Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
15.11.2016
 Karl-Erik Taukari teine album on valmis

 

Karl-Erik Taukar on Facebooki vahendusel teada andnud, et tema kauaoodatud teine album kannab nime “Kaks” ning see ilmub juba vähem kui kahe nädala pärast.

“Kaks” jõuab müügile ülejärgmisel neljapäeval, 24. novembril. Albumilt leiab üheksa seniilmumata lugu ning albumi avasingli “Tähti täis on öö”.

“Kuigi eelmine plaat tõstis lati lõuani, võtsime väljakutse vastu. Oleme nii bändi kui produtsentidega saavutanud ühise hingamise ja seda on ka lugudest kuulda. Omanäoline, tehniliselt keerukam, aga siiras ja aus,” räägib Karl-Erik plaadi tagamaadest.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 24. novembril Tallinnas Von Krahli teatris ning 26. novembril Tartus Athena Keskuses. Kontsertidel teeb kaasa ka üks noor ja andekas kollektiiv, kelle nimi avalikustatakse 18. novembril. 
Karl-Erik Taukari debüütalbum “Vääramatu jõud” ilmus 2014. aasta 13. novembril ning osutus üliedukaks.

Respekt avaldas laulu pealkirjaga „Topeltmäng”

 

Ansambel Respekt tõi kuulajateni oma detsembris ilmuva albumi “Üle jäise mäe” avaloo, mis on kaver inglise keelsest hitist „Be The One”.

Eestikeelsed sõnad kirjutas palale Kerdo Mölder, kes ütleb laulu kohta järgmist: “Inimest ei saa ega tohi võtta omandina, oma partnerit ei tohi vangistada ning mitte kellelgi ei ole õigust mängida teise inimhingega – iga vale tuleb ükskord välja. Laulu sõnad on sündinud elust enesest ning suure, õpetliku kogemuse põhjal.”

Loos teeb taustavokaalina kaasa ka Respekti eks-lauljatar Jane Kruusmaa. Värskele laulule toodetakse lähiajal ka muusikavideo, taaskord Henrik Normanni käe all.

Sunset Waves otsib uue looga õnne

 

Keila duo Sunset Waves avaldas ahjusooja singli pealkirjaga “Kadunud mees”.

“Laulus on tunda kerget retrohõngu, mis on segatud tänapäevaste meloodiatega. Lugu räägib sellest, et on proovitud mitmeid erinevaid viise õnne leidmiseks ja mida rohkem võimalusi proovitakse, seda vähem jääb variante, et väljuda olukorrast võitjana,” kirjutas ansambel MuusikaPlaneedile.

Põhja Konn avaldab singli „Tähetund“

Rock-kvintett Põhja Konn avaldas veidi vähem kui kaks nädalat enne Betti Alveri 110. sünniaastapäeva ja oma esikalbumi „Põhja Konn“ ilmumist – singli „Tähetund“. Singli salvestas Siim Tõnisson (Türi kultuurimaja stuudio), miksis ja master’das Martin Kikas (Ö Stuudio).

Aasta tagasi kutsusid Genialistide Klubi, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ja festival Prima Vista taas kokku bändi Põhja Konn, et kollektiiv viisistaks kirjandusteadlase Mart Velskri valitud poeese Alveri luulekogumikult „Tähetund“. Ideega sooviti tähistada viiekümne aasta möödumist kogumiku ilmumisest. Sellest tõukuvalt võib peagi ilmuvalt Põhja Konna albumilt „Põhja Konn“, mis koosneb suuresti ansambli varajasest loomingust, leida lisaks luuletuse „Tähetund“ viisistusele ka teistele Alveri tekstidele kirjutatud lugusid („Selle ilma igav kainus“, „Hulkuv laev“ ja „Pigilind“).

Plaadiesitluskontserdid toimuvad 25. novembril Tartus Genialistide Klubis ja 17. detsembril Tallinnas Von Krahli teatrisaalis. Tartu plaadiesitluskontserdil astub külalisesinejana üles Tõnis Mägi, pärast kontserti mängivad plaate kirjandusteadlased Mart Velsker ja Aare Pilv. Tallinna plaadiesitluskontserdil astub külalisesinejana üles Riho Sibul ja pärast kontserti mängib plaate helilooja Tõnu Kõrvits.

Ilmus Metsatöllu kogumikplaat „Vana jutuvestja laulud”

Ilmus Metsatöllu kogumikplaat “Vana Jutuvestja Laulud“, millelt leiab tunnustatud koosseisu parimad palad ning septembris ilmunud uuele loole "Vimm" lisaks on plaadil maandunud veel üks ennekuulmata lugu.

Alates Metsatöllu kõige esimesest demoplaadist "Terast mis hangund me hinge" on 17. aasta jooksul ilmunud ansamblil oma muusikaga seitse täispikka stuudioalbumit, lisaks on Metsatöll üllitanud kontsertsalvestusi, DVD-sid, teinud koostööd väga heade heliloojate, muusikute, dirigentide ning laulukirjutajatega. Tuntumad neist; Kukerpillid, RAM, Veljo Tormis, Valter Ojakäär ei jäta kindlasti külmaks ei eesti- ega muumaalasi. Metsatöllu laulupagasis on pea sada oma laulu, lisaks paar tosinat seadet Eesti heast muusikast. Nüüd oli ülim aeg kokku panna üks kogumik "jutuvestja lauludest" – Metsatöllu loost ning mõtetest kõigest sellest, mis Metsatöllu südamel on. Metsatöllu kogumikplaadil on 14 vana ja head laulu, mis on kõik uuesti masterdatud Roundsound stuudios Keijo Koppeli käe all. Viie loo heliread on ka uuesti kokkumängitud. Samas stuudios on salvestatud ka kogumikul olevad kaks täiesti uut lugu: ”Vimm” ning ”Meri ja maa”. Plaat on müügil plaadipoodides üle Eesti nii CD, vinüüli kui ka kasseti kujul. Lisaks on kogumik saadaval enamikes digikanalites. Järgmisel reedel esitletakse plaati Tallinnas, Rock Cafes ning 26. novembril Tartus, lokaalis Rock’n’roll.

Silver Sepp ja Kristiina Ehin avaldasid ühiselt tehtud loo

Silver Sepp avaldas koos abikaasa Kristiina Ehiniga tehtud loo “Kui äkitselt muutuvad ilmad”. “Meie laul “Kui äkitselt muutuvad ilmad” on viimaste päevadega lisatähendusi juurde saanud. See on laul kaastundest ja lootusest, et koos hangede tulekuga hinged kinni ei külmu,” kirjeldas Sepp sotsiaalmeedias.
Laulu sõnad on kirjutanud Kristiina Ehin, viisi ja teostuse taga on Silver Sepp. Lindistatud ning miksitud Clockwork stuudios Silver Lepaste poolt.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Tambet Ind

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket