Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 7
14.02.2017
Pur Mudd avaldab debüütalbumi

Elektroonilise muusika värske tegija Púr Múdd annab 22. märtsil välja oma debüütalbumi “Undefined” ja esitleb seda samal õhtul Kultuurikatlas.

Duo tähelend sai alguse Eesti Laulu konkursilt looga “Meet Halfway”.

Välismaise bändinime taha peituvad Joonas Alvre ja Oliver Rõõmus ütlevad, et lood on inspireeritud nende eludest – sügavamast pilgust iseendasse. Samas kõnetavad neid tihti ka ühiskonnas aktuaalsed teemad. Noormehed oma muusikat liiga spetsiifiliselt määratleda ei taha ning see väljendub ka albumi nimes “Undefined” – piirideta, seletamatu, defineerimatu.

Mehed usuvad, et piirid neid ei pea ja plaanivad sel aastal üles astuda ka välismaistel lavadel.

Ansambel Kukerpillid tähistab sünnipäeva

Ansambel Kukerpillid saab 1. aprillil 45-aastaseks ning bänd tähistab pidulikku sündmust kontserdituuriga.

“45 aastat on päris pikk aeg. Lapsed on suureks kasvanud. Lapselapsed kooliteed alustanud. Mitukümmend plaati lindistatud. Mitu aastat järjestikku laval seistud. Mitu miljonit kilomeetrit bussis higistatud ja külmetatud. Veel vanem tegutsev ansambel on Rolling Stones. Rohkem pole,” kommenteeris Ike Volkov.

Bändi sünniloost saab juba lähemalt kuulda kohtumistel aprillis Eestimaa saalides. Eestkõneleja ja kaastegija on orkestri poeg Juss Haasma.

Kontserdid toimuvad:

11. aprill Võru kultuurimaja

12. aprill Viljandi pärimusmuusika ait

13. aprill Paide kultuurikeskus

18. aprill Jõhvi kontserdimaja

19. aprill Haapsalu kultuurikeskus

20. aprill Pärnu kontserdimaja

21. aprill Vanemuise kontserdimaja

25. aprill Nordea kontserdimaja

Taniel Vares ihkab suve

Taniel Vares ütles raadiole Elmar antud intervjuus, et talv talle ei meeldi ning meelsasti laulab ta just suviseid laule. Praeguste ilmadega on ka nohu kerge tulema, kuid õnneks pole mees pidanud selle pärast kunagi ühtki esinemist üles ütlema. Praegu tegeleb Taniel aktiivselt uute lugude kallal. Oma mässavamat ja rajumat poolt väljendab Vares Dolce Vita loomingus – bänd sai moodustatud just tantsusaalidele mõeldes ning uus pala kannab endas ka paraja annuse suvemeeleolu. “Cecilia” refrääni aluseks on inimesi aastakümneid tantsutanud lugu, mis võiks ka tänasel päeval Eesti inimestesse suvetunnet ja positiivset meeleolu süstida.

Natalie Imbruglia, kuulus poplauljanna jõuab kevadel esimest korda Eestisse

Austraalia päritolu popstaar esineb Tallinnas, Rock Cafes, 24. aprillil. Miljoneid albumeid müünud ja Grammydele nomineeritud artist jõuab esimest korda Eestisse uue maailmatuuri raames. "The Natalie Imbruglia Acoustic Tour" algab 22. aprillil Moskvas ja vältab kuni mai lõpuni.

"Olen väga põnevil, sest seekord esinen väikestes saalides. Mulle on alati meedinud väiksemate saalide intiimsem õhkkond. Soovin nende kontsertidega tänada fänne, kes on mind kuulanud läbi aastate," ütles Eestis juba paarkümmend aastat populaarne artist, kes kavatseb esitada laule läbi kogu pika karjääri, sealhulgas teha loomulikult kõiki enda maailmatuntud hitte.

Natalie Jane Imbruglia on Austraalias Sidneys sündinud poplaulja, laulukirjutaja, näitleja ja modell. Praegu elab ta juba pikemat Ühendkuningriikides.

Imbruglia kogus tuntust 1990. aastate alguses Austraalia kultussarjas "Naabrid". Hiljem ta mänginud mitmes kinofilmis, näiteks ühe peaosalisena spioonikomöödias "Johnny English".

Kolm aastat pärast "Naabrite" sarjast lahkumist debüteeris Imbruglia lauljana, avaldades suureks rahvusvaheliseks hitiks saanud loo "Torn". Tema debüütalbumit "Left Of The Middle" (1997) müüdi maailmas enam kui seitse miljonit eksemplari, kokku on ta plaate alates 1997. aastast müüdud üle kümne miljoni.

Curly Strings annab kolm kontserti

Viimati astus Curly Strings kodumaa pinnal üles suvel, kui tuuritati mööda kauneid Eestimaa välilavasid. Vahepeal on ansambel kontserte andnud Jaapanis ning loonud uut muusikat järgmise kauamängiva jaoks. Nüüd on aeg teha mõnedele paladele publikuproov ja loomulikult tuleb sisse õnnistada ka bändi uus kitarrist Jaan Jaago.

"Oleme väga elevil, tahaks juba Jaaniga loodud uusi lugusid fännidega jagada," kommenteerib ansambli solist Eeva Talsi.

Esimene kontsert toimub Vabariigi aastapäeva eelõhtul ja on kantud seega pidulikust meeleolust. "Sel korral ei ahelda me kuulajaid toolidesse, vaid kutsume kõiki endaga koos pidutsema, tantsima ja vabalt kaasa elama," iseloomustavad muusikud kontsertide formaati.

Kontserdid toimuvad:

23.02 Tartus Athenas (uksed kl 20, bänd alustab kl 21)

03.03 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis (uksed kl 20.30, bänd alustab kl 21.30)

04.03 Pärnus Kultuuriklubi Tempel (uksed kl 20, bänd alustab kl 21)

Mahavok üllitab 35. sünnipäeva puhul albumi

Tänavu saab 35 aastat 80ndate menubändi Mahavok asutamisest ning ansambli juhi Heini Vaikmaa sõnul võttis ansambel sel puhul nõuks tulla lagedale ka uue albumiga, mis peaks valmima maikuus.

Helilooja Heini Vaikmaa märgib, et kuigi ta on viimasel ajal kirjutanud enamjaolt instrumentaalmuusikat, on tal nüüd kavas naasta vanade liistude juurde ja minna külaskäigule 80ndatesse.

Juba on avaldatud plaadi esimene singel "Liiga palju. Esitajaks on Heini Vaikmaa tütar Anet, kes on bändi solistina võtnud teatepulga üle Kare Kauksilt.

Albumil, kust leiab nii vokaal- kui ka instrumentaalpalasid, võivad kaasa teha ka teised solistid. Praeguseks on kampa löönud Marten Kuningas.

Poprokiansambel Mahavok astus esimest korda lavale 1982. aastal koos legendaarse Radariga praeguses Tallinna ülikoolis.

Lenna ja Vennaskond annavad veel kolm kontserti

Möödunud detsembris ajutiselt kokku tulnud Lenna Kuurmaa ja Vennaskond tulevad ühiselt lavale veel ainult kolmeks imeilusaks kontserdiks sellel suvel.

Legendaarse punkbändi ja Lenna koostöö raames esitab Lenna nii Vennaskonna kui enda lugusid. Lisaks saab kuulda mitmeid Vennaskonna laule originaalesituses.

Kontserdid toimuvad varasuvistel juunikuu õhtutel:

02.06 Käsmu, Kaunid Kontserdid Käsmus 2017

15.06 Villa Ammende, Pärnu

16.06 Tartu Hansa Hoov

Vennaskonna tuntumate lugude hulka kuuluvad "Pille-Riin", "Insener Garini hüperboloid", "Õhtud Moskva lähistel", "Disko", "Maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik", "Maailm lõpeb maikuus" jt.

Muusik Taavi Peterson tähistab vabariigi aastapäeva kontserdiga Kambodžas

Aastapäeva kontserdil tuleb esitamisele eestikeelne repertuaar, kuid mõnel muul õhtul kuuleb Taavit laulmas ka inglise keeles.

Peterson sai tuntuks saates "Eesti otsib superstaari", mille finaali ta jõudis. Eesti muusikamaastikul on Taavi tegutsenud aktiivselt juba kümme aastat.

Kontsert toimub 24. veebruaril Beach Road Hotelis.

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar