Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 3
16.01.2017
 I Wear* Experiment annab Von Krahlis ühe õhtu jooksul kaks kontserti

9. veebruaril annab I Wear* Experiment Von Krahlis ühe õhtu jooksul kaks kontserti – ühe akustilise ning teise täielikult elektroonilise.

I Wear* Experimenti eelmisest kontserdist Eestis on möödunud juba ligi pool aastat ning vahepeal on bänd käinud kahel Aasia ning ühel Euroopa kontsertturneel. Nüüd rõõmustab bänd oma fänne kodumaal.

Esimest korda tuleb esitlusele bändi täispikk akustiline kontsertkava laiendatud koosseisuga. "Oleme väga pikka aega soovinud oma muusikat naturaalsemast küljest näidata ja teha rohkem kuuldavaks helid, mis tihtipeale jäävad meie muusikas elektroonika varju, kuid on alati olnud toetavaks ja läbivaks elemendiks," kommenteerivad bändiliikmed ise. "Ettekandele tulevad ka mõned täiesti uued seaded lugudest meie eelmisel aastal ilmunud plaadilt “Patience”. Õhtu teises pooles aga anname täiselektroonilise kontserdi."

I Wear* Experiment’iga liituvad bändi nii stuudios kui erikontsertidel saatnud keelpillitrio koosseisus Johanna Mängel tšellol, Marianne Leibur viiulil ja Ann Mäekivi vioolal. Taustavokaalidega on seekord toetamas noored ja andekad lauljannad Anett Tamm ja Khris-Marii Palksaar.

Katrin Ruuse ja Anterro koostöö jätkub

Laulja Katrin Ruuse ja elektroonise tantsumuusika produtsent Anterro avaldasid uue laulu "Im Not Givin Up". Videomaterjal sai filmitud kaheksa kuu jooksul erinevates Eestimaa kohtades.

Singel on saadaval enamikes online müügikeskkondades üle maailma alates reedest 13. jaanuarist.

Katrin Ruuse sai tuntuks, kui osales 2012. aastal saates „Eesti otsib superstaari“. Katrini senini tuntumad lood on „Kiirga soojust“ „Jahitav“ ja „Sõda“. 

Eesti Muusikaauhinnad 2017 nominendid on selgunud

Üle 140-liikmeline žürii valis välja Eesti Muusikaauhinnad 2017 nominendid. Eesti kõige hinnalisemate auhinnatrofeede võistlustulle astusid üle 130 eelmisel aastal ilmunud albumi kõikides tähtsaimates muusikažanrites. Enim, tervelt neljas kategoorias, nomineerus Karl-Erik Taukar, üheksa artisti tõusid nominatsioonidesse rohkem kui ühes kategoorias.

Lisaks albumipõhistele žanritele selgusid nominendid ka Aasta Parima Laulu ja Parima Muusikavideo kategooriates. Galal antakse samuti kätte hinnaline Panus Eesti Muusikasse auhind.

Hääletus toimus kahe nädala jooksul ja viidi läbi kahes voorus. Kõik žüriiliikmed said hääletuse käigus teha omapoolseid ettepanekuid. Žürii häältest moodustus pingerida, mille esimesed kohad avalikustatakse nominentidena ning enim hääli saanud album, laul või muusikavideo võidab.

Eesti muusikaauhinnad 2017 auhinnatseremoonia toimub 26. jaanuaril.

Mihkel Raud ja Hendrik Sal-Saller meenutavad hiilgeaegu

25. jaanuaril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleriga.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

"Mihkel Raud ja Hendrik Sal-Saller on surfinud Eesti rokkmuusika laineharjal juba üle kolme aastakümne. Eelmise sajandi kaheksakümnendate ühiskondlikus turbulentsis punkrokiga alguse saanud karjäär jätkub, kuid nende nimed on Eesti levimuusika ajalukku sügavalt sisse kirjutatud. Nad on käinud katuseid mööda ja olnud näoli mustas poris. Nii väidavad nende autobiograafiad. Kuid äkki leidub midagi, mida pole veel ridadest või ridade vahelt suudetud dešifreerida? Seda näeme kohtumisõhtul nii jutu kui ka muusikaga," seisab sündmuse tutvustuses.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui välismaal kuulsust on toonud.

HU? Avaldas uue materjali esimese näite

HU? tuleb taas teada-tuntud elektroonilise eklektika rütmis. Uue materjali esimene, möödunud nädalal ilmunud singel "Exind" on roadmovie'lik kulgemine oma truu neljarattalise rootsi sõbraga tundmatuse suunas. Selja taga põlemas sillad, juukseid sasimas uued tuuled. Album ilmub mingil hetkel kindlasti, juhul, kui maakera vaid nii kaua kestab, teatab bänd.

HU? on Hannaliisa "Hunt" Uusma, Bert "On Beats" Prikenfeld aka DJ Critikal ning Leslie "Da Bass" Laasner. HU? sensatsioonilisest läbimurdest albumiga "Film" täitub peagi kümme aastat. Seda vahemikku täidavad neli kauamängivat, mitmed singlid ja hitid.

Ansambel Luxemburg avaldas EP

6. jaanuaril avaldas americana sugemetega rokibänd Luxemburg oma EP “City is Burning”.

Kõrged bassinoodid, peatumatu rütm, karjuv kitarr, kindel akustiline kitarr ja mudane ning madal vokaal – nii iseloomustab ansambel oma muusikat, mis ammutab inspiratsiooni teiselpool ookeanit paiknevast Ameerika Ühendriikidest ning segab seda põhjamaise tuimusega.

“Muusika sünnib tunnetades ning õnnelikul kombel siin bändis seda tunnet jätkub,” sõnab bändi solist Olari Oja.

Peagi leiab aset ka bändi EP esitluskontsert, kus mängitakse peale EP lugude veel ka Luxemburgi muud loomingut. Lisainfo varsti ansambli Facebooki lehel.

Meil on külas käinud mitmed Eesti Laulu poolfinaalis osalevad artistid. Reedel oli stuudios ansambel Antsud.  

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket