Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
31.10.2016

Ivo Linna esitleb oma uhiuut lugu pealkiraga „Suur loterii“

„Suur loterii” on minu jaoks väga oluline lugu. See laseb mõne minuti vältel kaugemale ajas tagasi vaadata, heas mõttes nostalgitseda ning ühtlasi võtta kokku siiamaani tehtu," ütles Ivo Linna. Ta lisas, et omaette väärtust kannab seegi, et lugu sobib nii muusikaliselt kui tekstiliselt suurepäraselt tema olemusega.

Laulu autorid on Rainer Michelson ja Urmas Jaarmann.

Möödunud nädalavahetusel täitus Ivo Linna esimesest lavale astumisest 50 aastat, koos Tõnis Mägiga anti sel puhul ka suurejoonelised kontserdid.  

Homenja uus lugu sihib raadiote edetabeleid

Lembelaulik Jüri Homenja rõõmustab oma fänne ja raadiojaamu uue tasemel palaga. Mõnusa saundiga raadio-popp-stiilis lugu kannab pealkirja “Päikest ma enda ees näen”. Homenja, keda muusikaprodutsent Peeter Kaljuste kutsub omaette “nähtuseks” Eesti muusikas, on ise lugu kommenteerides öelnud, et just päike on see, mida me siin põhjamaises Eestis igatseme ja mis annab meile jõudu. Laulja soovib muusikasõpradele südamesoojust saabuvasse talveaega ja palju päikest igasse aastaaega! Jüri Homenja astub muide ühe artistina üles ka Elmari sünnipäevanädala "Eesti diskol".

Kadi Toom avaldas üle pika aja uue laulu

Kadi Toom salvestas uue loo "Teoorias". Loo muusika on kirjutanud Toomas Leis ja sõnad Tuuli Velling.

Hetkel kolmeaastast last kasvatav Kadi nendib, et on pikalt lugude salvestamisest eemal olnud ning isu uue muusika tegemise järele on päris suur. Muusikalisi ülesastumisi teeb Kadi koos kitarrist Kaido Kodumäega. Lisaks tegeleb Kadi tervendamisega ja annab joogatunde.

Margarita Voites tähistab juubelit

Pühapäeval, 30. oktoobril toimus Mustpeade majas Estonia kauaaegse armastatud ooperisolisti Margarita Voitese juubeliõhtu.

Margarita Voites sündis 1936. aastal Moskvas, käis koolis Tartus, õppis ülikoolis kaks aastat bibliograafiat, ent 1964. aastal lõpetas hoopis Tallinna Riikliku Konservatooriumi Linda Sauli klassis. Seejärel oli ta Vanemuise ning 1969–1990 Estonia teatri solist.

Esimese eesti lauljatarina esines ta 1973. aastal Moskva Suure Teatri laval, lauldes Violetta osa Verdi ooperis "Traviata". Hoolimata aegadest sai ta võimaluse lisaks paljudele Euroopa maadele esineda Kanadas, Sri Lankal, Jaapanis ja Indias. Ta on olnud vokaalsümfooniliste suurteoste solist, esitanud kammerrepertuaari, oma sooloõhtutel enim aga ooperimuusikat.

Janice`i uus laul räägib keerulistest suhetest

Jaanika Merelaht, artistinimega Janice, andis täna välja singli pealkirjaga “Shadow”, mille sõnad ja viis on lauljatari kirjutatud ning muusika Tõnis Lille tehtud.

“Lugu “Shadow” on üks esimesi lugusid, mille kirjutasime ilma igasuguse väljaspoolse mõjuta – sooviga midagi tõestada või kellelegi meeldida. See lugu tuleb otse südamest ja sügavalt hingest. Lugu valmis produtsent Tõnis Lillega juba aasta tagasi ja prooviks saatsime selle ka eelmisel aastal Eesti Laulu katsetele, kuid ilmselt polnud selle laulu jaoks õige aeg,” selgitas Janice MuusikaPlaneedile.

“Loo sõnum räägib keerulistest suhetest. Suuresti ka minevikus üle elatud tõusudest ja mõõnadest. Aasta 2015 oli minu elus üks sündmusterohkeim aasta. Ma tundsin nii suuri õnnehetki kui ka kurbust, aga kõik see oli nii mõrult magus. Ma sain nii tohutus koguses inspiratsiooni uuteks lugudeks, et avaldamist ootab veel palju muusikat!”

Mick Pedaja esitleb novembris debüütalbumit

18. novembril ilmub Mick Pedaja debüütalbum “Hingake”, mille esitluskontserdid toimuvad novembri lõpus Tallinnas ja Tartus.

Mick Pedaja on noor Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks eduka osalemisega 2016. aasta Eesti Laulu konkursil, eristudes teistest enda loodud lauluga “Seis” ja selle lummava esitusega. Muusikasõpradele oli ta aga tuntud juba varem, sealhulgas meloodilisest proge-rock’i ansamblist Micucu.

Pedaja üksi loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega. Mehe enda sõnul on tema muusika inspireeritud eelkõige inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest üleüldse. Nüüd on aeg tuua publikuni kaua oodatud debüütalbum “Hingake”, mis ilmub 18. novembril ning mille esitluskontserdid toimuvad 23. novembril Tallinnas Kumu auditooriumis ja 26. novembril Tartus uues Eesti Rahva Muuseumis.

Pääsmed plaadi esitluskontsertidele on müügil Piletilevis.

Superstaarisaate võitja Rasmus Rändvee alustab soolokarjääri

"Eesti otsib superstaari" saate võitja Rasmus Rändvee alustab sooloprojektiga ning annab peagi välja oma esimese soolosingli. Rasmus Rändvee sõnas, et tema ansambli Facelift Deer eluiga sai küll läbi, aga seda enam paneb noor mees nüüd rõhku oma sooloprojektile. "Alguses oli väga hirmutav," kirjeldas Rasmus oma tundeid, mil tema bänd laiali läks. Nimelt kõik bändipoisid kasvasid suureks ja asusid välismaale õppima – Rasmus jäi üksinda Eestisse.

"Usun, et inimesed on päris üllatunud, palju minu muusikastiil muutunud on," sõnas Rändvee.

Uus laul sündis lausa rekordkiirusel. Kõigest kahekümne minutiga pandigi pala kirja. "Laul sündis koostöös ülimalt andekate muusikutega, kellega tõepoolest oli au külg külje kõrval töötada - Bert Prikenfeld, Ewert Sundja & šoti rokkstaar Steward J. Brock," täpsustas Rändvee.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar