Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 8
21.02.2017
Indrek Ventmann lubab, et uus laul tuleb kevadiste tuultega

Indrek Ventmann käib veebruarikuus teisipäeviti Elmaris külas. Möödunud nädalal meenutas Indrek, et eelmisel aastal Eesti Laulule saamine oli tema jaoks suur üllatus ning see, kui hästi lugu „Hispaania tüdruk“ vastu võeti, ootamatu ja tore üllatus. Selle aasta Eesti Laulu konkursilt toob Inderk välja Ariadne, aga ka Ivo Linna, kelle eestikeelne laul „Suur loterii“ mõjub tema sõnul omal moel värske tuuleiilina.

Indrek teeb praegu kaasa ka muusikalis „Mamma Mia“, kus ta mängib Sky sõpra Eddyt. Mänginud on ta ka „Inetus pardipojas“, „Evitas“ ja muusikalis „Grease“.

Indreku sõnul plaanib ta peagi välja tulla ka uue singliga, mille kohta ta siiski vihjeid veel ei jaga.

Weekend festival muudab asukohta

Järgmine uudis on Weekend festivali sõpradele. Juba kaks suve Pärnusse kümneid tuhandeid külastajaid toonud elektroonilise tantsumuusika festival Weekend kolib uude kohta.

Festival seab end sisse varasemast asukohast tükk maad jõesuudme pool, aga toimub endiselt rannaliival, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku sõnul hakkab festivali pealava asuma Sunset Clubi juures. Aaviku hinnangul sobib uus ala festivaliks paremini, sest on justkui rohkem linnas.

"Lavade osas ootame sel aastal mõõdukat kasvu. Igal aastal peab tooma festivalile värskendusi. Inimesed ootavad uuendusi ja samamoodi on linnarahvas ju muutunud aastatega ikkagi nõudlikumaks, oodatakse kvaliteetset üritust ja võimalikult väikest mõju linna igapäevaelule," rääkis Aavik ja lisas, et ka keskkonnahoiule on rohkem mõeldud.

"Eks festival liigub selles suunas, et Pärnu rand oleks ka festivali ajal puhtam. Arutatud on nii topsimajadust kui ka prügimajandust, et kuidas saaks kogu festivaliala ja ümbruskond püsida puhtam," selgitas ta.

Keskkonnahoiualastest muudatustest teatab festival peagi.

Weekend toimub tänavu 3.-5. augustini. Kolimise põhjus on siiani kasutuseta rannaalal peatselt algav hotelliehitus.

Taavi Taari „Reisipalavik“ räägib reisimisest unistamise võtmes

Elmarile saatis uue loo Taavi Taar, kes on Viljandi kultuuriakadeemias õppiv noormees. Taavi sõnul teeb ta oma lood algusest lõpuni ise valmis. Muusikakoolis on mees õppinud trompetit, kuid näiteks värskes loos „Reisipalavik“ on Taavi ise sisse mänginud ka trummid, kitarri ja basskitarrid.

„Reisipalavik“ räägib reisimisest unistamise võtmes. Taavi sõnul istus ta ühel õhtul lihtsal maha ja hakkas unistama ning peagi sündis ka laul.

Grete Paia avaldas oma värske singli ingliskeelsele versioonile suvehõngulise muusikavideo

“Öö meid saadab veel” ingliskeelne originaal kannab pealkirja “Warm Nights“.

“Warm nights” on inspireeritud suvest, seiklustest ja hetkes elamisest. Tegemist ei ole otseselt mõne isikliku läbielamisega… pigem leian, et kõigil meil on mõni meeletus või hetk olnud, mida see laul meelde tuletab… niisugune suveromanss või seiklus, mis jääb meid igavesti saatma. Olgu tegemist siis esimese armumise või millegi pöörasemaga, ent põhiidee seisneb selles, et vahel on hea võtta riske, lülitada välja ratsionaalne mõtlemine ning järgida hoopis südamehäält.”

Grete tõdeb, et laulukirjutamine ja teoste mõtestamine on pikk protsess: „tihtipeale tunnetan lugude puhul, mille olen kirjutanud, et need saavad enda tõelise tähenduse alles hiljem – vahel isegi aastate möödudes. Justkui need oleks millestki, mis alles hakkab juhtuma… see samastumisrõõm, selgus ja äratundmine on niisugustel hetkedel alati väga põnev ja huvitav kogemus.“

Värske üllitis on valminud koostöös kauaaegse tuttava Priit Uustulndiga.

Valga raudteejaamas toimub esimene muusikavideote festival

18. märtsil toimub Valga raudteejaamas esimene Eesti muusikavideote festival, mille raames selgub žürii ja rahva hääletusel Eesti parim muusikavideo. Festivalil näeb kodumaiseid muusikavideosid, mis ei ole üle viie aasta vanad.

Festivalil näidatakse videosid kahes erineva õhkkonnaga saalis – viisakas peasaalis ning mõnusalt vabas ja koduses kõrvalsaalis. Pärast festivali ametliku osa lõppu muutuvad mõlemad saalid peoruumideks, kus üritus jätkub DJ-de saatel.

Rain Aunapu, Eesti muusikavideote festivali peakorraldaja sõnul on tore, et festival toimub just Valgas, Eesti ühe ilusaima jaamahoone ruumides. Eestlaste huvi kultuuri ja kodumaise muusika vastu ulatub kuni Läti piirini välja, nii et see on ideaalne koht kokku tulemiseks. Samas on see hea võimalus külastada uusi ilusaid paiku meie kodumaal, mis kindlasti rikastab inimest.”

Elmaris on Terminaatori nädal!

Ansambel Terminaator tähistab 30. sünnipäeva ja sellega seoses toimub sel nädalal raadios Elmar Terminaatori nädal!

Esmaspäevast reedeni kuuleb raadiost Elmar ohtralt Terminaatori muusikat – vanu ja häid ning uusi ja veel paremaid laule. Eetris on intervjuud bändiliikmetega, esitletakse uhiuut singlit „13 sammu“ ning juba esmaspäeva hommikust on Elmaris kohal ja loomulikult ka otse-eetris Jaagup Kreem. Räägime, kuidas ansambel 30 aastat tagasi Eesti NSV-s alustas, kuidas sai Termikast 90-ndatel eesti üks armastatumaid rokipunte, mil moel on sündinud bändi tuntumad hitid ja kindlasti saame üht-teist teada ka juubilari tulevikuplaanidest.

Loomulikult saab erinädalal Elmarist kuulda ka elavat muusikat, ansambel on täies koosseisus kohal ja mängib otse stuudios ette korraliku portsu oma tuntumaid hitte.

Lisaks Terminaatori lauludele ja jutuajamistele on iga päev on eetris ka ansambliga seotud mängud, kus võimalik endale võita ägedat „bändinänni“ -  plaate, juubelituuri kontserdipileteid, täiesti trükivärskeid bändi t-särke ja nii mõndagi veel.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap