Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 11
14.03.2017
 Ilmub kolmas Jaak Joala kogumikplaat

Eelmisel aastal oli Eesti muusikapoodides tohutu nõudlus Jaak Joala postuumsete kogumikplaatide “Suveöö” ja “Unustuse jõel” järele, mis siiani albumitabelite esikümnetes figureerivad. Õige pea tuleb müügile ka armastatud laulja kolmas kogumikplaat.

CD-kogumikku “Minu elu” on koondatud Jaagu parimad palad ansambliga Radar. Ilmumiskuupäevaks ülejärgmine esmaspäev, 20. märts!

Teiste seas kõlavad plaadil lood: „Ohtlik naine“, „Kustuta valgus“, „Valge aurik“, „Besame mucho“, „Kui mind kutsud sa“ ja „Kõik Leyna jaoks“.

Vanameister Voldemar Kuslap on kõige rohkem laulnud armastusest, kevadest ja daamidest

Elmaris käis möödunud nädalal külas Voldemar Kuslap. Vanameister rääkis, et ta on kõige rohkem laulnud armastusest, kevadest ja daamidest. Nimeliselt ta ühtki lugu välja ei too, aga ütleb, et 53 teatris oldud aasta jooksul on neid laule kogunenud omajagu.

Sel aastal oma 80ndat sünnipäeva tähistav laulja ütleb, et mida aasta edasi, seda rohkem läheb tal energiat enda häälestamisele, kuna aastaid on tulnud orkestriga „kahevõitlust” pidada, et kes keda üle laulab. Kui all orkester kõvasti müriseb, siis tuleb ju üle selle oma sõnum kuuldavaks teha – eks loomulikult aastate jooksul hääl kulub. Voldemari sõnul tal erilisi nippe hääle hoidmiseks ei ole – tuleb tunda end täiesti normaalse inimesena – külmadest jookidest hoiduda ei tule ja paksu salli igapäevaselt kaela ümber kandma ei pea.

Liis Lemsalu filmis muusikavideot

Möödunud laupäeval Eesti Laulu finaalis looga “Keep Running” seitsmenda koha saanud Liis Lemsalu teatas Facebooki vahendusel fännidele, et filmis naistepäeval muusikavideot oma uuele eestikeelsele singlile.

Lugu kannab pealkirja “Sinuga koos” ning selle videokaadrites näeb ka Liis Lemsalu kassi, kel nimeks Webbi.

Kas seda lugu saadab sama suur edu, kui eelmisel aastal ilmunud suvehitti “Sinu ees”, ei tea. Eks seda näitab aeg. Igal juhul on kindel, et värsket singlit kuuleb juba õige pea!

Pur Mudd esitleb peagi debüütalbumit

Märtsis esitleb Kultuurikatlas debüütalbumit duo Púr Múdd, kelle kontserdi üllatusesinejaks on Eesti Laulu finalist Ariadne.

Looga "Feel me now" jõudis Ariadne finaalkontserdile Saku Suurhalli ning saavutas mängeldes nii terve saali kui ka paljude televaatajate poolehoiu. 

22. märtsil toimuval kontserdil esitleb Pur Mudd oma esimest plaati "Undefined", millel kõlavad lood on inspireeritud bändiliikmete Joonas Alvre ja Oliver Rõõmuse eludest – sügavamast pilgust iseendasse. Samas kõnetavad neid tihti ka ühiskonnas aktuaalsed teemad.

Noormehed oma muusikat liiga spetsiifiliselt määratleda ei taha ning see väljendub ka albumi nimes "Undefined" - piirideta, seletamatu, defineerimatu.

Púr Múddi plaadiesitluskontsert algab 22. märtsil kell 21.00.

Juhan Paadam avaldas raamatu Eurovisioni lauluvõistlusest

Pikaaegne Eurolaulu produtsent ning Tallinnas peetud 47. Eurovisioni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam avaldas raamatu "Estonia, 12 Points - Eurovisionist, televisioonist, visioonist." 

Juhan Paadam oli Eurovisioni lauluvõistluse peaprodutsent, kui Eesti 2001. aastal võitis, ja 2002. aastal, kui Eesti lauluvõistlust korraldas. See teeb temast mitte lihtsalt ühe paljudest telemeestest, kellel on lugusid rääkida, vaid osa teleajaloost.

Raamatu peategelased on heliloojad ja muusikud ning Eurovisioni meeskond, kellesarnast Paadam varem polnud kohanud. Tekst põhineb intervjuudel ja märkmetel. 

Tartu indie-popduo NimmerSchmidt avaldas uue laulu “Peidame end hommiku eest”

Bändi eelmine singel “Napsud” heitis iroonilise kõrvalpilgu Tartu noorte peo- ja alkoholilembusele. “Kõigile on teada eestlaste üldine rahulolematus eluga ja siin toimuvaga, paljud meist pöörduvad seetõttu alkoholi poole. Juba pikki aastaid on üritatud tegeleda rahva liigse alkoholitarvitamise probleemiga. Pigem tuleks aru saada, miks inimesed nii palju meelemürke tarvitavad ning mida saaks selles suhtes ette võtta,” ütles laulja Fredy Schmidt.

Ellamaa küla lähedal, kust duo teine pool Andero Nimmer pärit on, on metsades palju mahajäetud veneaegseid sõjaväeangaare, millest lugu inspireeritud on. Muusikaliselt inspireerisid mehi Beach Boysi vokaalharmooniad ja Eesti 1960.–1970. aastate estraad. “Peidame end hommiku eest” muusika ja sõnad kirjutasid Andero Nimmer ja Fredy Schmidt. Loo miksis ja masterdas Ö Stuudios Martin Kikas.

Juhan ja Jäääär tähistasid emakeelepäeva kontserdiga

Ansamblid Juhan ja Jäääär tähistasid emakeelepäeva kontserdiga Eesti rahva muuseumis, et laulda eesti keeles meie luuleklassikute tekstidele loodud laule. Kahe ansambli vahepeal lugesid oma luulet Kristiina Ehin ja Merca.

Ansambli Juhan muusika toetub Juhan Liivi loomingule. Juhani koosseisus tegutsevad tuntud muusikud Riho Sibul (laul ja kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (basskitarr) ja Andrus Lillepea (trummid).

Samuti kohtab klassikute mõtteid ka Jääääre muusikas. Nende muusika põhineb tekstidel, mille on kirjutanud paljud Eesti kultuuriloo jaoks olulised poeedid, nende hulgas Artur Alliksaar, Juhan Viiding, Indrek Hirv, Doris Kareva ning ka kaasaegsed autorid nagu Andrus Rootsmäe alias InBoil, Aadu Lintrop jt. Ansamblis mängivad Jaan Sööt (laul, kitarr), Tõnu Timm (laul, kitarrid), Teet Velling (iiri viled, löökriistad, kitarrid, laul) ja Tarvo Jaaksoo (bass, laul).

 

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap