saatmise tähtaeg on 28. märts 2010. Nende põhjal valib žürii välja 18 parimat bändi, kes asuvad võistlema Eesti parima bändi tiitli pärast Tallinnas, Tartus ja Pärnus eelvoorudes. Kuus parimat bändi selgitavad omavahel võitja finaalkontsertil maikuu lõpus Tallinnas klubis Rock Cafe.

Targo tegi uue loo

Mikk Targo poolt ellu kutsutud projektil Club 96, mis varem tegeles peamiselt 90ndate hittide kaverdamisega, on ilmunud värske laul “Ma elan seda elu esimest korda”. Tegemist on hitimeister Mikk Targo poolt üle pika aja kirjutatud uue lauluga. “Ma olen tõesti olnud päris pikalt vait selles mõttes, et mul pole ammu uusi asju tulnud,” kommenteeris Targo. “Aga selle laulu mõte hakkas loo pealkirjast. Ma kuulsin kuskilt, kui keegi ütles väga ahastavalt, et “Kas sa saad aru? Ma elan seda elu esimest korda.” See on väga õige fraas ja see jäi mul kummitama. Meist kõigist tahetakse saada varsti juba midagi üliinimlikku ja oodatakse aina rohkem ja rohkem nagu me oleksime seda elu elanud juba mitu korda ja me teaksime, kuidas asjad käivad. Tegelikult astume ju kogu aeg esimest sammu,” rääkis Targo loo sõnumist.
Stiililiselt on uus singel Targo sõnul rütmist inspireeritud. “Rütm on seal väga põhiline ja teine väga õnnestunud koht on laulus Toomas Vanema kitarrisoolo, mida me oleme teinud juba umbes novembrist saadik. Me oleme selle soolo arhitektid,” lisas helilooja. Järgmiseks on bändil kavas siiski uus kaver Targo enda kirjutatud 3 aasta tagusest eurolaulust, mida esitas toona Sofia Rubina. “Eelmise aasta lõpul sobrasin oma failides ja leidsin selle loo fonogrammi. Mulle lõi pähe, et see on väga lahe tantsumusa, aga sellele võiks teha hoopis uue meloodia. Hakkasin lihtsalt gruuvima ja tuli täiesti uus meloodia. Väga lahe ja tantsuline meeleolul. Me salvestame selle loo ilmselt juba järgmisel nädalal.” Helilooja tunnistas intervjuus, et päris niisama ta uusi laule enam kirjutada ei taha. “Ma olen vanusega targemaks muutunud. Ma ei kirjuta laule enam nii, kui ma olin 18- või 19-aastane, kui ma olin võimeline päevas 5 laulu kirjutama, aga ma ei tea mille jaoks,” muigas Targo. “Praegu tahaks näha põhjuseid ja väljakutseid. Teema peab olema tugev.” Club 96 kõrvalt kirjutab Targo hetkel siiski ka uut muusikat teistele. “Ma olen kirjutanud ja ka produtseerinud, aga mitte enda nime alt. Need on eksperimendid,” rääkis muusik. “Võimalik, et varsti tuleb midagi põnevat veel ühe praeguse aja kuulsa meesartistiga koos. Aga hetkel ei ütle ma selle kohta muud midagi,” jäi Targo salapäraseks.

Kerli tegi uue video

Kerli sai valmis fantaasiaküllase muusikavideo laulule «Tea Party». Singlit «Tea Party» saab kuulda Tim Burtoni linateose «Alice imedemaal» teemalisel heliplaadil «Almost Alice». Video filmiti rohelise ekraani taustal ja sisaldab palju arvutigraafikat.

Superstaari Anne teeb plaati

End saate "Eesti otsib superstaari" finaali kümne parima hulka laulnud Anne Arrak pole muusikat jätnud, otse vastupidi - ta tegutseb hetkel oma esimese albumi valmimise kallal. Veebruari lõpus singli ilmutanud Anne on plaadist rääkides tagasihoidlik. Küll aga paljastab ta, et see valmib koostöös sama autoriga, kellega esimene laulgi tehti. "I'm Here" sai kirjutatud "Eurolaul 2005" tarvis, kuid tol korral see sahtlist kaugemale ei jõudnudki. "Ootamine, eriti sellises kinnises ruumis nagu sahtel, võib ühe laulu jaoks päris piin olla, aga nüüd võib kindlalt öelda, et Anne oli seda ootamist väärt,“ ütleb laulu sõnade ja viisi autor Soikonen.

Fix sai raamatusse

Saates "Ringvaade" oli teiste hulgas külas lauljatar Silvi Vrait, kes rääkis Vello Salumetsa kirjutatud raamatust "Fikseeritud Fix". "Nagu ma raamatust lugesin, on Fixist käinud läbi palju inimesi ja on olnud palju pöördeid. Selline on ka Fixi ajalugu," jutustas Vrait telesaates raamatust, mis õige pea poodidesse müügile jõuab. Kui Anu Välba päris, kuidas on Fixil õnnestunud nõnda kaua vastu pidada, kostis Vrait, et bändis on olnud palju inimesi. Näiteks võib tulla üllatusena, et Fixis on kunagi laulnud ka Tõnu Kilgas. Küsimuse peale, kas 40 aastase ajaloo kohta pole raamat liiga õhuke, lausus Vrait, et temal oli seda huvitav lugeda. "Mina näiteks ei viitsigi liiga paksu raamatut lugeda." Millal on oodata Silvi Vraidi enda elulugu? "Ma olen arvamusel, et see pole vajalik. Minu poole pole ka ükski kirjastaja pöördunud."

Jana jättis kooli pooleli

Septembris alustas superstaar Jana Kask õpinguid Tallinna Juhkentali gümnaasiumi 12. klassis, kuid enam tema nime kooli kodulehelt 12 b klassi nimekirjast ei leia. Neiu õpingute poolelijäämist kinnitab ka Juhkentali gümnaasiumi sekretär, kuid kui Õhtuleht soovib Janalt uurida, kuidas koolilõpetamine sujub, ei taha ta enam sel teemal midagi rääkida ja paneb telefoni sõnatult ära. Tõrges on ka Jana ema. Küsimuse peale, miks tütar õpingud katkestas, kostab ta kiiresti: «Mul pole praegu aega rääkida.» Muutust Jana suhtumises kooli näitab juba tema repliik veebruaris Õhtulehe lugejaile antud online-intervjuus: küsimusele, kas ta leiab lauljakarjääri kõrvalt kooli lõpetamise jaoks ikka piisavalt aega, vastas ta: «Muusika on esimesel kohal!»

Klas pääses haiglast

"Olen lõpuks ometi kodus tagasi," rõõmustab maestro Eri Klas, kes kukkus 16. jaanuaril oma kodus aurusaunas nii õnnetult, et põletas ära oma parema jala ja sattus sama päeva õhtul Moskvas haiglasse. Eri Klas ütles Publikule, et ta peab esialgu veel lamama ning kosuma. "Kogun jõudu, et uuesti kõndida," sõnab ta vaikselt. Klas ütleb, et tundis väga oma lähedastest puudust ning Eestis tagasi olla on suur õnnistus. "Igatsesin oma perekonna järele." "Olin peaaegu kaks kuud umbses palatis... Siin Eestis see valge lumi, mida on nii palju, see rahustab mind kõige rohkem," tunneb maestro ilusast ilmast rõõmu. Ta loodab dirigendipulti astuda juba 21. märtsil, mil Rahvusooper Estonia tähistab ühe armastatuma ja tuntuma eesti laulja, Georg Otsa, üheksakümnendat sünniaastapäeva.

Matvere läheb ümbermaailmareisile

Eesti naiste lemmiklaulja ja -näitleja Marko Matvere siirdub poolteist aastat kestvale ümbermaailmareisile. Seiklus võetakse ette viiekohalise katamaraaniga ning Publikule teadaolevalt liitub seltskonnaga ka lauljast-kirjanikust saarevaht Jaan Tätte. Reisi korraldamisega on seotud maailmarändur ja kirjamees Tiit Pruuli, kes enne paari nädalat ettevõtmist lähemalt kommenteerida ei soovi. Hoolimata sellest, et reisi täpsed asjaolud on veel selgitamisel, ei teinud Marko Matvere "Ringvaatele" antud intervjuus saladust, et poolteist aastat kestev seiklus ette võetakse. "See reis nõuab palju jõudu ja tahet," ütles Matvere, kes tunnistas, et on ümbermaailmareisist juba kümme aastat mõelnud ja unistanud. Ta lisas, et seni pole olnud piisavalt ettevõtlikkust ning kohustused Eestis on teda kinni hoidnud. "Sügis andis aga tõuke," selgitas ta ja rääkis, et oktoobris väljus Sydneyst 16aastane Jessica Watson ilma ühegi peatuseta maailmale tiiru peale tegema. "Tänaseks on ta distantsist läbinud kaks kolmandikku," jutustas Matvere, kes tüdruku hullumeelsest plaanist julgust sai. "Kui tema jõuab, jõuan ka mina," naeris Matvere. "Minule tegid pakkumise sõbrad. Üksi oleks liiga ränk," lisas ta.

Violina tuuritab Soomes

Viiulitrio Violina tüdrukud, kel hetkel käsil klubituur Soomes, peavad soomlasi kodupublikust oluliselt rahulikumaks. "Kui eestlane on tõeline peoloom ja armastab pidudel ikka kõvasti möllata ja rokkida, siis soomlane jääb natuke rahulikumaks, kuid siiski, pidutseda ja head muusikat nautida nad oskavad," räägib Johanna-Marie Ainomäe Buduaarile. Sama kinnitab ka tõmmu Daana Ots, kelle sõnul julgemad siiski pärast kontserti lava taha lähevad, et tüdrukuid kiita. Käll Haarde kinnitab aga, et ehkki soomlased armastavad rohkem rokkmuusikat, on publiku reaktsioonist aru saada, et trio esinemine läheb peale ka teisel pool lahte.

Jaagup tuuritab

Lugemisaasta teatrikuu rahvusvahelisel naistepäeval alustasid Jaagup Kreem, Taavi Langi ja Tiit Kikas Juhan Viidingu lauludega CD „Eluaeg olen tahtnud õue“ esitluskontserte üle Eesti. Noorte meeste koosluse algatas Jaagup Kreem, kellel oli pikka aega küpsenud plaan oma onu Juhan Viidingu lauludest plaat salvestada. Koos Taavi Langi ja Tiit Kikasega esitab Kreem luulet ja laule sootuks teise nurga alt, kui seda seni Terminaatori solistilt ollakse harjunud. Juhan Viidingu laulude esitamise tähtsust kirjeldab Jaagup ise nii: „Ehk tuleb meil püüda läbi nende laulude jõuda nende inimesteni, kes tegelikult luulet ei loe? Aga muidu on need minu jaoks lood, mida olen lapsepõlvest peale kuulnud ja kaasa laulnud. See käis mul kõik koduse kasvatuse juurde. Need lood on mind kõik lapsepõlves puudutanud ja liigutanud," räägib Jaagup. "Nii palju kui mina Juhanit mäletan, siis temaga kaasnes alati selline teatav teatraalsus, aga nalja sai ka kõvasti!“ lisas Kreem. Kontsertid toimuvad 19. märtsini üle Eesti.

Noortebändide konkurss alustab taas

Eesti suurim ja vanim noorte ansamblite konkurss "Noortebänd 2010" alustab taas. Konkursile saab registreeruda kuni 28. märtsini, parim bänd selgub mais. ”Konkursil on võimalus osaleda kõigil live-bändidel, kes ei oma kehtivat plaadistuslepingut ja kelle liikmete vanus ei ületa 26 eluaastat. Oodatud on erinevad muusikastiilid: punk, reagge, rokk, folk jm. Peamine, et bändid viljelevad elavat muusikat ja kasutavad live-instrumente,” ütles konkursi peakorraldaja Kadi Maarand. Konkursil osalemiseks tuleb saata registreerimisankeet ja ühe looga demosalvestus. Täpsed reeglid ja juhised on kirjas konkursi kodulehel www.noorteband.ee. Seejärel valib muusikutest, produtsentidest ja toetajatest koosnev žürii välja tänavu 28 ansamblit, mis pääsevad eelvoorudesse. Žürii otsus avalikustatakse konkursi koduleheküljel 31. märtsil 2010. Eelvoorud toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis. Igas eelvoorus osaleb 7 bändi, kellest finaali pääseb omakorda kaks parimat. Finaalkonkurss toimub 13. mail Tallinnas Rock Cafes. Noortebänd on end aastate jooksul tõestanud kui vajalikku konkurssi Eesti muusikamaastikul.

Ultima Thule tähistas sünnipäeva

Ansambel Ultima Thule sai 23-aastaseks ning andis laupäeval sel puhul ka kontserti. Seda, et Ultima Thule pole oma ühiskonnakriitilisust sugugi minetanud, tõestab ka asjaolu, et praegu nokitsetakse juba uue plaadi kallal, teatavad TV3 uudised.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap