Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
01.03.2017
Allan Vainola esitleb märtsis Tartus oma uut plaati

Märtsi lõpus alustab programmiga Tartu Songwriters Club ning hooaja avakontserdil Tartu Ülikooli kohvikus esitleb Allan Vainola värsket plaati "Greatest hits".

Esitluskontserdil kõlab Allan Vainola looming nii vanemast kui ka uuemast perioodist. Autori sõnul on looming publikule tuttav ansamblite Vennaskond, Sõpruse Puiestee, Unenäopüüdjad ja Kelder repertuaarist. "Need on laulud, mis on läbi aastate sõelale jäänud," võttis Vainola kokku eeloleva kontserdi repertuaarivaliku.

Kontserdi esimeses pooles astub üles Henri Käärik, kelle muusikalise ampluaa moodustavad segakooride Rõõmusõõm ja Mask juhatamine, tegutsemine muusikaõpetajana ning helilooming. Kääriku laulud kõnelevad tunnetest, elust ja ka erinevatest otsingutest. Käärik kirjeldas kontserti intiimse ja sisekaemuslikuna.

Autorilauluklubi jätkab kontsertidega TÜ kohvikus kaks korda kuus, juhatades sisse 4.-6. mail toimuva Tartu rahvusvahelise autorilaulufestivali Mailaul. Külla tulevad Margus Vaher, Taavi Peterson jt.
Allan Vainola kontsert toimub 25. märtsil.

Ans. Anduril ilmus kogumikplaat

Eelmisel reedel Von Krahli teatri baaris 15. sünnipäeva tähistanud Paide indie-rocki ansamblil Ans. Andur on valminud eksklusiivne väikesetiraažiline kahest LP-st koosnev kogumik, millele on valitud 24 lugu kahelt mitteametlikult ja viielt ametlikult albumilt, mis ilmusid aastail 2002-2015.

Seitsme albumi lugude seast aitas valikut teha ansambli sõber, armastatud muusik Vaiko Eplik.

Kogumikult leiab kõik bändi tuntumad lood läbi aastate: „Valel on lühikesed jalad“, „Asfaldilapsed“, „Start stopp“, „Kare tekk“ jt.

Eliot Nessi uus laul sündis koostöös Carl-Philip Madisega

Ansambel Eliot Ness avaldas laulu pealkirjaga „Õigel teel“. Laulu on teinud Peter Põder, kuid autorina teeb kaasa ka Carl-Philip Madis, kes endale ka produtsendina on nime tegemas.

Eliot Nessi soov oli seekord katsetada midagi trummi ja bassi žanris ning Carl-Philip tuli rõõmuga appi.

Laulu sõnum on, et kipume ära unustama, mida me elus soovime, mis on me unistused. Ning alles siis kui oleme üksi, näiteks peale pikka tööpäeva koju jõudnud, tulevad unistused taas meelde ja me saame taas innustust neid taga ajada.

Indiefest otsib esinejaid

Maikuus juba viiendat korda toimuv Tartu Indiefest otsib enda lavadele esinema andekaid muusikuid.

Oodatud on kõik sahtlissekirjutajad, noortebändid ja koosseisud, kes üht mõnusat esinemiskogemust igatsevad. Festivali programmis on värsketele muusikutele kuni viis kohta, kuhu otsitakse konkursi raames julgeid esinejaid, kes ei karda erineda peavoolust.

Kandideerimiseks pole vaja teha muud, kui laadida veebi vähemalt kaks salvestust enda või oma bändi loomingust ning täita osalusankeet. Konkursi tingimused ja lisainfo leiab Tartu Indiefesti kodulehelt. Kandideerimine kestab kuni 15. märtsini.

Tartu Indiefest on igakevadine muusikasündmus, mis toob esimeste soojade ilmadega Tartu publiku ette artistid Eestist ja välismaalt. 2017. aasta tähistab Indiefesti viiendat sünnipäeva ning selle tähistamiseks on kontserdid kandunud üle Tartu linna. Lisaks esinejatele on kontserdipaigadki erineva iseloomuga – leiab nii elektroonilisi klubiõhtuid kui ka mõnusaid välikontserte. Programm on koostatud nii, et kuulajal oleks võimalus näha nii vanu lemmikuid kui ka avastada uusi tegijaid Eesti muusikamaastikul, alati on esinejate seas ka põnevad artistid välismaalt.

Tartu Indiefest 2017 toimub Tartus 18. maist kuni 20. maini.

Uut ansamblit Rake iseloomustavad bassised guuvid, kerged harmooniad ja lihtsad rütmid

Varjust on välja astunud uus Tallinna kollektiiv Rake, mille liikmeteks on Rahel Ollisaar ja Hyrr Innokent Vainola.

Rake'i muusika kujutab endast bassiseid gruuve, kergeid harmooniaid, lihtsaid rütme ja vokaalgümnastikat, mõned liigitaks selle pop-muusika alla, teised ehk mitte.

Ansambel läkitas laia maailma oma tantsulise laulu "Sorry", millele valminud ka üsna värvikirev video.

Video autoriteks on disainer ja animaator Jaan Sinka ning operaator ja monteerija Frank-Leander Saunanen.

Lugu "Sorry" pärineb tulevaselt albumilt, mis antakse välja lähiajal.

Ansambel Rake astub üles tänavusel Tallinn Music Weekil kahel korral ning vahetult enne seda ka põgusalt Tallinn Fashion Weekil.

Ilmus Liis Lemsalu Eesti Laulu võistlusloo eestikeelne variant

Liis Lemsalu andis Eesti Vabariigi sünnipäeva auks välja eestikeelse versiooni oma Eesti Laul 2017 finaali pääsenud loost „Keep Running“.

„Meie armsa riigi suure päeva puhul ning eesti keele austuse märgiks otsustasin, et lisaks ingliskeelsele originaalile oleks väga tore kaasmaalasi üllatada emakeelse versiooniga oma Eesti Laulu finaalis osalevast loost „Keep Running“. Lisaks on päris palju olnud juttu, et eestikeelseid võistluslugusid on vähe – no pole probleemi, kingin teile kodumaal kuulamiseks eestikeelse loo,“ jutustab Liis Lemsalu naljatades.

Originaalis lauljatari enda kirjutatud ingliskeelsetele sõnadele andis uue kuue sõnameister Aapo Ilves: „See oli mul kuues koostöö Liisiga ja tulemus sai sujuv, kerge ja hoogne ning täpselt Liisi häält arvestav. Ingliskeelsete huilgamispõhiste laulude kadude ja moonutusteta eestindamine pole teps mitte lihtne ülesanne. Kõige toredam on see, et suutsin laulu sisu jätta täpselt samaks, nagu ingliskeelsel algupärandil, ja pigem mõjub tõlkena hoopis originaal.“

Eesti Lauluakadeemia laulukirjutajate laagris sündinud loo muusika autoriteks on lisaks Liisile Mihkel Mattisen ning kaks rootslasest produtsenti Gustaf Svenungsson & Magnus Wallin, kes olid ka Liisi eelmise aasta suurhiti „Sinu ees“ autorid. Noormehed ei ole Eurovisioonil uued tegijad, nende looming on tänavu näiteks Suurbritannia võistlustules ning 2015. aastal saavutas nende produtseeritud Polina Gagarina lugu „A Million Voices“ lauluvõistlusel teise koha.

Johan Petti avalikustas esimese laulu

Noor muusik Johan Petti saatis meile kuulamiseks oma laulu pealkirjaga „A Sunny Place”.

Johan Petti elab ja õpib Londonis ning kirjutab ja salvestab täielikult enda oskuste ja teadmiste najal kergelt retrohõngulist indierocki. Ta muusikalised tegemised on muuhulgas mõjutatud nii laulja-laulukirjutatest nagu näiteks Nick Drake ja Elliott Smith kui ka 60ndate spagetivesternide soundtrackidest.

Pärast hulka sahtlisse kirjutatud muusikat on „A Sunny Place” Johani esimene avalikustatud lugu, mis uneleb näotust kliimast ja rutiinist veidi mõnusamasse kohta pagemisest.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar