Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 12.nädal
28.03.2010
Malcolm Lincoln esineb kolmandana

Saade "Ringvaade" teatas, et 25. mail Eurovisiooni lauluvõistlusel Oslos astub esimesena üles Moldova, teisena Venemaa ja kolmandana läheb võistlustulle Eesti. Aastaid Eurovisiooniga seotud Marko Reikop ütles, et kolmandana üles astuda on väga hea. Ajalugu on aga näidanud, et need, kes neljandana üles astuvad, lõpetavad tihti viimaste hulgas.

Eurobänd rassib jõusaalis

Eestit Oslos esindav grupp laulja Robin Juhkentali juhtimisel paneb kaks kuud enne eurolaululahingut rõhku füüsilisele vormile. «Esialgu me end proovidega ei tapa, käime end jõusaalis vormis hoidmas,» rääkis Robin Õhtulehele. «Aga aprillikuus hakkame kõvasti kütma!» Esilagu pole veel seegi selge, millistes kostüümides Malcolmi poisid Oslos lavale lähevad.

Kolumbus Kris tähistab sünnipäeva

Ansambel Kolumbus Kris tähistab oma 23. sünnipäeva uhke kuuajalise tuuriga.
"Sünnipäevatuuri tähtsündmuseks kujuneb kontsert laupäeval, 10. aprillil kell 21.00 Rock Cafes, kus peale Kolumbus Krisi esineb palju erinevad külalisi, kes kõik on meie sõbrad," ütles laulja Urmas Vare. Õhtut alustab Kongomania ja lõpetab Cake of Peace. Kolumbusega koos esinevad laval erinevad lauljad ja artistid - Mikk Tammepõld, Airi Ojamets, Viktor Vassiljev, Harry Kõrvits. Erikülaliseks on Arvo Kukumägi. Rock Cafe kontserti üheks osaks on järjekorras juba kolmas Vabariiklik Trummarite Paraad. “Asja nimi on TRUMMILAHING ehk drum-battle. Tean, et kõik osavõtjad valmistuvad väga põhjalikult. Mida mängitakse ja mil moel, see selgub kohapeal,“ valgustas ürituse käiku Kolumbus Krisi pikaaegne trummar Andres Oja. Osalejad astuvad üles paaride kaupa:
Borka (The Sun) ja Karla (Bedwetters)
Eimel Kaljulaid (Eimel) ja Andi Aus (HND)
Kristjan “Kotkas” Mäeots (ERSO) ja Raimond “MY” Vahter (Magnetic band)
Mariliis Eeesmaa (Cramp) ja Tarmo Kiuru (Külalised)
Villu Viirsalu(Sõpruse pst, Kelder) ja Andres Oja (Kolumbus Kris)
Kolumbus Kris alustas tegutsemist 1987. aastal. Esimene suurem ülesastumine leidis aset sama aasta Tartu muusikapäevadel. Tänasel päeval kuuluvad bändi Aivar Oja (kitarr), Urmas Vare (vokaal), Jaanus Raudkats (bass) ja Andres Oja (trummid). Kolumbus Kris on ilmutanud 5 täispikka albumit ja ühe kogumikalbumi ”Eesti Rocki Annaalid Kolumbus Kris 87-94”. Neist viimane ilmus 2008. aastal. Kolumbus Krisi 23.sünnipäevatuur:
9.aprill Valga, Voorimehe pubi
10.aprill Tallinn Rock Cafe
16.aprill Pärnu Kuursaal
17.aprill Viljandi pubi Suur Vend
24.aprill Tallinn Viimsi Scotland Yard
29.aprill Tallinn Amigo
30.aprill Tallinn Mere pst Scotland Yard
7.mai Tartu Püssirohu kõrts

Metsatöll esineb Wackenil

Üle 20-aastase ajaloo jooksul on aetud kindlat rida ning pole lastud end heidutada sellest, et mõnel aastal üks või teine sel hetkel populaarne esineja võib-olla rohkem publikut kokku tooks. Sellise suhtumisega on loodud publikule kindlustunne ja olukord, kus esimesed müügiletulevad 10-20 000 piletit haaratakse lennult aasta varem, ilma, et kellegi veel esinejatest aimugi oleks. Sarnaselt viimasele kümnendile on ka 2010. a. Wackeni esinejate nimekiri roki ja metalmuusika fännidele tõeline maiuspala. Maitsed on erinevad ning seetõttu on suhteliselt vastutustundetu kedagi rohkem esile tuua. Kindel on ainult et valik on lai. Eestlastele kõige hingelähedasem osaleja selle aasta raskemuusika olümpiamängudel on kodumaine Metsatöll. Selle aasta peaesineja on vaieldamatu legend Iron Maiden. Märkimist väärivad ka omal ajal mitte just vähem masse hullutanud Mötley Crüe, W.A.S.P ja Alice Cooper. Vanemat kaardiväge esindab ka hiljuti Eestit väisanud U.D.O, samuti Voivod, Stratovarius jt.

Mama tegi uue loo

Jätkuvalt küsitakse meie käest, kuhu on jäänud ansamblist Anmatino Mati Klamp. Mees tegi valiku kahe bändi vahel ning tema prioriteediks on nüüd ansambel Mama. Mati ja Margus käisid Elmaril külas ja tõid kaasa uue loo. Teise singli nimi on “Lähme koos”. Muusika on kirjutanud Jeff Christie ning eestikeelsed sõnad Mari elukaaslane Kadri Jaaniste. Loo originaali pealkiri on “Iron house”. Tegu on sedapuhku tantsulise looga vastukaaluks esimesele ballaadile. Milline siis ikkagi on Mama, kas tantsuline või ballaadilik? “Seda näitab kolmas singel,” vastasid mehed justkui ühest suust. Infot bändi kohta saab ka veebist: www.arrogant.ee/mama

Mai Leemet tegi oma esimese soololoo

Suve hakul "Külalistest" lahku löönud lauljatar Mai Leemet (23) on valmis saanud oma esimese soolosingli, mis kannab mime "Peegelefekt". "Loo kirjutamiseks kulus pool päeva ja nüüd oleme seda mõned kuud lihvinud," räägib Mai, kelle kirjutatud on nii sõnad kui ka meloodia. Kuulajateni jõuab singel mõne nädala pärast.

Augustibluus tuleb taas

17. korda toimuv festival Augustibluus muudab Haapsalu linna 13. - 14. augustini hea muusika sõbra jaoks paradiisiks. Festivali põhikontsertid toimuvad kahel õhtul iidse piiskopilinnuse õuel ning kokku on bluusifestivalil esinejaid rohkem kui kümnest riigist. Nagu varasematelgi aastatel sisaldab festivali programm ka mitmeid kodumaistest artistidest kokkupandud eriprojekte. Festivali astub üles ka Riho Sibul oma trioga, kaasates lavale ansamblite Ruja, Psycho ja Rock Hotel sünni juures olnud ning algkoosseisudes mänginud Andres Põldroo, kes lahkus 80-ndatel Eestist, et asuda elama New Yorki. Festivali päevasesse programmi mahuvad suupilli- ja kitarri õpitoad ning traditsiooniline akustiline kontsert Haapsalu vanas raudteejaamas, kus sel aastal astuvad üles itaallane Little Paul Venturi, kodumaine Bullfrog Brown ning Tõun ja Bonzo. Festivali programmijuhi sõnul täieneb programm veelgi ning lõpliku esinejatenimekirja leiab festivali koduleheküljelt alles aprillis - mais.

Loho on laste eest võlgu

Muusikaärimees Gunnar Loho on kohtutäiturite peetavas järjest pikenevas rongavanemate nimekirjas esimene avalikkusele laiemalt tuntud tegelane - tema võlg oma lastele eelmisest abielust on 185 000 krooni. "Ju siis on rahulolematus jäänud, olgugi et ma kogu aeg midagi maksan," kirjutab Õhtuleht, et Loho pole pikkadest lahusoldud aastatest hoolimata oma endise naise ja kahe tütre ema Esta Simakovaga ühist keelt leidnud. Loho sõnul on võlg tekkinud sellest, et kohtu määratud raha maksmine käib talle üle jõu. "Pean maksma kokku viiele lapsele ja mul ei ole selliseid summasid võtta," põhjendab Loho, kes praegu kooselus Anne Lohoga kasvatab kaht poega. Loho sõnul on viimane kohtu määratud summa 800 krooni igale lapsele. Tema nime rongavanemate nimekirja lisamist peab Loho endise abikaasa kättemaksuks.

Kuslap annab kolm kontserti

Voldemar Kuslap astub kolme kontsertiga kaasmaalaste ette ja lubab seda teha nii ideaalselt, kui võimalik. Vanameister ütles saates "Ringvaade", et praegu on ta vaba inimene. "Teate, kui mõnus on olla vaba. 46 aastat polnud mul laupäevi, pühapäevi ja riigipühasid. Nüüd saan elada oma sõpradele, käia kinos ja teatris," rõõmustas Voldemar Kuslap. Ta tunnistas, et saab veel tänagi tähelepanu ja kirju. "See käib ametiga kaasas. Mõned kirjad on mul ka alles. Kuid paljud on läinud kolimiste käigus kaduma." Kuslap ütleb, et hoiab end vormis: "Oleks äärmiselt kurb, kui mind vaadataks kaastundega."

Toome ilmutas plaadi

Üle üheteistkümne aasta jõuab poodidesse Koit Toome uus stuudioalbum. Plaat sisaldab kümmet uut lugu ning nende hulgas on ka «Kaugele siit» ja duett koos Birgit Õigemeelega «Põgenen». Plaadil leidub nii mõnigi üllatus, üheks neist on uus singel «Nädalalõpp». «Uus lugu on väga tantsuline. Loodan, et sellest saab uus tõeline klubihitt», ütleb Koit. Lisaks plaadile ja singlile saadab Koitu nüüd ka noortest andekatest muusikutest koosnev live bänd.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar