Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
07.03.2017
Ivo Linna läheb sügisel tuurile

Armastatud laulja Ivo Linna läheb oktoobri lõpus ja novembri alguses kontsert- jutuõhtule “Suur loterii”. Kontserdiga esitleb Ivo ühtlasi enda uut samanimelist albumit ja esimest raamatut!

Vahetul kontsertõhtul tulevad esitusele nii tuliuued laulud kui ka loomulikult hitid läbi aegade. Lugude vahele räägib vanameister uskumatuid ja pikantsemaid seiku enda lauljakarjäärist ning tegemistest. Kohalviibijail on võimalik ka ise jutuvestlusesse aktiivselt sekkuda ning küsimusi esitada. Lisaks Ivole on laval ka ansambel Supernova ja Antti Kammiste.

Voldemar Kuslap, Karl Madis, Kristjan Kasearu ja Mikk Kaasik annavad naistepäeva puhul kontserte

Sellel aastal oma 80. juubelit pidav "Meeletu rüütel" Voldemar Kuslap esineb koos Karl Madise, Kristjan Kasearu ja noore tõusva tähe Mikk Kaasikuga ansambli Karavan saatel 7. märtsil Vanemuise Kontserdimajas Tartus, 8. märtsil Türi Kultuurikeskuses, 9. märtsil Salme Kultuurikeskuses Tallinnas ja 10. märtsil Pärnu Kontserdimajas.

Mikk Kaasik on 13aastane Tartumaa koolipoiss. Laulmisega alustas Mikk 6aastaselt ja võite on koju toonud nii Lätist, Leedust, Soomest kui ka Gruusiast.

Kristjan Kasearu jõudis muusika juurde keskkoolis. Kristjan on mänginud peaosi Nuku- ja Noorsooteatri muusikalis "Romeo ja Julia" ning Eesti filmis "Magnus". 2016 osales ta "Su nägu kõlab tuttavalt" saates ja hetkel lööb kaasa komöödiasarjas "Köök”.

Karl Madis tutvustamist ei vaja. Ansambli Karavan solist toob oma esinemisse vaheldust suupilli, saksofoni ja kitarrisoolodega.

Voldemar Kuslap tähistab sellel aastal 80. juubelit. Tema nooruslikus esituses kuuleb praegugi kauneid laule operettidest, muusikalidest ja estraadilt.

Suvel toimub Eurovision kooridele

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) algatab uue telekonkursi — Eurovisioni võistluse kooridele (Eurovision Choir of the Year). Seitsme osalejamaa hulgas on ka Eesti — meid esindab ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel. Esinemiskava plaanitakse kokku panna Veljo Tormise helitöödest.

Esimese kooride Eurovisioni korraldavad Läti televisioon (LTV) ja Riia turismiarendusbüroo, sündmus toimub Riia Arenal 22. juulil. ETV peatoimetaja Heidi Pruuli sõnul on konkursil osalemine hea võimalus oma kõrgel tasemel koorilaulukultuur rahvusvahelise teleauditooriumi ette tuua. "Ajal, kus Eesti on just enda kanda võtnud Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja kohustused, vaadatakse meie poole uudishimu ja tähelepanuga. ETV tütarlastekoor on paljudel kõrgetasemelistel võistlustel hästi esinenud, ja küllap teeb seda väärikalt ka Riias," rääkis Pruuli.

Teised osalejad tulevad Austriast, Belgiast, Taanist, Lätist, Saksamaalt ja Sloveeniast, ning auhindade hulgas on ka heliplaadi salvestamise leping. Igal kooril tuleb esineda kuue minuti vältel. Esitusi hindab kõrge professionaalsusega žürii, kuhu kuuluvad teiste seas Briti helilooja John Rutter ja Läti metsosopran Elīna Garanča. Muusikaõhtut juhivad Grammyga pärjatud helilooja-dirigent Eric Whitacre ja Läti televisiooni saatejuht Eva Ikstena. Ülekande režissöör on Peter Maniura (BBC).
ETV teeb suvisest kooride Eurovisionist ülekande.

Ott Lepland esitab Frank Sinatra laule

19. mail kell 20 toimub Nordea kontserdimajas pidulik kontsertetendus, kus Ott Lepland koos Estonian Dream Big Bandiga toob publikuni legendaarse Frank Sinatra tuntumad laulud läbi aegade. Kontserdi korraldajateks on laupäevaleht LP ja Eesti Päevaleht.

Ürituse peakorraldaja Heili Tederi sõnul on 11 Grammyga pärjatud Frank Sinatra muusika jätkuvalt populaarne nii noorte kui ka vanade seas ning see on ka peamine põhjus, miks see pidulik kontsertetendus publikuni tuuakse. „Eestis pole paremat Sinatra laulude esitajat kui võrratu häälega Ott Lepland. Õhtu tuleb tõeliselt nauditav, sest lavalt ei puudu ka kabareetantsijad ja üllatusesinejad.”

Maikuus toimuva kontserdi solist Ott Lepland on Frank Sinatra loomingut alati austanud. „Sinatra ajatu muusika on väga eriline ja selle esitamine on väljakutse, mille võtan vastu suurima rõõmuga. Annan endast parima, et kontsert meeldiks nii tulihingelistele Sinatra fännidele kui ka neile, kes tema muusikat väga palju kuulanud ei ole.”

Nordea kontserdimaja suurepärase akustikaga saalis kõlavad Sinatra aegumatud muusikapalad Ott Leplandi ja spetsiaalselt selleks kontserdiks lavale astuvate, Eesti parimate instrumentalistide esituses kindlasti maagiliselt ning garanteerivad kauni kevadise muusikaelamuse. Esitlusele tulevad maailmakuulsad hitid „New York, New York”, „ My Way”, „Fly Me to the Moon” ja paljud teised.

Jüri Pootsmann avaldas uue singli ja EP

EP sisaldab singlit “Silmades” ja kahte uut remixi – “Silmades – HERT Deepwave Remix” ja “Aga Siis – HERT Remix”. Lisaks avaldati ka värskeimale hitile spontaanselt valminud muusikavideo.

Video režissöör oli Andri Peetso, kaadrid filmiti üles Hispaanias.

“Novembri alguses käisin spontaanselt Hispaanias, kus tuli välja, et viibis ka minu hea tuttav Andri. Ta oli seal tööasjus ja kaameraga ning me läksime ühel varahommikul lihtsalt lõbu pärast filmima. Otsest plaani polnud, lihtsat tahtsime lahedaid kaadreid saada ja sellest sündiski video loole "Silmades",” kirjeldas Jüri suurepärast kokkusattumust.

Tartu Popi ja Roki Instituut avaldab neljanda albumi

Tartu Popi ja Roki Instituut (TPRI) andis välja oma neljanda albumi "Sfääride muusika". Album ilmub USA indiemuusika firmamärgi Minty Fresh alt.

TPRI sõidab Minty Freshy kutsel ka plaadiesitlustuurile USA-sse, mis vältab 9.-22. märtsini, ja annab kontserte San Francisco ja New Yorgi muusikaklubides ning esineb raadiojaamas WFMU.

1993. aastal Chicagos loodud USA plaadifirma Minty Fresh, mis on muuhulgas pannud aluse näiteks Rootsi ansambli The Cardigans rahvusvahelisele karjäärile, sõlmis 2013. aasta alguses TPRI-ga viieaastase lepingu albumite "Madise margikogu" (Forwards) ja "Biidermeier-psühhedeelia" (Seksound) väljaandmiseks ja levitamiseks üle maailma.

2015. aastal ilmunud "Marienbad" oli esimene TPRI plaat, mille Minty Fresh andis originaalina välja oma leibeli alt. Uus album "Sfääride muusika" ilmub TPRI esimese vinüülplaadina.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap