Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 1
02.01.2017
Eesti Muusikaauhinnad 2017 õhtujuhid on Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar

Suurejoonelist Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagaalat juhivad Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar. Eesti muusika tähtsaimad tunnustused jagatakse kätte 26. jaanuaril Nordea Kontserdimajas.

"Aasta 2016 oli minu elus väga hea: oli palju esinemisi, veetsin palju aega stuudios uue materjali loomisel, olin üks kohtunikest ülipopulaarses "Su nägu kõlab tuttavalt" saates," ütles EMA 2017 üks õhtujuhtidest Tanja. "Aga ennekõike toimus sel aastal väga tähtis sündmus minu eraelus," lisas Tanja. "EMA juhtimine on kindlasti väga suur ja põnev väljakutse, kuna üritus on kõige tähtsam sündmus Eesti muusikamaailmas! Ootan huviga seda uut kogemust," kommenteeris laulja.

Auhinnatseremoonial tunnustatakse 2016. aasta parimaid kodumaiseid artiste. Eesti Muusikaauhindade nominendid ja võitjad valib välja eri muusikavaldkondade professionaalidest koosnev üle 100-liikmeline žürii.

Galal astuvad tavapäraselt üles viimase aja silmapaistvaimad artistid just selleks õhtuks kavandatud erietteastetega. Piletilevis on müügil piiratud koguses gala pileteid.

Lauljatar Niki lõpetab rahva tantsutamise ja paneb muusikukarjääri pausile

Kairit Tuhkanen, keda ööklubide sõbrad tunnevad artistinime Niki järgi, teatas Facebookis, et lõpetab üsna pea esinemised ja teda saab lavalaudadel nautida veel vaid mõni kuu.

"Armsad sõbrad! Minu esinemisi ööklubide lavadel saab nautida veel vaid mõned kuud. Alates 2017. aasta kevadest pühendun oma tegemistele tele- ja ilumaailmas. Kohtumisteni, seltsimehed unetud!" kirjutas Niki oma ametlikul artistilehel. Kairit Tuhkaneni ehk NIKI lahkumiskontsert toimub Tartus klubis Atlantis reedel, 6.jaanuaril.

Aasta Muusikuks valiti Robert Jürjendal

Kitarrikunstnik ja helilooja Robert Jürjendal on valitud Aasta Muusikuks. Tänavu ilmus talt album "Lihtminevik", äsja koos Valdur Mikita ja Kaido Kirikmäega ka sõna ja heli album "Iluküsija". Jürjendali loomingu tuumiku moodustavad elektroakustilised teosed kitarridele.

Robert Jürjendali loometee algas 1980. aastatel elektroakustiliste katsetustega Eesti Raadio ja Tallinna Linnahalli stuudiotes. Ta oli kitarrist ja laululooja legendaarses ärkamisaegses ansamblis 777, mille vokaalsolist oli Tõnis Mägi. Jürjendal on ka ansamblite Weekend Guitar Trio, Fragile ning UMA asutaja. Robert Jürjendali tegevus rohkem kui kolmekümne loominguaasta vältel on olnud erakordselt mitmekesine. Ta on salvestanud arvukalt heliplaate, kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat, loonud muusikat eri ansamblikoosseisudele mitmes žanris. Arvukate koostööpartnerite seas on nii kodu- kui välismaiseid artiste.

Aasta Muusiku aunimetuse saab muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Tiitli saaja valivad ERRi muusikatoimetajad.

Ansambel Maasikad avaldas teise omaloomingulise loo

Maasikad avaldas laulu pealkirjaga „Sinuta“. Maasikad on Saaremaa ansambel, mille juthfiguuriks on Risto Ränk, kes laulab ja mängib akustilist kitarri, samuti on tema uue loo muusika ja sõnade autor. Ansamblisse kuuluvad veel Reimo Ränk – taustalaul ja kitarr, Renat Ränk – taustalaul ja basskitarr ning Robert Vahter – trummidel.

Ansambel on tegutsenud 9 aastat. Laul "Sinuta" on teine omaloominguline singel.

Anne Adams salvestas jõuludeks loo „Tulede ime“

Anne Adams sai jõulude ajal valmis uue loo „Tulede ime“. Anne kommenteerib lugu nii: „Meie pööripäevad on nii seatud, et jaanipäev ja jõulud, päevad mida nii ootame, kipuvad tihti ilma poolest üsna heitlikud olema. Seega peame neil päevil tule läitma oma südames, et hing taas elutule valguses leiaks armastuse ja soojuse, sest just hingesoojust on meil elus kõige enam vaja.“ 

Laulu viisi ja sõnade autor on Heiki Kelp, seade on teinud ja kitarril musitseerib Andre Maaker, masterdanud Johannes Lõhmus.

Lugu on esmakordselt võrukeelsena kõlanud Anu Tauli esituses 2013. aasta detsembris.

Tegevust alustas tantsumuusikat mängiv ansambel Sunlight

Verivärske ansambel Sunlight alustas oma tegevust aasta lõpus ning raadiotesse on jõudnud bändi debüütsingel. “Meie idee on teha kaasakiskuvat ja meloodilist tantsumuusikat. Tekstid on positiivsed ning head kaasa laulda, kindlasti mitte labased,” rääkib ansambli esisolist, WAF-koori-kogemusega Kristo. “Tundsime kõik, et head tantsumuusikat võiks Eestis veel rohkem olla! Meie tutika bändi tiimis on erineva eluvaldkonna inimesi – näiteks meediategelane, koreograaf, turundusinimene, stilist, kohviukupidaja, haridustöötaja, helilooja, ürituste korraldaja – reaalselt jõuab neist lavale vaid kaks meest. Oleme kõik kirglikud muusikahuvilised ning teeme oma ansamblit südamega.” Sunlight on saanud mõjutusi Skandinaavia muusikaturult ning Lääne-Euroopast. Esiksingli juured ulatuvad Rootsi ja pala kannab pealkirja "Ootan Sind Veel".

Anne Loho uus laul räägib poistest

Lauljatar Anne Loho üllitas hoogsa loo “Poiss poisiks jääb”. Anne sõnul on tegu kaveriga. “Kuulsin seda juhuslikult ja jäi kummitama,” mainis laujatar MuusikaPlaneedile. “Tegin sellele loole elu kiireimad sõnad, mis kuidagi kohe tulid. Loodan, et see laul võetakse tantsusaalides hästi vastu ja poisid pole mu peale pahased, lisab Anne.  :)”

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket