Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 2
09.01.2017
 Grete Paia avaldas enda sulest valminud singli

“Öö meid saadab veel” on Grete enda kirjutatud lugu, mille sõnade kaasautor ja produtsent on Priit Uustulnd. ETV ja Kanal2 aastavahetusprogrammides avalöögi saanud 2017. aasta singel ilmus ametlikult Youtube´s ja jõuab järgmisel nädalal raadiojaamadesse ja kõikvõimalikesse muusika digikanalitesse.

Grete sõnul valmis lugu tegelikult juba neli ja pool aastat tagasi algselt ingliskeelsena. “Tol hetkel libises see kuidagi sahtlisse, jäi ootele… ei olnud nagu õige aeg selle laulu jaoks. Küll aga taasavastasin loo möödunud aasta kevadel ja hakkasin vana hea tuttava Priit Uustulndiga selle kallal koheselt nokitsema.  Olen pigem suvearmastaja… ning minu jaoks on just see lugu selline, mis toob killukese suve praegusesse külma ja pimedasse talve. “Ööloomana” on mind alati paelunud öine linn oma müstilise iluga.Usun, et pea igaühel on olnud niisugune suveromanss või seiklus, mis jääb teda igavesti saatma. Olgu tegemist esimese armumise või millegi pöörasemaga.”

Eelmisel aastal osales Grete Sven Lõhmuse looga “Stories Untold” Eesti Laul 2016. finaalis ja tema seni menukam lugu on  “Päästke noored hinged”.

Regati uus lugu on inspiratsiooni saanud tänapäevasest klubimuusikast

Retro-tantsuansambel Regatt avaldas uue tantsuloo "Saatuslik naine". Vana diskoloo "Relight my Fire" eestikeelne versioon on saanud inspiratsiooni tänapäevasest klubimuusikast.

Loo on produtseerinud Kaarel Tamra ning Raul Ojamaa ning sõnad on loole kirjutanud bändi solist Marek Jürgenson. "Tahtsime seekord teha lugu täiesti teisiti ning hüljata salvestusel hetkeks traditsioonilise bändi live koosseisu. Loos domineerivad süntesaatorid, elektritrummid ning kaasaegne produktsioon. Vaatame, kas suudame sellega enda fänne üllatada," rääkis loo valmimisest Marek Jürgenson.

Regatti saab järgmine kord näha Tallinnas 13. jaanuaril klubis Chigaco ja 20. jaanuaril klubis Teater.

Haapsalu Jaanitulel saab näha armastatud lauljate paremikku

Jõulud ja aastavahetus said mööda ning on õige aeg hakata mõtlema jaanipäeva peale. 23. ja 24. juunil Haapsalu piiskopilinnuses toimuval Lääne-Eesti suurimal jaanitulel saab näha meie armastatud lauljate paremikku.

"Haapsalu Jaanituli 2017 on üritus millega soovime luua aluse ilusaks traditsiooniks pikkadeks aastateks ja kasvatada sellest välja vabariigi kõige suurem ja uhkem jaanipäeva festival," sõnas ürituse peakorraldaja Sten-Erik Jantson.

Jaanilaupäeval, 23. juunil astuvad üles Nancy, Kairit Tuhkanen (Niki Best of), Getter Jaani, Allan Roosileht. Koit Toome esineb mini-galaga, millest võtavad osa külalisesinejad Sarah (Code One) ja Getter Jaani. 24. juunil säravad laval aga Anne Veski, Apelsin, Marju Länik, Ott Lepland, 2 Quick Start ja Allan Roosileht.

23. juunil avatakse väravad kell 17 ja 24. juunil kell 15. Piletid on juba müügil kõigis Piletilevi müügikohtades üle Eesti ja sooduspiletid on saadaval kuni 1.maini.

Trad. Attack! Hakkab videoblogi pidama

Trad.Attack! üllatas oma fänne uue ettevõtmisega - nimelt hakkab bänd pidama videoblogi, "poetades iga nädal uksi uue albumi maailma!"

Nii blogis kui Facebookis avaldas Trad.Attack! ka albumi nime ning kujunduse - kaunil täispikal helikandjal hakkab ilutsema kiri "Kullakarva". Plaat, mis koondab endas 12 lugu, ilmub juba kevadel, lubab ansambel.

Charlemagne esitles esimest helikandjat

Pärnu kollektiiv Charlemagne, kes muusikaarmastajatele teada Noortebändi finaalist, rebis endalt noore bändi staatuse, esitledes möödunud nädalavahetusel Tallinnas, Kultuuriklubis Kelm enda värsket ja paljulubavat helikandjat “Ignition”.

Charlemagne’i loomingus sulanduvad üheks nostalgilised discobiidid ja kaasaegne rokenroll. Lisades juurde tihti filosoofilise sisuga loomingu, viib nende muusika kuulaja kaasahaaravale heliretkele. Karl Suure järgi nime saanud bänd sai alguse nelja sõbra ühisest muusikahuvist ning kolis peatselt prooviruumist lavalaudadele.

Eesti Muusikaauhindadel esinevad Metsakutsu, Karl-Erik Taukar ja I Wear* Experiment

26. jaanuaril toimuva Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagala esinejad on Metsakutsu, Karl-Erik Taukar ja I Wear* Experiment. Eesti tähtsaima muusikute auhinnatseremoonia esinejate rida täieneb veelgi.

Tuntud räppari Metsakutsu jaoks jäi eelmine aasta meelde uskumatu kvaliteedi taseme tõusuga. "Cartooni tähelend, Jüri Pootsmann ja Karl-Erik Taukar ei jää millegagi alla maailma muusikatööstuses toimuvale," lausus Metsakutsu. "Minu enda jaoks oli eelmine aasta muusikalises mõttes läbi aegade edukaim - plaadileping Universaliga, seni suurim singel "Ära mine närvi" ja loomulikult mu 3. kauamängiv "Kuhu koer on maetud" on vaid mõned head näited," lisas artist.

Karl-Erik Taukarile tõi aasta 2016 palju meeldejäävaid kontserte ja teise täispika stuudioalbumi. "Maailmamuusika jaoks oli eelnev aasta muidugi kurb aasta, kuna lahkus nii mõnigi legend," kommenteeris laulja. "Teisalt ilmus nii Eestis kui ka välismaal palju tugevaid albumeid ja lugusid uutelt artistidelt," lisas Karl-Erik Taukar.

Jaapanis kontserdireisil viibiv I Wear* Experiment kommenteeris eelmist aastat kui ühte kõige olulisemat. "2016. aastasse mahuvad nii debüütalbumi avaldamine kui Baltikumi tuur Hurtsiga. Eduka aasta lõpetasime Euroopa tuuriga ning oleme hetkel juba Aasia kontsertreisil," lisas I Wear* Experiment.

Nagu tavaks, luuakse kõikidele Eesti Muusikaauhinnad galal esinejatele ainult selleks õhtuks tehnilised erilahendused. Galat juhivad Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar. Piletid on müügil Piletilevis.

Tartu kitarrist on Prantsuse edetabelis kuuendal kohal

Kui eelmisel esmaspäeval avaldatud Briti bluusiraadiote edetabelis oli Tartu kitarrist Andres Roots oma CD-ga "Winter" üheksandal kohal, siis neljapäeval ilmunud prantsuskeelsete bluusiraadiote pingerida paigutab "Winteri" juba kuuendaks.

Kõnealune edetabel ühendab endas mitte ainult Prantsusmaa, vaid ka Belgia, Quebeci ning teiste prantsuskeelsete piirkondade bluusisaadete juhte. Detsembris 2016 kattus prantslaste ja inglaste edetabelites ainult kaks artisti: Andres Roots ja mõlema tabeli tipus trooniv Rolling Stones.

"Kogu see lärm Rolling Stonesi uue plaadi ümber jätab mind külmaks. Andres Roots näitab, et bluusi saab palju paremini teha," kirjutab "Winteri" kohta Hollandi DJ Jan van Eck muusikaveebis Blues'n'Roots Corner. "Ei ole mingi saladus, et Andres garanteerib meisterlikkuse kitarrikeelte peal, aga selle plaadi mitmekülgsus koos kõigi erikülalistega on hämmastav."

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket