Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
06.02.2017
 Ilmus Koit Toome ja Laura loo „Verona“ video

Nädala alguses ilmus ametlikult Koit Toome ja Laura loo “Verona” YouTube’i video. Eesti Laulu 2. poolfinaalis osaleva loo autoriks on Sven Lõhmus, kes sai inspiratsiooni, kui külastas Itaalia linnas Verona Romeo ja Julia tegevuspaika.

Laura sõnul on „Verona“ meenutus armastusest, mis kunagi põles eriti heleda leegiga. Laura jõudis eelmisel aastal Eesti Laulu superfinaali looga “Supersonic” ja esindas Eestit Suntribe’i koosseisus 2005. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Kiievis lauluga “Let’s Get Loud”.

Koit Toome osales 1998. aastal Eurovisioonil looga “Mere lapsed”.

Ansambel Krunks More avaldas mereteemalise romantilise armastusloo

Bänd sai alguse sellest, kui bändi juhtfiguur Astra Merivee hakkas kirjutama lugusid ning otsis endale kaaslased, kellega koos muusikat teostada. Tegu on pop-folk stiilis muusikaga, bänd on eestikeelne ja -meelne. Laulud räägivad armastusest, igatsusest, kodust, perest, looduslähedusest jne.

Bändi teine singel kannab pealkirja „Oota mind” ning tegu on mereteemalise romantiline armastuslooga. Loole on valminud ka video, kus antakse edasi eriline tunne, mis mere ääres olles tekib.

Dramamama salvestas üle pika aja uue laulu

Eelmise aasta suvel külastas Eestit meie üks tuntumaid kitarriste Laur Joamets. Selle lühikese visiidi käigus salvestas tema endine ansambel Dramamama uue laulu nimega “Only Together As One We Grow”.

Loo aitasid salvestada ja miksida Mati Kasemets ja Andres Joamets. Laulu muusika autoriks on Laur Joamets, viisi ja sõnad kirjutas Mikk Tammepõld. Dramamama lõpetas oma aktiivse tegevuse aastal 2013, kui Laur Joamets suundus tööle Ameerikasse, Sturgill Simpsoni bändi kitarristiks. Ansamblil Dramamama on ilmunud kaks stuudioalbumit: “Dramamama” ja “VIP”.

Eesti Laul 2017 poolfinaalide saatejuhid on Marko Reikop ja Elina Netšajeva

Eesti Laul 2017 poolfinaalide saatejuhid on sel aastal Marko Reikop ja Elina Netšajeva. Poolfinaalid toimuvad 11. ja 18. veebruaril algusega kell 21.35.

“Eesti Laul on suurepärane üritus, millest osavõtmine on mul mitmeid kordi pähe tulnud, kuid ma ei osanud ette kujutada, et satun sellesse projekti saatejuhina,” kommenteerib lauljatar Elina Netšajeva. “Olen tänulik, et mul tekkis võimalus proovida ennast uues ja põnevas rollis. Mul on väga suur rõõm töötada vahva kollektiiviga ning jagada lava oma ala profi Marko Reikopiga. Ootan poolfinaale suure põnevusega!”

“Ma ootan Elinaga koos saatejuhtimist väga. Viimati kohtusime temaga “Klassikatähtede” saates hoopis teises olukorras. Elina on energiline, heatujuline, ilus ja andekas ning temaga koos tööd teha on väga hea,” kiidab Marko Reikop Elinat.

Lõõtsavägilased laulavad abiellumisega kaasnevatest muredest ja rõõmudest

Jaanuarikuus 3-aastaseks saanud ansambel Lõõtsavägilased on leidnud oma tiheda esinemisgraafiku vahel aega, et jõuda stuudiosse ja lindistada seal mõned uued lood. Just nimelt mõned, sest hetkel on valmimas duubelplaat Karksi Valla 25. juubeli pidustusteks, kus astuvad üles kõik valla muusikalised kollektiivid. Veebruarikuus valmival plaadil saab ka kuulata Lõõtsavägilaste uut singlit “Vanapoisi reilender”.

Singel “Vanapoisi reilender” räägib sellest, kui raske on elu abieluranda saabudes ning millised mured ja rõõmud sellega kaasnevad. See on nagu vanema generatsiooni õpetussõnad noorematele, et need suudaks neid vigu vältida (kuigi niikuinii tehakse uuesti ja hullemini). Lugu on kuuldud Leoski Helju käest Valgamaalt, Laanemetsast. Salvestasid selle Marju Kõivupuu ja Margus Põldsepp 1990. aastate alguses Lõuna- Eesti pärimuse kogumise ekspeditsioonil.

Kalle Sepa uues laulus kuuleb ka Rita Raave häält

Telesaate "Su nägu kõlab tuttavalt" võitja Kalle Sepp avaldas oma teise soolosingli, mis kannab pealkirja "Luban, et homme".

Lugu on pärit muusiku ja produtsendi Mikk Tammepõllu sulest, sõnad kirjutas Tatjana Aland.

Huvitava nüansina saab loos kuulda ka näitlejanna Rita Raave häält. "Rita Raave fraasid on pärit "Nipernaadi" filmist. Selle idee pakkus välja loo salvestamisel Martin Kikas. Meie arvates sai laulutekst, mille autoriks on Tatjana Aland, juurde teise tasaplaani," selgitas Mikk Tammepõld Menule.

Singli valmimisele aitasid kaasa basskitarrist Viljar Norman, kitarrist Priit Jääger, trummar Ken Koemets ja produtsent Martin Kikas.

Robert Lõvi avaldas uue loo koostöös Kaspar Põtteriga

Robert Lõvi avaldas uue singli “Ma lähen”, mis on lootustandval Eesti räpparil juba kuues avalikkuse ette jõudnud lugu. Uus singel on valminud koostöös produtsendiga Kaspar Põtter, kelle loodud muusikat on viimasel ajal võimalik kuulda Reketi, Beebilõusta kui Bad Arti lugudel.

“Ma lähen” annab aimdust, millise kõlaga saab olema Robert Lõvi uus plaat, mis peaks tuleval aastal ilmavalgust nägema. Uue albumi eesmärk on edasi anda siirast sõnumit ja luua kuulajale mõnus meeleolu.

Juba 10. veebruaril astub Robert Lõvi koos Ingmar Gailitiga üles Pärnus ning 17. veebruaril Rakveres. Mõlemal esinemisel saab kuulda ka värsket singlit.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket