Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
02.12.2016
 Velly Joonase „Stopp, seisku aeg“ kogub välismaal kuulsust

 Möödunud aastal avaldas plaadifirma Frotee helikandjal Velly Joonase 1980ndate algul tehtud loo "Stopp, Seisku Aeg!". Palast, mis omal ajal jäi vaid Eesti Raadio arhiividesse, on nüüd saanud hitt, mida hindavad DJ-d üle maailma.

Laulu on mängitud maailma erinevates paikades, Slovakkiast Suurbritanniani. Alles 11. novembril kõlas pala BBC raadioeetris Tom Ravenscrofti saates.

Velly Joonase "Stopp, seisku aeg!" on tegelikult kaver ABBA kuulsa lauljatari Frida loost "I See Red". Hämmastaval kombel on Velly versioon loost Youtube’is populaarsemgi kui Frida originaal.

Eestikeelne tekst kõlab välismaalasele eksootilisena. "Võib-olla kerge amatöörlikkus pillimängus lisab just selle õige koguse sarmi. Kuid lõpuni ei tea seda meiegi," rääkis plaadifirma Frotee üks vedajatest Martin Jõela Velly versiooni fenomenist.

Wilhelm lõpetab tegevuse

Ansambel Wilhelm andis välja uue loo “Empty House”, mis jääb bändi viimaseks singliks. Visuaalselt saadab lugu kaunis ja karge muusikavideo, mille peategelaseks on andekas noor näitlejanna Kärt Tammjärv.

“Wilhelm oli üks omamoodi nähtus – kuus täiesti erinevat inimest, kes algusest peale muusikaliselt suurepäraselt kokku sobisid,” räägib bändi solist Anett Kulbin. “Tegime paljusid asju koos esimest korda – välisesinemised, bändilaagrid, üheskoos muusika kirjutamine, intervjuud. Praeguseks aga on Wilhelmi aeg otsa saanud, igal bändiliikmel on ees uued põnevad projektid ja koosseisud ning olen kindel, et näete meid kõiki peagi taas lavalaudadel, lihtsalt mitte samas koosseisus.”

Video loole “Empty House” sai filmitud noore tudengi Kadi Lukase lõputööna ning peaosalisena näeb videos kaasa tegemas noort näitlejannat Kärt Tammjärve. “Video meie loole sai väga südamlik ja ilus, me ei raatsinud seda jagamata jätta,” lisab Anett.

Wilhelm jõudis finaali nii Noortebändi konkursil kui ka Eesti Laulu võistlusel, esines mitmetel välis- ja kodumaistel festivalidel (Positivus, Intsikurmu jpt) ning andis välja ühe omanimelise albumi.

Ewert and The Two Dragons lõpetab aasta nelja kontserdiga

Sel kevadel Saku Suurhallis esimese areenikontserdi andnud Ewert and The Two Dragons lõpetab aasta nelja kontserdiga Eestimaa väiksemates paikades. Piletid kontsertidele Haapsalus, Tartus, Türil, ja Tõrvas on müügil bändi veebipoes 311.ee.

Kui kevadel andis Ewert and The Two Dragons võimsa kontserdi Saku Suurhallis rohkem kui 6000-le inimesele, siis detsembris sõidab bänd lähemale nendele fännidele, kes on pealinnast kaugemal. “Me ei ole kunagi esinenud Haapsalus ega Tõrvas, viimasest Tartu kontserdist on samuti juba liiga kaua möödas. Türile läheme aga rõõmuga tagasi, sest just sealsamas Kultuurikeskuses salvestasime suure osa oma albumist “Good Man Down”,” räägib bändi solist Ewert Sundja ja lisab, et nad ootavad neid kontserte väga.

“Suvest saadik oleme kirjutanud uut muusikat, alles eelmisel nädalal veetsime mõned päevad stuudios koos Renars Kaupersiga. Sügisel oli meil pisike sessioon ühe Saksa produtsendiga. Võtame hetkel natuke vabamalt, katsetame uusi suundi ja sounde. Taasavastame iseendid selles bändis.

Lepaseree tegi kadripäevaks laulu

Etnoansambel Lepaseree on võtnud oma südameasjaks pöörata tähelepanu Eesti rahvakalendri tähtpäevadega seotud lauludele. Just selliste tähtpäevade, mida praegu veel tähistatakse, aga mis vaikselt ajahämarusse hakkavad kaduma. Lepaseree uus lugu “Tantsi katri” on pühendatud kadripäevale.

See kadripäevale ja üldse hingesantide ajale pühendatud laul räägib Kadride imelisest ja pisut hirmutavast teekonnast siia inimeste maale. “Sest ega Kadrid pole inimesed, nad on kaunid valged hingesandid, kes tulevad maa peale inimesi vaatama taevatähtede tagant, üle viie vikerkaare ja läbi kirju pilvevahu,” seletas muistseid uskumusi Lepaseree üks liikmeid Meelika Hainsoo. Kadrid on õnnetoojad, pere-, kogukonna- ja karjahoidjad. Usutakse, et õnn tuleb põrandasse sisse tantsida tasakesi, kindla ja pehme sammuga. Kadri tuleb sisse lasta, nii tuleb hea viljaõnn ja palju rõõmu.

Loo “Tantsi katri” seadis ansambel üheskoos ning selles on tunda erineva taustaga bändiliikmete mõjutusi. Lepaseree muusika keskmes on traditsiooniline laul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Minimalistlikes seadetes on vanadele lugulauludele jäetud kandev ruum, mis annab neile võimaluse joonistada ühe pildi teise järel. Ansamblile annavad oma heli ja näo Meelika Hainsoo vokaalil, Kulno Malva okariinal ja akordionil ning Paul Daniel kitarridel. Debüütalbum “Väräjän” ilmus 2015. aasta lõpus.

Ilmus Metsakutsu kolmas album “Kuhu Koer On Maetud”

Plaadile on kaasatud lisaks hiljuti avaldatud singlis „Pole Piiri“ kaasa teinud Koit Toomele ka Cool D, Bad Art, Johanna Eenma (I Wear* Experiment), Anett Kulbin jpt. Terve albumi on salvestanud, miksinud ja produtseerinud DJ Critikal, biite on lisaks loonud Paul Oja, Shromik ja produtsendid Prantsusmaalt, Ukrainist, Soomest ja Belgiast.

Metsakutsu on varasemalt välja andnud kaks albumit. Neist esimene, 2010. aastal ilmunud duubeldebüütalbum ”Testament”, seejärel 2013. aasta ”Kelmiküla Unistus”. Metsakutsu eelmine singel ”Ära mine närvi“ on kogunud Youtubes üle 430 000 vaatamise ning üle 70 000 Spotify striimi.

 

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar