Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 50
13.12.2016
 The Ilves Sisters esitles ABBA lugudega plaati

Viiest õest koosnev ansambel The Ilves Sisters, koosseisus Liidia, Silvia, Damaris, Aleksandra ja Gloria Ilves, esitles Hilton Park hotellis oma uut plaati, mis sedapuhku kannab nime "The best of ABBA".

Esimene plaat, Liidia ja Silvia klassikalise muusika album, ilmus mõned kuud tagasi ja tüdrukud naersid, et kahe plaadi aasta jooksul ilmutamine on väga produktiivne. "Järgmisel aastal ole rahulikumad," lubas Liidia plaadiesitlusel.
Thr Ilves Sisters sai alguse neljaliikmelise instrumentaalansamblina, varsti lisandus ka viies, laulev õde. "Inimesed hakkasid küsima, kas ABBA lugusid ka lauluga saab," muigab Liidia.

Plaadil on kokku 13 lugu. Kõigepealt valis iga õde välja kümme lemmikut ja siis vaadati, kui paljud lemmikud kattuvad.
Tüdrukud soovisid, et plaadi lood oleks positiivsed ja pakuksid midagi hingele. "Plaat on roosa, rõõmus ja tüdrukulik," ütlevad neiud.

Renate avaldas oma esimese jõululoo

Laulja ja laulukirjutaja Renate tuli välja oma esimese jõululooga, mil pealkirjaks “Jõulupuu”.

Renate kirjutas selle loo enda sõnul kaks aastat tagasi suvel. „Keset suve tuli mingil põhjusel suur jõuluootus sisse ning see ajendas kirjutama.“ Oma blogis lisas Renate, et kirjutas tollal mõned pühademeeleolulised lood veel, seega tulevikus on ehk võimalik ka neid kuulda.

„Jõulupuu“ puhul oli Renate peamine idee kirja panna esimesed asjad, mis tal jõuludele mõeldes kangastuvad. Laulu produtseeris Lenny LaVida ehk produtsent, kellega suur enamus Renate laule valmib. Taustavokaalid laulis Lisanna Männilaan. Renate soovib looga kõigile kaunist pühadeaega.

Märtsis Eesti Laul 2016 finaalis osalenud Kati Laev avaldas ingliskeelse singli

“Lugu sündis esmakordselt koostöös rootslasest produtsendi ja laulukirjutajatega. Koostöö rahvusvahelise tiimiga oli minu jaoks huvitav ja kogemusterikas juba seetõttu, et lugu ise on oma stiililt suuresti erinev sellest, mida ma seni kirjutanud ja laulnud olen,” ütles Kati Laev, kes on ka ise antud loo sõnade ja muusika autor.

Lugu räägib võimatust armastusest ja inimestest, kes on jätnud meie hinge sügava jälje, kuid ei ole määratud jääma,” kommenteeris Laev.
Kati Laev sai avalikkuse ees tuntuks, kui osales aasta alguses ansambliga Noorkuu Eesti Laul 2016 konkursil.

Ilmus Pärt Uusbergi esimene naiskoorimuusika autoriplaat

Pärt Uusbergil ilmus koostöös neidudekooriga Kammerhääled esimene naiskoorimuusika autoriplaat.
Plaadile on salvestatud nii helilooja varasemalt kirjutatud teosed kui ka plaadi jaoks kirjutatud uudisteos.

Pärt Uusbergi ning Kammerhäälte koostöö on kestnud juba mõned aastad ning käesoleva aasta algul tekkinud mõte naiskoorimuusika plaadile salvestada oli Uusbergi ammune soov. Lisaks koorile kõlavad plaadil solistid Jaanika Kuusik, Susanna Paabumets, Kaspar Ernesaks löökpillidel ja keelpilliorkester. Plaadi materjali on salvestanud Haar Tammik ning kujunduse on teinud Katrin Kaev.

Trad. Attack! tähistab edukat aastat

Suvel Viljandi pärimusmuusika festivalil publiku rekordi purustanud ning hiljutisel olulisel maailmamuusika messil WOMEX esinenud Trad.Attack! tähistab edukat aastat kontsertidega Kultuurikatlas 28. ja 29. detsembril.

Piletid Trad.Attack!’i aastalõpu kontsertidele müüdi välja vähem kui kuu ajaga. “Saime palju kirju ja kõnesid murelikelt fännidelt, kes jäid piletitest ilma,” kirjeldas tekkinud olukorda Sandra Vabarna. “Otsustasime neid rõõmustada ja teha lisakontserdi. Ühtlasi oleme väga tänulikud, et nii paljudele läheb korda see, mida teeme,” lisas Vabarna.

Lisakontsert toimub 29. detsembril kell 17.00!

28. ja 29. detsembri kolmel kontserdil on viimane võimalus kuulata Trad.Attack!’i “AH!” albumi kõiki lugusid elavas esituses. Seda kõike võimendab võimas visuaalide ja valguse vaatemäng ning tantsijad. Lisaks lubab bänd mängida ka mõned uued lood kevadel ilmuvalt teiselt stuudioalbumilt.

Stig Rästa esitleb lastelaulude kogumikku

Pühapäeval, 11. detsembril esmaesitles Stig Rästa Tallinnas, Solarise Keskuses asuvas Apollo raamatupoes maagilist lastelaulude kogumiku “Tõeline muinasjutt”.
“Tõeline muinasjutt” + CD on laulu-, viisi-, värsi- ja värviraamat, milles kohtab huvitavaid tegelasi kaugelt muinasjutumaalt.

Kogumikult leiab Stig Rästa poolt spetsiaalselt just selle raamatu jaoks loodud lastelaulud. Loomulikult on kaasa lisatud ka noodid, et kõik huvilised saaksid vajadusel need laulud selgeks õppida ja kui õpetajat käepärast pole, saab abi kindlasti CD plaadi pealt, sest ka kõik taustad on seal olemas.

Kogumiku esitlused toimuvad veel:

20. detsember kell 17:30 Tartu Kaubamaja Apollos;
14. jaanuar kell 12:00 Viljandi Uku Keskuse Apollos;
15. jaanuar kell 13:00 Pärnu Keskuse Apollos.

Avalikustati Eesti Laul 2017 esimese poolfinaali laulud

Eelmisel neljapäeval avalikustati Eesti laul 2017 esimese poolfinaali laulud. Teiste seas sai avalikuks ja Janno Reimi ja Kosmose lugu „Valan pisaraid“. '
Janno sõnul on Super Hot Cosmos Blues Bandi nimi muutunud Kosmoseks, kuna bänd hakkab nüüd tegema eestikeelset muusikat.

Loo kohta selgitas ta järgmist: “Augusti viimastel päikesepaistelistel päevadel oli väga hea võimalus looduskaunis kohas, metsatukkade ja põldude vahel nautida mõnusat üksiolemist. Eks see vist ongi veider mikstuur üksiolemisest ja maailma valust.”

 

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap