Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 33.nädal
24.08.2009
Jaan Tätte arvates on kontsert on nagu maratonijooks

"Premeerisin end sellega, et tulin nii ruttu, kui sain, Vilsandile pakku," kinnitab hiljuti kümne kontserdi pikkuse tuuri lõpetanud Jaan Tätte. Enne veebruari Vilsandi saarevaht oma töökohalt lahkuda ei kavatse.
“Kunagi ma vaatasin, et kui publikut on juba üle saja inimese, siis see pole enam minu koht. Aga kuidagi olen ma liikunud suuremale publikule esinema ja tegelikult ei ole vahet, kas sind kuulab kümme inimest või hoopis rohkem. Kui inimesed tulevad, teades, mida nad tahavad kuulata, siis on nendega väga lihtne ühist asja ajada”, rääkis Jaan Õhtulehele.
“Tuleb unustada, et inimesi on mitu tuhat, tuleb rääkida nagu ühele või kahele. Ja mitte sattuda paanikasse. Siis on võimalik luua intiimne õhkkond ka lauluväljakul. On ka mõned nipid, mis on tõesti õpitud.
Aga see kõik võtab sisemise energia nii tohutult ära, et kui kõik läbi on ja tuleb autogrammide andmise aeg, siis enam palju jõudu ei ole, et kellegagi rääkida. Kontsert on nagu maratonijooks, kuigi see paistab välja lihtne ja kerge.”

Solarise keskuse avavad Francis Goya ja Jürgen Veber

Tallinna nn. Karla katedraali asemele kerkiva Solarise meelelahutuskeskuse lubab juhtkond avada oktoobris Francis Goya kontserdi ja Jürgen Veberi mustkunstietendusega.
Solarise keskuse ehitus läheb plaanide järgi ja hoone avab uksed 9. oktoobril, kinnitab tegevjuht Anneli Palvadre. 1800kohalises saalis annab 10. oktoobril esimese kontserdi Francis Goya, päev hiljem on järg silmamoondaja Jürgen Veberi käes.
Masu polevat keskust rünnanud – välja rentimata poeruume olevat majas umbes 200 ruutmeetri jagu ehk kahele ärile ning vaba olevat veel ka mõni büroo, kuid kokku moodustavat see ainult 4% kogupinnast. Suurim rentnik on peasaali haldav Nokia kontserdimaja.

Lea Liitmaa naudib kodutöid

Muusik, kahe lapse ema ja suure maja perenaine Lea Liitmaa tunnistas, et ta lausa armastab koristamist ja kokkamist.
«Kuna peale minu mitte keegi kodutöid ei tee, ei saa ma ühtegi tööd vältida,» seletas Lea Õhtulehele. «Õnneks tunnen ma mõnusat naudingut kõikidest kodutöödest. Selliseid, mis mulle ei meeldi, lihtsalt polegi! Eriti meeldib mulle koristada. Ja kuna maja on suur, ei saa kodutööd ilmselt kunagi otsa. Seega lõputu õnn!»

Jackson on enimteeniv surnud staar

Michael Jacksoni plaadikompanii ja lähedased alates staari surmast 25. juunil teeninud 90 miljonit dollarit.
Pärast uusi filmi- ja kaubatehinguid lisandub enne aasta lõppu arvatavalt veel sama palju, vahendab Contactmusic.
Tegemist on rekordiga, mida tõenäoliselt niipea ei murta. Ennustuste kohaselt hakkab Jackson postuumselt teenima kuni 90 miljonit dollarit aastas. Seni oli enimteeniv surnud staar Elvis Presley, kes teenis 2008. aastal 50 miljonit dollarit.
Suur osa Jacksoni rahast läheb tema võlgade katteks, mida arvatakse olevat umbes 398 miljonit dollarit.

Marilin Kongo pürib taustalt esiplaanile

Seni taustalaulja tagasihoidliku kohaga rahuldunud Marilin Kongo, kes osales ka saates “Eesti Otsib Lemmiklaulu”, püüab alustada soolokarjääri.
Lauljatar otsustas koos muusikute Priit Mägi, Riivo Torstenbergi ja Erko Laurimaaga kokku panna rokipundi Kongomania, kirjutab Õhtuleht. Lauljatar põhjendab oma ansambli loomist nii: «Mul oli tungiv vajadus luua midagi ise. Midagi sellist, mis väljendab minu enda tundeid.»
Marilin peab bändi (tulevase) edu pandiks asjaolu, et naisrokilauljaid Eestis eriti palju ei ole.

Jakko Maltis alustab tõelist soolokarjääri

Jakko Maltis, kes on aktiivselt Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba aastaid ning end muusikalide ja erinevate projektide kaudu tuntuks laulnud, on viimaks jõudnud muusikani, mida sooloartistina Eesti inimesteni tuua.
Jakko singel "Ma tahan, et sa laulaks" on üks nendest lugudest, mis sündinud 2-3 aasta pikkuse lugude kirjutamise protsessi tulemusena. "Kui ma 2006.a hakkasin sõpradega oma helistuudiot looma, siis ühtlasi istusin uute ideedega klaveri taha ning enda sisse vaadates püüdsin jõuda järelduseni, milline võiks olla muusika, mida ma sooviksin salvestada ning kuulajatele pakkuda", räägib Maltis.
29-aastase laulja ning laulukirjutaja sõnul oli talle algusest peale selge, et sama oluline kui tulemus, on protsess, mis tähendab, et lugu ei sünni mitte arvuti taga istudes, vaid heade muusikutega stuudios musitseerides. Jakko Maltise loo "Ma tahan, et sa laulaks" salvestamisel osalesid veel Laur Joamets, Kaspar Kalluste, Henno Kelp ja Andreas Lend.

Anu Saagim ei kahetse Madonna kontserdi-järgset kirikupidu

"Absoluutselt ei kahetse!" teatab Püha Vaimu kirikus Madonna kontserdi kurikuulsa järelpeo korraldanud Anu Saagim ja nimetab prallet oma suve tippsündmuseks. "Ma arvan, et kirikus on juhtunud hullemaidki asju kui meie pidu," rääkis Saagim raadiosaates "Kirikuelu".
Ta raiub nagu rauda, et tema alkoholi ei pruukinud. Ning vägijooki pakutud peol hoopiski kiriku õuele seatud laualt – nii peoperenaise lemmikut šampanjat kui ka näiteks viina jõhvikamahlaga, kuid olnud ka alkoholivabu jooke.

80ndate legendaarne ansambel KOP tuleb korraks kokku

29.augustil toimuval Eesti Küüslaugu Festivalil tuleb paljude omaaegsete fännide rõõmuks kokku legendaarne ansambel "KOP" mis on olnud kasvulavaks paljudele nõutud pillimeestele tänasel kireval muusikaareenil. Seekord astuvad neist üles solistid Pearu Paulus, Jüri Homenja, Felix Herman, Tiit Kuusik ja Ülari Kirsipuu ning
pillimehed Aivar Mihkelson, Roland Rand, Kalle Tetsman, Indrek Tetsman, Ülari Kirsipuu, Rein Reimets.
Nime "KOP" pakkus omal ajal välja Jaan Rässa.
Ise tõlgendati seda nime: "Kõik Omad Poisid", aga kindlasti leidus ka muid tõlgendusi.

Katrin Siska astus Keskerakonda

Keskerakonna juhatus võttis erakonda vastu menukast ansamblist Vanilla Ninja tuntud Katrin Siska, kellest sai 12 000. Keskerakonna liige.
„Poliitika on minu elus uueks põnevaks valdkonnaks," ütles Siska Õhtulehele. „Peale poolt aastat Tallinna Linnavalitsuses töötamist olen veendunud, et sealsed inimesed on igati töökad, intelligentsed ning meeldivad. Paljud neist kuuluvad Keskerakonda - parteisse, mis on korduvalt rahvast aidanud oma läbimõeldud projektidega”.

Saare rahvas armastab kaasa laulda

Ninasele Saaremaa Sadamasse ja Muhu saarele Nautse Mihkli talu õuele oli ETV saate "Laulge kaasa" salvestust laupäeval vaatama ning solistidega kaasa laulma tulnud uskumatult palju inimesi.
Saatejuht Reet Linna tundis pärast Ninase salvestust kordaläinud pikast tööpäevast heameelt, öeldes Oma Saarele, et meeleolu oli väga kõrge. "Ilma rahvata ei saa me seda saadet teha. Rahva hulk ja emotsioon saavad määravaks."
Reet Linna ise polnud varem Ninase poolsaarele sattunudki. "Näed, kui palju on Eestimaal veel avastada!" oli Linna meeldivalt üllatunud.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge