Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 11.nädal
21.03.2010
Kairit töötab baaridaamina
Laulev ilmatüdruk Kairit Tuhkanen ehk Niki pole baaritööd unustanud: peale teiste ametite tegutseb ta ka baaridaamina ööklubis ja on appi tõtanud Raplas kohvikut pidavatele tuttavatele. Kairit kinnitab Õhtulehele, et päris täiskohaga ta kohvikus ei tööta, vaid tõttab cateringi projektijuhina appi just siis, kui on kõige rohkem vaja. Küll aga töötab Kairit peale Kanal 2 veel ka ööklubi baaridaamina — kas lauljatari viis taas baarileti taha rahamure? “See kindlasti mitte! Ma ju teen ikka seda, mida ma olen kogu aeg teinud,” ütleb Kairit. Kairiti sõnul meeldib ja sobib teenindaja töö talle väga hästi. “Ma olen kõigi nende aastate jooksul, mis ma olen olnud laval ja Kanal 2s, jäänud selle juurde, et ma tahan ühel päeval kindlasti leti taga tagasi olla,” ütleb ta, et iga inimene vajab vaheldust ja tema tundis sellest väga puudust.
Hannahil ilmus uus singel
Elmari Muusikauudistes helistasime Hannahile Inglismaale. Kevad on tulnud töiselt ja edukalt. Valmis on saanud uus singel “I Believe In You”, mis on tõusnud just äsja kõrgeima uue tulijana Upfront Club Top 40 tabelis koguni 8. kohale. Uudise muudab eriti uskumatuks tänapäeva tantsumuusika nõnda suur konkurents Euroopas. Lugu on taas kirjutatud koos Steve Bookeriga. Omapoolsed remixid on teinud taas maailmakuulsad hinnatud DJ-meeskonnad Bimbo Jones, Sharp Boys jpt. Uute tegijatena on oma versioonid teinud ka ülihinnatud tegijad Fred Falke ja Cahill. Hannah loodab peatselt külastada kodumaad ning läbi astuda ka Elmari stuudiost.
Siska sai kultuurikeskuse direktoriks
Seni Tallinna linnavalitsuses referendina töötanud Katrin Siska on nüüdsest Lasnamäel asuva Lindakivi kultuurikeskuse direktor. Asutuse kodulehelt leiab värske direktrissi kolleegide hulgast ka laulumaia Sergei Maasini, kes lõbustab rahvast erinevatel firmapidudel ja rahvamajades. Siska asetäitjal Maasinil on ette näidata ka album nimega "Õnnelind" ning loomulikult on mees üles astunud ka kodusel laval Lindakivi keskuses.
Mari-Leen läks tallu tööle
Laljatar Mari-Leen Kaselaan võttis elus uue suuna ja töötab kauges eraldatud metsatalus hobustega, kus õpib tundma nii ennast kui loomi. Kui praegu käib talutüdruk Leigo kanti tööle Tartust, siis suvel kavatseb ta nädalaid oma töötalus püsida. Ajakiri Naised kirjutab, et loomadega kehakeeles ja oma väheste kolleegidega inglise keeles kõnelev piiga kavatseb asuda sügisel oma keskhariduse peale ehitama kõrgemat muusikaharidust kas Saksamaal või Hollandis. Hobuseid hooldades ja treenides püüab ta selgusele jõuda, kummas siis. Kas popp- või džässmuusika koolkonnas, kas saksaliku või madalmaise kultuuri keskel.
 
Sundja läheb Baltikumi avastama
 
Mai alguses sõidab Ewert Sundja, Erki Pärnoja ning Kristjan Kallase trio Ewert&The Two Dragons avastama Baltikumi ning tutvustama oma albumit "The Hills Behind The Hills". Eelmisel sügisel esikalbumi avaldanud kollektiiv annab kontserte nii Riias, Liepajas kui ka Klaipedas. Veebruari lõpus Lätis oma esimese kontserti andnud Ewert&The Two Dragons võeti lätlaste poolt soojalt vastu ning kutsuti esinema juuli keskel toimuvale festivalile Positivus. Läti tuntud raadiopersooni Toms Grevinši sõnul võidab Ewert&The Two Dragons oma meloodilise ning südamliku muusikaga kindlasti ka paljude lätlaste südamed. Bänd esineb ka Tallinn Music Week`i raames toimuval Jazzkaare ja Eesti Jazziliidu poolt korraldataval showcase`il teatris No99.
Viru folk tuleb taas
Nii nagu kahel eelmiselgi aastal, toimub tänavu Käsmu maalilises kaptenitekülas muusikafestival Viru Folk. Nagu juba traditsiooniks on saanud, kostitab Viru Folk augustikuu teisel nädalavahetusel ehk 06.-08. augustil folgisõpru mitte ainult lakkamatu muusikaprogrammiga, vaid seal loetakse luulet, vaadatakse filme, peetakse loenguid ning korraldatakse loodusmatku. Loomulikult ei puudu rannaküla sadamaist lodid ning viikingilaevad, mis huvilisi sõidutavad ja meeleolu koos värskelt suitsetatud kala ning käsmukate koduaias valminud mustikakoogiga veelgi muinasjutulisemaks teevad. Selgi aastal ei ole festivali korraldajad unustanud Käsmu omakülameest Ülo Vinterit. Kui mullu toimus suur galakontsert helilooja ning tema loomingu ülistamiseks, siis seekord kutsub Viru Folk kõiki asjahuvilisi vinterdama. "Vinterdamine" on uus mõiste eesti keeles, mis tähendab Vinteri loomingu töötlemist esitaja nägemuse kohaseks. Selleaastase vinterdamise kolm välja valitud lugu on: "Kas vana arm ka roostetab", "Tootsi marupolka" ning "Lõputa laul". Peaesinejateks on Viru Folk seekord valinud Soome folk-metal ansambli Korpiklaani, Ukraina rahvamuusikat ska, reggae ja pungiga miksiva Haydamaky, ning maiuspalaks Rootsi armastatuima elektro-folk ansambli Garmarna, kelle elektrilise rütmiga vürtsitatud rokkiv rahvamuusika ning keskaegsed ballaadid on muutnud kogu kaasaegse folkmuusika olemust. Loomulikult ei puudu rohkesti Eesti rahvamuusikat Viru Folgi kolmepäevasest programmist. Näidetena võib välja tuua peamiselt regi-, lori- ja sõjalaule viljeleva kollektiivi Untsakad; jazzi, popi ja folgi piire kompava Ingrid Lukase; esmakordselt astuvad laval koos üles Anu, Triinu ja Tuuli Taul; Bonzo, kes seekord on lavapartneriks valinud Üllar Saaremäe; Eesti esifolkarid Zetod; Eesti Keeled, kelle peamiselt kitarridest ja kanneldest koosnev autorimuusika paneb hinge helisema, veteran-rahvamuusikud Kukerpillid ning Tõnis Mägi, Kärt Johansoni ja Robert Jürjendali.
 
Getter õpib rätsep-stilistiks
„Mõeldakse, et kutsekool on lihtne ja lebo, küll seal saavad kõik hakkama," lükkab uskumuse ümber superstaarisaatest tuttav Getter Jaani, kes valis pärast põhikooli lõppu tavalise gümnaasiumi asemel Tallinna Tööstushariduskeskuse. "Mõned arvavad, et kutsekas magatakse tunni ajal, kontrolltööde ajal ainult spikerdatakse ja õpetajad joovad kogu aeg kohvi ega viitsi õpilastega tegeleda. See ei ole üldse nii,“ ütleb 17-aastane Getter. "Kutsekool ei ole sanatoorium neile, kes mujal hakkama ei saa,“ kinnitab Getter, et kehva tunnistusega ei pääse ei gümnaasiumisse ega kutsekooli. "Mul on sõbrannasid, kes praegu lõpetavad gümnaasiumi ja mõtlevad nüüd kutsekooli minna. Nad tunnistavad praegu, et oleks võinud pärast põhikooli hoopis kohe kutsekooli kasuks otsustada,“ tunnistab Getter, kellel on nendega võrreldes tulevikus eelis – keskkooli lõpetades on mul juba eriala olemas ja samas saan ma soovi korral minna edasi ülikooli.
 
Robin pääses sõjaväest
"Psühhiaatri poolt sõjaväekohustusest vabastatud," kuulutas "Eesti laulu" võitja Robin Juhkental 3. novembril oma Twitteris. Mais vahetult enne Eurovisioni lauluvõistlust 22aastaseks saava muusiku Robin Juhkentali Twitteri sissekanne annab teada, et ta ei pea läbima ajateenistust, sest tunnistati psühhiaatrilises ülevaatuses sõjaväkke minekuks kõlbmatuks, kirjutab Õhtuleht. "Olen vaimselt mittekõlblik. Täielik möku. Läbi ma kirjeldust ei lugenud, aga esimene loetav rida oli: labiilsus, depressiivsus, kiired meeleolumuutused, loominguline isiksus." Ometi keeldub mees nüüd seda teemat kommenteerimast, öeldes vaid, et see pole kellegi asi peale tema.
 
Lauamänguga tutvustatakse muusikat
Eesti Muusika Päevad 2010 toob info heliloojate nüüdisloomingu kohta publikuni uudsel moel - valminud on vastavasisuline lauamäng. Korraldajate sõnul otsib festival Eesti Muusika Päevad ikka põnevaid viise heliloojate ja nende loomingu tutvustamiseks. Lauamäng annab võimaluse lähemalt tutvuda EMP 2010 kava ning esinejatega, samuti festivali ettevalmistuse köögipoolega. Mäng ilmus ajakirja Muusika märtsinumbris, mida saab korraldajate sõnul kõigist festivali kontserdipaikadest osta sõbrahinnaga. Tänavune festival Eesti Muusika Päevad leiab aset 22-27. märtsini ning korraldajad lubavad esile tuua tervelt 11 helilooja loomingut. Oma kontserti on saanud Tauno Aints, Galina Grigorjeva, Lauri Jõeleht, Liis Jürgens, Andrus Kallastu, Raimo Kangro, Tatjana Kozlova, Tõnu Kõrvits, Märt-Matis Lill, Kuldar Sink ja Peeter Vähi. Festivalil on ka külalisvõistleja videokunsti alalt - Mark Raidpere, kelle koostöö erinevate eesti muusikutega on juba mitu aastat EMPi publikut vaimustanud. «Sul, armas publik, pole tarvis teha muud, kui avada süda uuele muusikale ja kontsertide vahel veidi jalgu liigutada, et järgmise autori võlumaailma sisse hüpata. Muu eest oleme hoolitsenud!» ütlevad festivali kunstilised juhid Timo Steiner ja Ülo Krigul.
 
Positives leidis vene räppari
Aprillis-mais väljastab „Crazy Pami“ projekt Positives uue singli. Olles otsinud Eestist räpparit, kellega koostööd teha ning kes oleks võimeline ka inglise keeles räppima, leidis Positives räppari aga hoopis Venemaalt. Koostööd alustati artistiga, kel nimeks Dzham. Uus lugu on valminud temaga koostöös ning on kannab nime "1,2,3,4". Ehk siis Positives&Dzham "1,2,3,4". Antud lugu ilmub kakskeelsena ehk siis nii inglise kui vene keeles.
 
Trinity andis saleduse saladuse
"Tuleb kuulata oma keha. Kui inimesed räägivad, et nad ei söö magusat, võib see saada kinnisideeks. Soovitan süüa seda, mida hing ihaldab, nii on võimalik säilitada ka hea vorm. Kõik on mõtlemises kinni," räägib Caatrist tuntud Trinity.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar