Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
28.12.2016
 Lugu „Laps ootab ema“ kummardab elu ees

Valminud on lugu „Laps ootab ema“, mille esitajateks on  Arjom Savitski, Alen Veziko, Dave Benton ja C-Jam. Sõnad on kirjutanud Monika Kuzmina, muusika teinud Artjom Savitski, Pärt Tarvas, C-Jam, Alen Veziko ja Monika Kuzmina.Sõnade autor kommenteerib laulu nii:

"Me kõik vajame ju armastust! Me kõik igatseme kedagi! Eriti aga igatseb iga laps ema! Kingi nendel pühadel südamest armastust! Kummardan elu ja selle ees, mis tuleb peale elu! Pühendan selle laulu kõikidele lastele, kellele pole vanemaid, kõikidele inimestele, kes igatsevad kedagi ja kes peavad pühad veetma üksi ning samuti oma vanaisa Anatolile. Kallis vanaisa Anatoli, puhka rõõmus ja rahus! Aitäh, et kinkisid mulle luuleridade armastuse! Jätkan seda, millega sina alustasid..."

Rasmus Puur ja Riho Sibul salvestasid uue talvelaulu

Noor helilooja Rasmus Puur on salvestanud koos armastatud muusiku Riho Sibulaga laulu “Talve öö”. Laul on kirjutatud luuletaja Juhan Liivi tekstile. Laul salvestati Eesti Rahvusringhäälingus, toonmeistriks Teet Kehlmann. Koos Sibulaga musitseerivad veel klaveril tunnustatud jazzpianist Joel Remmel ning noorteorkestri Reaalmažoor keelpillirühm kontsertmeister Egert Leinsaare juhtimisel.

Selvadore Rähni uus jõululaul kannab pealkirja „Jõuluvalgus“

Selvadore Rähni on komponeerinud uue jõululaulu pealkirjaga „Jõuluvalgus“. Seda lugu esitavad Ivo Linna, Hele Kõrve ja Eesti Televisiooni tütarlastekoor Aarne Saluveeri dirigeerimisel.

Bändis mängivad: Henno Kelp basskitarril, Jón Hallfred Engilbertsson kitarril,Tuuli Rähni süntesaatoril ja Selvadore Rähni klarnetil.

Uus bänd Kuumus teeb muusikat kodumaisele skeenele

Uus bänd Kuumus saatis meile möödunud nädalal loo "Su samme kuulen“.

Pealinnast pärit bänd Kuumus on koos toimetanud ja originaalloomingut kirjutanud alates veebruar 2016. Bänd käib koos ja harjutab iganädalaselt Nõmme mändide all kitarristi garaažis, seni on toimunud 2 avalikku kontserti Tallinnas. Ansambel teeb eestikeelset meloodilist pop-rock muusikat kodumaisele skeenele. Bänd on neljaliikmeline ja sinna kuuluvad Mari Laikre, Harri Jõgis, Harlis Velk ja Roman Pille.

Kapriiz avaldas järjekordse kaveri tuntud hittloost

Ansamblil Kapriiz valmis koostöös LennyLaVida ja Renatega uus armastuslaul, pealkirjaga “Kui puudutad sa mind”.

Tegu on eestikeelse versiooniga hittloost “Everytime We Touch”, mille tuntumad esitajad on olnud Maggie Reilly (1992) ja Cascada (2005).

“Kui varasemalt on meie muusika olnud hästi elektrooniline, siis nüüd annavad palju juurde Jürgen Holmbergi mängitud saksofoni partiid,” kommenteerib Kapriiz.

Singer Vinger otsib oma vanu kitarre

Ansambel Singer Vinger otsib taga 1982. aastal kunstiinstituudi puidutöökojas Hardi Volmeri ja Eerik Olle valmistatud kitarre, kuna soovib need Eesti Muusika Kuulsuste Kojale annetada.

Hardi Volmer selgitas Õhtulehele, et kadunud on kaks vana, otsast lõpuni ise kokku pandud kitarri: lakiga kaetud musta värvi basskitarr ja hall soolokitarr, millel on Maya kitarrikael.

Volmeri kinnitusel olid pillid väga vinged, ent millalgi anti need kellelegi teisele mängida ja pillid läksid ringlusse, enam polegi bändimehed jälile saanud, kuhu nende pillid rännanud on.

"Ära neid pole ilmselt põletatud ega visatud, aga kelle käes nad kuskil ilma peal laiali on, ei tea," nentis Volmer. "Nad, tühjad, ei maksa midagi, nad on hinna mõttes odavad, aga nad on meile museaalidena kallid ja seda enam, et nad oleks tore sinna Eesti Muusika Kuulsuste Koja näitusele panna."

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar