Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
23.01.2017
Liis, Laura ja Lenna esinevad Eesti Muusikaauhindadel väga erilise numbriga

Eesti naislauljate tippkolmiku - Laura Põldvere, Lenna Kuurmaa ja Liis Lemsalu etteaste Eesti Muusikaauhindadel lubab tulla üllatusterohke.

Show peaprodutsent Magnus Müürsepa sõnul tuuakse sellesse numbrisse kokku erinevad stiilid ja lauljataride omanäolisus läbi tagasivaate nende endi edukale muusika-aastale.

“Kolme artisti kokkupõimitud lugu oleme tahtnud teha juba aastaid, küll aga pole olnud seda õiget aega, õigeid lugusid ja piisavalt palju kontrasti. Nüüd saame luua kolmele staarile väga võimsa ja väljapaistva show," ütles Magnus Müürsepp.

Lisaks nimetatutele esinevad Eesti Muusikaauhindadel ka Metsakutsu, NOËP, I Wear* Experiment, Karl-Erik Taukar, Mick Pedaja ning Estonian Voices koos Kadri Voorandiga. Kõik artistid esinevad galal ainult selleks õhtuks loodavate erilahendustega.

Viljandi Folk kutsub lavale uusi tegijaid

25. juubelit pidav Viljandi pärimusmuusika festival kutsub kõiki muusikuid esitama uusi kavu ja looma põnevaid koosseise. Üleskutse ajendiks on muusikamaastiku rikastamine ning soov pakkuda publikule XXV Viljandi pärimusmuusika festivalil jätkuvalt meeldejäävat ja kõrgetasemelist muusikaprogrammi.

"Muusikamaailmas juhtub ja muutub palju ning kõige toimuvaga on raske kursis olla. Mistõttu on väga tähtis nii festivali korraldajate kui artistide jaoks luua demovoor, kus leitakse värskeid ideid ja uued koosseisud saavad end tutvustada," selgitas Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealik Tarmo Noormaa ootusärevalt ja loodab, et kõik uued ja põnevad arengud leiavad festivalil oma koha.

Viljandi pärimusmuusika festivali lavadelt on saanult tuult tiibadesse ja publiku sooja vastuvõtu koosseisud nagu Untsakad, Zetod, Trad.Attack!, Maarja Nuut, Puuluup jt.

Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub Eesti muusikuid esitama oma demosid nii pärimusmuusika festivali põhiprogrammi kui Rohelise lava mängukavasse. Pärimusmuusika žanrisse kuuluvad esitluslood on oodatud koos ansambli nime, tutvustuse, kontaktandmete, liikmete nimede ja pillide loeteluga meiliaadressile demo@folk.ee. Demode saatmise viimane kuupäev on 27. jaanuar. Inspiratsiooni leiab suvise muusikapeo teemast milleks on sel aastal "Uut ja vana".

Noortebändi võitja esitleb plaati

Konkursi Noortebänd 2016 võitja, The Notes esitleb oma esimest EP-d “Lead My Mind” viie kontserdiga üle Eesti. Kontsertidel teevad kaasa erinevad artistid, teiste seas Silver Sepp, Lepatriinu ja Mari Jürjens. Kontserdid toimuvad alates sellest nädalast Rapla kultuurikeskuses, Pärnu kultuuriklubis Tempel, Tartus Genialistide klubis, Viljandis, Pärimusmuusika aidas ja Tallinnas kohvikus Sinilind.

Alvistar Funk Association tegi Eesti Laulu võistlusloole video

Eelmisel nädalal esitles Eesti Laulu poolfinalist Alvistar Funk Assotsiatsion oma võistluslaulu "Make Love Not War" ja loole äsja valminud videot Tallinnas jazziklubis Philly Joe's.

Lisaks ansambli põhikoosseisule olid laval külalisesinejad - Jaapani funk-skenel ilma teinud Ukraina päritolu Soome saksofonist Andre Solomko (Vinyl Jam Records) ja meie oma Siim Aimla, kes üllatas publikut lisaks saksofoni- ja flöödimängule ka tromboonisoolodega.

Ansambel Alvistar Funk Assotsiatsioon astub üles Eesti Lauliu teises poolfinaal saates 18.02. kuuenda esinejana.

Ansambli austajatel on võimalus kuulata oma lemmikut pikemalt ka 03.03. klubis NO99.

Laura Prits avaldab sel nädalal video loole „Hey Kiddo“

Järgmisel kolmapäeval, 25. jaanuaril, jõuab internetiavarustesse Laura Pritsi muusikavideo loole “Hey Kiddo”, millega lauljatar osaleb Eesti Laul 2017 esimeses poolfinaalis.

Pala valmis eelmisel aastal laulukirjutajate laagris tema, Andres Kõpperi ja rootslanna Tara Nabavi ühistööna.

Laura on öelnud: “Kui me seda lugu kirjutasime, siis ma sain teada, et üks mu sõbrannadest, kellest see lugu räägib, sünnitas samal ajal. See on minu jaoks väga isiklik ja emotsionaalne lugu, millega seostuvad alati sõbrad ja mõnus meeleolu.”

Olavi Otepalul valmis uus lugu koos kõmu tekitanud videoga

Esiksingliga “Suurlinna tuled” laineid löönud Olavi Otepalu üllatab seekord märksa tantsulisema lauluga “Ei tea”, mille muusikavideosse on põimitud intriige, seksuaalset alatooni ja eneseirooniat.

Olavi Otepalu kirjutatud laulu produtsendiks on Mikk Tivas ja video režissööriks Henrik Normann. “Kuna laul jutustab suhteliselt avameelselt meeste mõttemaailmas levinud kujutluspiltidest, pidasin asjakohaseks viia sensitiivset sõnumit publikuni pikaajalise tele- ja filmimaailma kogemusega professionaali käe all ning loodetavasti publik naudib seda tulemust,” märkis Otepalu.

Loo video jõudis juba esimesel päeval pärast avalikustamist tekitada parasjagu palju kõmu ja furoori ka Facebooki  grupis „Virginia Woolf sind ei karda“.

Patune Pool avaldas uue loo ja näitas lugude valmimise telgitaguseid

Ansambel Patune Pool, kelle album “Tõmban su hoovi” asub hetkel Eesti albumitabelis kuuendal positsioonil, avalikustas äsja särtsaka videosingli “4 x A”.

Duo, mille moodustavad Sünne Valtri ja Edvin Petrov, kommenteerib sotsiaalmeedias: “”4 x A” on lõpuks Teie ees. Tegime ka väikse video, mis näitab natuke stuudio ning lugude valmimise telgitaguseid. Loodame, et Teie jaoks on vaatamine/kuulamine sama lõbus kui meie jaoks tegemine.“

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap