Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 51
21.12.2016
 Terminaator peab juubelit

 24. veebruaril 1987 sündis Tallinna X keskkoolis ansambel nimega Terminaator. 30 aastat hiljem on sellest nähtusest saanud üks Eesti tuntumaid ja armastatumaid rockbände. Selle aja sisse mahub 10 stuudioalbumit, mitmeid kogumikke, videoid ja muljetavaldav kogus raadiohitte.

Seda tähtsat verstaposti tähistab Terminaator kolme suurejoonelise showga.

1. märtsil 2017 Pärnu Kontserdimajas

3. märtsil 2017 Nordea Kontserdimajas

5. märtsil 2017 Vanemuise Kontserdimajas.

See kontsert on rännak läbi bändi kireva ja loominguküllase ajaloo. Neil õhtutel jagab Terminaator lava oma sõprade Elmar Liitmaa, Harmo Kallaste ja Tiit Kikasega.
Pääsmed müügil Piletilevis.

Värske kolmeliikmeline bänd Eliot Ness avaldas singli “Pärast räägime”

Lugu “Pärast räägime” jutustab loo sellest, kuidas jätame tihti olulised asjad ütlemata, mõeldes, et tegeleme sellega pärast,” kirjeldasid bändiliikmed värsket lugu.

2014. aasta sügisel tekkis kolmel Tallinna noormehel idee ühisest bändist. Esimese aasta jooksul tegeleti põhiliselt omaloomingu kirjutamise, viimistlemise ja talletamisega, mille esmaseks avalikuse ette toomiseks võib lugeda 2015. aasta noortebändi. Võistluselt võeti kaasa singli salvestuse võimalus, mida toetas ja aitas läbi viia Eesti Rahvusringhääling.

Ansamblis Eliot Ness musitseerivad Peter Põder, Rauno-Marko Murakas ja Sven Seinpere.

Tanja uus singel kannab pealkirja „Meie jäljed“

Tanja tegi oma kuulajaskonnale toreda kingituse ning andis välja uue singli "Meie jäljed".
Muusika autoriteks on Timo Vendt ja Tanja, sõnasepp on samuti lauljatar ise.

"Meie jäljed” on ilus ballaad armsa ja tähtsa sõnumiga," kommenteeris Tanja uut laulu. “See lugu räägib just sellest kallist inimesest, kes toob su ellu midagi enamat, midagi sellist ilma milleta sa enam ei kujuta oma elu ette. See on muidugi armastus”.

Ilmus Liis Lemsalu Eesti Laulu võistlusel osalev lugu

Möödunud nädalal said avalikuks kõik Eesti Laul 2017 poolfinalistid. Teiste seas ka Liis Lemsalu uus singel „Keep Running“. Eesti ja Rootsi muusikute koostöös sündinud loole on kirjutanud sõnad lauljatar ise, samuti on ta muusika üks autoritest.

Uus singel sündis Eesti Lauluakadeemia laulukirjutajate laagris, mis toimus sel korral Viinistul ja kuhu pääses läbi tiheda sõela. Tiimid moodustati segamini Eesti ja Skandinaavia heliloojatest, sõnade autoritest ning produtsentidest. „See oli huvitav formaat, kus iga kolmiku ülesandeks oli jõuda päeva jooksul loo ideest demo salvestuseni. Meil oli väga hea meel, et Liisiga taas kohtusime ning koostööd teha saime, sest varasemast on meil hea koostöö mälestus looga „Sinu ees“. Toreda üllatusena lendas ta peale laagrit meile Stockholmi stuudiosse külla, et üheskoos vokaale sisse laulda ning loole viimset lihvi anda,“ kommenteerivad loo kaasautorid ja produtsendid Gustaf Svenungsson & Magnus Wallin, kes on teinud koostööd Venemaalt tuntud t.A.T.u’ga ja olid 2015. aastal Eurovisoonil teise koha saavutanud Polina Gagarina loo „A Million Voices“ produtsentideks.

Girls in Pearlsi uus singel räägib „päris” asjadest

Zebra Islandi produtsent, ka Kosmofonist tuttav Rasmus Lill, on aasta jagu loonud muusikat säravate ja mitmekülgselt andekate lauljate, kaksikõdede Vivi ja Viveli Maariga. Girls in Pearlsi kolmas singel „Real You” sillutab teed bändi esimestele kontsertidele kevadel.

Nagu varasemate singlite „Can't Stop This Feeling” ja „Right Where I Belong” puhul, on ka „Real You” sõnad sündinud tüdrukute endi sulest. Girls in Pearls keskendub uues laulus suhete muutlikkusele ja teineteise mõistmisele.

Synth-popi žanris muusikat viljelevale bändile lugusid kirjutav Lill usub, et lummavate ja mahedalt helisevate häältega Vivi ja Viveli esitatud muusika võiks lisaks Eesti muusikamaastikule kõlapinda leida ka Skandinaavias, ning Euroopa värske muusika rindel laiemalt. „Bändi vastu on huvi tuntud juba Soomes ja Taanis, esimene kontakt on loodud Suurbritanniaga,” avas produktiivne muusik võimalikke koostöökohti.

Al ja Maku teevad „uue kooli“ räppi

Uue laulu pealkirjaga „Ehtne” on avaldanud kollektiiv Al ja Maku.

AL & Maku on Raplast pärit räpiduo, kes on vaieldamatult „uue kooli“ liikumise edendajad. See pole tavaline Eesti räpp. See on midagi muud. See on midagi uut! Mehed on endi sõnul suutnud panna kuulama inimesi, kes tavaliselt räppi ei kuula. Põhjuseks on kindlasti mõtestatud sisuga lood, mille sõnad on lihtsad ja refräänid kaasa haaravad. „Me ei tee muusikat ainult enda jaoks. Me tahame oma muusikaga puudutata kuulajaid, et nad tunneksid nendes lugudes ennast ära. Jäädes selle juures alati iseendaks. Me ei püüa kedagi jäljendada, ega muuta end kellegi soovi läbi. Sellest räägibki uus singel „Ehtne“.

Reinaru Vennad tegid oma versiooni laulust „Väike trummipoiss“

Reinaru Vennad (Samuel, Daniel ja Joel Reinaru) esitavad oma versiooni tuntud jõululaulust "Väike trummipoiss". Vahetekstidena on kasutatud fragmente Tallinna Oleviste koguduse armastatud pastori Ülo Niinemägi jutlusest. Katherine Kennicott Davis'e poolt 1941. aastal loodud laul toob jõuluevangeeliumiga vaheldudes esile jõulusündmuste sisu ja  tähenduse. Laulu eestikeelsed sõnad on kirjutanud Heldur Karmo

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap