Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
22.11.2016
Ilmus Jüri Pootsmanni täispikk debüütalbum "Täna"

Plaadilt leiab kümme lugu, millest on seni avaldatud "Nii või naa", "Ootan und" ja "Täna".
Albumi salvestusele kaasati valitud lugude kaasautorina Konstantin Tsõbulevski, Raul Ojamaa, Marten Kuningas, Veiko Tubin ja lugude taustvokaalid sisse laulnud Renae Rain.

Eelmisel aastal Universal Music Baltics plaadifirma alt ilmunud lühialbum andis stardi Jüri Pootsmanni karjäärile, mis järgnes telesaate "Eesti otsib superstaari" võidule. EP-lt pärinev hittsingel "Aga siis" ja artisti kiire edu kohalikul muusikaturul kroonis Pootsmanni aasta meesartisti tiitliga Eesti muusikaauhindadel. Nüüd on aeg täispika stuudioalbumi käes.

Pootsmann ise ütles, et uus album tekitab temas erilise ja sooja tunde. "Ikkagi esimene kauamängiv ning ühe artisti karjääris on see märgilise tähendusega. Jüri sõnul ootas ta seda hetke kaua ning hetkel on liblikad kõhus, tunne on mega. Pootsmann avaldas lootust, et plaadi muusika inimesi kõnetab.
Plaadi esitluskontsert toimub 7. detsembril Privés.

Priit Strandberg annab sügise mineku puhul neli kontserti

Muusik ja näitleja Priit Strandberg annab sügise lõpu puhul neli autorikontserti pealkirjaga "Valvab".

Vanemuise teatri näitleja Priit Strandbergiga astuvad koos lavale Marion Strandberg, keelpillikvartett, Segakoor HUIK! ning kammerkoor Helü.

Kuuldavale tulevad Priit Strandbergi laulud septembris ilmunud plaadilt "Valvab" ning lisaks värske, sel sügisel kirjutatud looming.
Esimene kontsert toimub 2. detsembril Viljandi Jaani kirikus.

Tanel Padar Blues Band tähistab vinüüli ilmumist kontserdiga

Tanel Padar Blues Band andis vaid kümme päeva tagasi välja debüütalbumi "Gold’n’Fish" ning detsembri alguses ilmub see ka vinüülplaadil. Vinüüliesitluskontsert toimub Von Krahlis.

"Kuna vinüüli kuulamine on alati eriline elamus ning meile tundub, et Blues Bandi muusika on täpselt selline, mida võiks just vinüülilt kuulata, siis otsustasime albumi ka vinüülplaadi kujul välja anda," sõnas bändi solist Tanel Padar. "See on ka minu jaoks isiklikult märgilise tähendusega samm – see on mu muusikukarjääri jooksul esimene kord, mil mu looming vinüülil ilmub. Seega tuleb kindlasti korralikult tähistada ning mis oleks parem, kui teha seda ühe korraliku kontserdiga," lisas ta.
Vinüüliesitlus toimub 8. detsembril Von Krahlis.

Ithaka Maria üllatab fänne uue singliga

Slobodan Riveri ning Best B4 ridades alustanud laulja-laulukirjutaja Ithaka Maria üllatab fänne uue singliga, mis kannab nime "Sounds like love".

Lauljatari kirjelduse järgi on lugu inspireeritud inimestest, kes armastavad seda, mida teevad, jäädes iseendaks, käivad kindlalt oma rada ning pälvivad pühendumise eest armastuse. “Idee keskmeks on eneseteadlikkus ja tasakaalumäng — muusika ja võim, mees versus naine — erinevate tugevuste tunnustamine,” tutvustas Ithaka Maria oma värsket pala.
Loole on filmitud ka muusikavideo, milles teeb kaasa Madonnaga tuuritanud slackline’i maailmameister Jaan Roose.

Ithaka Maria viimane album “A Little Wicked” ilmus 2009. aasta ning ilmunud singel jagab kuulajaile vihjeid selle kohta , milline saab olema Ithaka Maria uus album. “Minu muusika peab olema tantsuline, et inimesed saaksid end välja elada!” sõnas laulajatar salapäraselt.

Ilmus Ott Leplandi akustiline kontsertalbum “Maailm mu ees”

Ott Lepland on koos bändiga valmis saanud oma esimese kontsertalbumi. “Plaadile jõudsid Oti tuntuimad palad läbi aegade ning mitmed uuemad lood erilises akustilises võtmes. Albumilt leiab ka nimiloo “Maailm mu ees”, mis on bändi kõige uuem pala.

Uutmoodi läheneti sel korral ka albumi kujundusele. “Joonistatud kujundus läheb väga hästi kokku akustilise muusika kontseptsiooniga. Disainer Alar Kriisa tabas suurepäraselt ära, milline selle muusika visuaalne vorm olema peaks,” sõnab Ott.

Meisterjaan avaldas uue ingliskeelse loo “Jaw Harp Player”

Ilmus Meisterjaani uus ingliskeelne laul “Jaw Harp Player”.
Meisterjaan ehk Jaan Tätte juunior on tegelenenud muusikaga kogu oma elu, kuid laiema populaarsuse tõi talle osalemine Eesti Laul 2016 konkursil, kus ta suutis oma kultuslooga “Parmupillihullus” pea kogu Eesti hüpnotiseerida.

Parmupillist Meisterjaan veel loobunud ei ole ja välja on ta andnud oma järjekordse loo, milles räägib ühe parmupillimängija vastutusrikkast ja põnevast elust.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket