Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 45
09.11.2016

 

Anis Arumetsa bändil Almost Natural ilmus üle pika aja singel

 

Anis Arumetsa bändil Almost Natural ilmus üle pika aja uus laul pealkirjaga "All That We Could Have Been". Tegu on bändi meie kolmanda  singliga, mida bänd kirjeldab kui rahulikumat tantsulugu.
Almost Natural sai alguse 2013 aastal Anis Arumetsa ja Amiran Gorgazjani koostööst. Tegu on elektroonilise muusika projektiga. Algul viljeleti rokk ja elektroonika žanrite segu bändina, nüüdseks on saanud projektile teine suund ja jäädud kahekesi tegutsema. Almost Natural on ilma žanriliste piirideta pidevalt muutuv ja arenev elektrooniline muusika.

 

Jõulujazzi "Tribute to Joni Mitchell" lisakontsert toimub 23. novembril

 

Jõulujazzi programmi üks populaarseimaid kontserte Lenna "Tribute to Joni Mitchell" lisakontsert toimub 23. novembril kell 21.30 Vabal Laval. Jõulujazzil jätkub ka Jazzkaare populaarne kodukontsertide traditsioon, kui 13. detsembril üks romantiline Kadrioru kodu avab oma uksed ja kutsub osa saama Anna Põldvee & Erki Pärnoja ilusast muusikast.

Vabameelne ja loominguliselt viljakas Kanada lauljanna, helilooja, poetess ja kunstnik Joni Mitchell kuulub popmuusika ajaloo olulisemate nimede hulka. Oma muusikaźanrite piire ületava loomingu ja esituskunsti eest on ta pälvinud 9 Grammy auhinda. Joni Mitchelli mitmepalgeline looming on olnud inspiratsiooniks ka armastatud lauljatar Lenna Kuurmaale, kes on aldis katsetama uudseid muusikavälju ja suundumusi. „Joni on muusikaline võlur, kes on muusikamaailma jätnud sügava jälje. Olen teda alati imetlenud ja nüüd on põhjust süüvida veelgi sügavamale tema kunsti,“ ütleb Lenna. 

Lenna & Bandi "Tribute to Joni Mitchell" lisakontserdi ning Anna Põldvee & Erki Pärnoja Kadriorus toimuva kodukontserdi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis.

 

Cathouse Radio salvestab oma teist kauamängivat

 

Cathouse Radio on salvestamas oma teist kauamängivat, "Keep Me Up All Night" on selle tuleva albumi esimene singel. Uut albumit võiks oodata uue aasta alguses. Bändi bluusi, roki, kantri, pungi jm. mõjutustega muusika ja kõla kodumaa bluusiringkondades tutvustust ei vaja.

Omase saundi annab žiletikäre Alar Kriisa vokaal ning draiviv suupillimäng, räägitakse, et üks vabariigi parimaid. Bändi tõmbavad käima Vilho Meier kitarril, Madis Fuchs bassil ning Kalle Kindel trummidel. Stuudios abistas taustavokaaliga Signe Hansen.

Cathouse Radio lähim kontsert on tulemas 11. novembril Tartu Genklubis.

Trio Romansid esitleb plaati „Romansid“

Ruslan Trochynskyi, Andre Maaker, Juhan Suits – jazz- ja folgimaastiku salaromantikute spontaansest koosmängimisest koduse Viljandi Rohelise maja kohvikus kasvas idee tuua kuuljateni laulud, mida mehed seni salaja mänginud või lapsepõlvelemmikutele kaasa laulnud.

Kevadisel debüüdil võeti uut kooslust niivõrd hästi vastu, et "publiku tungival soovil" suundusid Ruslan, Andre ja Juss Andre Tuhalaane stuudiosse ning mängisid kogu loomingu salvestusmasinasse. Plaadile jõudnud tuntud romansid on saanud muusikute loomusele vastavalt interpreteeritud, pakutakse nii äratundmis- kui väikese vimkaga üllatuselamusi.

Ukraina romansid on eesti keelde pannud Anzori Barkalaja, prantsuskeelse loo tõlkis Juhan.

 

Curly Strings sai uue liikme

 

Ansambel Curly Stringsi koosseisus ei jätka enam Jalmar Vabarna, värske liikmena hakkab bändis mängima kitarri Jaan Jaago.

Curly Stringsil on algusest peale olnud üks keskne idee - neli head sõpra tegemas muusikat, mida nad armastavad. Sõbrad, kes seda teekonda alustasid, on nii rasketel kui kergetel hetkedel olnud teineteisele toeks ja abiks ning ennekõike inspiratsiooniks. Bändiliikmed kinnitavad, et need tunded on endised ning kanduvad edasi ka tulevikku.

Üksteise pidev motiveerimine on bändi järjest kaugemale viinud. Viimasel ajal on end eestlaste südamesse laulnud ansambli muusika hakanud ka piiri taha jõudma, mis nõuab veelgi rohkem aega ja pühendumist kui varem.

"Eks minu puhul on meedias ikka esile tulnud, et mängin korraga kümnes bändis. Eesti piires tegutsedes on see isegi võimalik. Kui aga ansamblid hakkavad laia maailma pürgima, läheb asi keerulisemaks ja ma ei saa pühenduda nii palju kui tahaksin. Seetõttu võtsin vastu otsuse, mis oleks kõigile osapooltele parim. Mul on hea meel, et ansamblikaaslased mõistsid mu valikut ning leidsime ühiselt arutades, et täiskäigul saaks edasi tegutseda vaid uues koosseisus," selgitas Vabarna.

Kitarrist Jaan Jaagoga on Eeva, Villu ja Taavet alates 2008. aastast erinevates koosseisudes juba mänginud. "Oleme ühiselt elevil bändi tuleviku üle ning alustanud loomeprotsessi uue materjaliga, et salvestada kevadel järgmine täispikk stuudioalbum," kommenteeris Eeva Talsi. Lisaks kontsertidele kodupubliku ees on uuel aastal esinemisi nii Saksamaal, Hollandis, USA-s kui ka Jaapanis.

 

Häälemaa uue loo pealkiri on „Tõuse nüüd“


Vokaalansambel Häälemaa avaldas uue loo pealkirjaga „Tõuse nüüd”. Muusika on  loonud Piret Laikre, sõnade autor Kairi Kroon.
Ansambel Häälemaa koosneb 4 sõbrast, kes võtsid end lõpuks kokku ja asutasid üheskoos vokaalansambli.  

Töiste ning lõbusate proovide tulemusel valmis kontsertkava, kus esitatakse põhiliselt Marek Sadama ja Piret Laikre koostöös sündinud laule, mis kõik emakeeles ning räägivad elust, armastusest, läbielamistest...


Kenneth Rüütli ja Maia Vahtramäe tegid koos järjekordse loo

 

Muusikaprodutsent, laulukirjutaja ja räppar Kenneth Rüütli avaldas Maia Vahtramäega värske loo "Meid kannavad tiivad".

"Aastaks 2016 on muusikat tehtud juba kümmekond aastat ja ei tundu, et pikk tee juba käidud oleks või asjaga lähiaastatel lõpparve tuleks teha. Hetkel tunnen pigem vastupidi ja uut muusikat tuleks tänasel päeval teha veel rohkem kui kunagi varem. Otsustasin loo välja anda enda 26. sünnipäeval ja kinkida kuulajatele hoopis midagi enda poolt," kirjutas Rüütli.

Loo "Meid kannavad tiivad" sõnade ja viisi autor on Kenneth Rüütli.

 

Vahtramäe ja Rüütli musitseerisid varem koos ansamblis Põhja-Tallinn. Vahtramäe lahkus koosseisust 2013. aastal, Rüütli 2015. aastal.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap