Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 12
21.03.2017

Marten Kuningas laulab David Bowie laule

25. märtsil annab Marten Kuningas kultuuriklubis Tempel kontserdi „Tribute To David Bowie“.

Alates Major Tom’ist (“Space Oddity”,1969) kuni tänavuse “Blackstar”'ini – popmaailma üks olulisemaid ikoone David Bowie salvestas 27 albumit ning kehastas oma karjääri jooksul kameeleonina kümneid erinevaid tegelaskujusid. Tema otsiv vaim taasleiutas oma kuvandit üha uuesti ja jäi kõikide muutuste juures üdini ausaks. Oma elu kunstiteoseks kujundanud artist näitles muusikaloome kõrval paljudes filmides ja oli ka maalikunstnik ning fanaatiline kunstikoguja. David Bowie pärand on ainulaadne ja kordumatu.

Kultuuriklubis Tempel kõlab läbilõige Bowie kirevast, kogu popmuusika maailma läbi viie kümnendi tugevalt mõjutanud muusikast. 

Kaunimate Aastate Vennaskond tuuritab kevadkontsertidega

Legendaarse Kaunimate Aastate Vennaskonna esituses kõlavad kaunimad laulud ja vaimukad lood noor olemisest ja vanaks saamisest. Rõõmsad kevadised kontserdid toimuvad juba 10. korda üle Eesti.

Igaühe elus jõuab varem või hiljem kätte see hetk, kui ilmub esimene hall juuksekarv. See võib tunduda tragöödiana või siis hoopis inimliku komöödiana, kui hoolimata alatasa kadunud prillidest õnnestub mitte kaotada huumorimeelt.

Teravmeelseid tähelepanekuid tänapäeva noortest ja vananemisest tänapäeval jagavad Andres Dvinjaninov, Hannes Kaljujärv, Toomas Lunge, Indrek Kalda ja Jüri Lumiste. Kõlavad armastatud laulud nüüdseks “tuntud headusesse” jõudnud autoritelt, aga ka moodsa aja hitid Kaunimate Aastate Vennaskonna võtmes.

Ansambel ütleb edasi, et naer on terviseks ja seetõttu eriti kõrgemas eas rangelt soovitatav.
Kontserdid toimuvad kevade vältel üle eesti.

Ansambel Sunlight võtab maskid eest

Toredast sõpruskonnast koosnev ansambel Sunlight alustas tegevust möödunud aasta lõpus ning pakub muusikasõpradele meloodilist ja kaasakiskuvat tantsumuusikat. Selle tutika tantsumuusikaansambli esiksingel „Ootan sind veel” figureeris raadio Elmar edetabelis koguni üheksa nädalat ja püsis esikolmikus neli nädalat. Stuudioseinte vahel käib aktiivne töö uute lugude kallal ja varsti ollakse valmis ka tantsusaalides üles astuma. Aeg on välja tulla teise singliga, mis kätkeb endas juba suure annuse suvist meeleolu. „Käest kinni hoides” sai endale ka pildi ning video kandvaks mõtteks on oskus ennast teineteisele avada – maskipeol tutvuda on küll tore, kuid enne, kui ühiselt suurem samm edasi astuda, tuleks “maskid” ikkagi eest võtta ja näidata oma tõelist nägu.

Helilooja Priit Pajusaar ja laulja Sandra Nurmsalu avaldasid esimese ühise laulu „Jäälilled“

„Otsustasime pühendada „Jäälillede“ raadiosingli lõppevale talvele ja avaldada selle just praegu, kui siin-seal võib leida veel viimaseid jäälilli,“ sõnab laulja Sandra Nurmsalu.

„Ma olen südamest rõõmus, et meie teed Priiduga on ristunud ja meie esimene ühine looming koos Tarmo Kask´i ja Pille Piiriga kõlab just nii nagu ma sügaval südames lauljana esitada soovin – ühteaegu õrn ja tundlik, samas jõuline ja sügav ning inspireeriva sõnumiga kuulaja jaoks. Olen väga tänulik, et saan luua muusikat niivõrd toredate ja andekate inimestega nagu „Jäälillede“ seltskond. Ootan juba põnevusega, millised laulud siit edaspidi sünnivad.“

Priit Pajusaare sõnul oli ta ühtaegu üllatunud ja meelitatud, kui Sandra pöördus tema poole sooviga koos muusikat teha. „Alates tema esimesest avalikkuse ette ilmumisest olen arvanud, et tegemist on väga isikupärase ja maagilise väega lauljaga. Kohtumisel Sandraga mõistsin kiirelt, et meil on väga sarnane muusikaline maitse ning arusaamine ilusast muusikast. Seega ei mõelnud ma pikalt ning nüüd ongi esimene laul valmis. Peatselt on järgmised tulemas ja ma olen ääretult rõõmus, et oleme ette võtnud sellise põneva muusikalise retke."

Eesmärgiks on seatud Sandra esimene stuudioalbum.

Paabel annab viimase kontserdi

Ansambel Paabel annab 15. aprillil Viljandi pärimusmuusika aidas oma viimase kontserdi. Üheks ägedamaks livebändiks peetud Paabel tähistab viimast kohtumist oma fännide ja sõpradega unustamatu vaatemängu ja eeskavaga.

Viimsel teekonnal on saatjateks meestekoor, Erko Niit, Paabeli peiedisko ning löökpalad läbi aegade. Ühtlasi tähistatakse ansambli kümnendat sünnipäeva.

2007. aastal ilmavalgust näinud Paabel sündis Viljandi kultuuriakadeemia viie uuenduslembese tudengi soovist esitada Eesti pärimusmuusikat vabameelsemalt ja koos kaasaegse muusikaga. Nüüdseks on sõpradest kooslus täitnud muusikamaastiku folgi mõnusama poole, free jazzi ja rokiliku energiaga. Tõnis Mägi nimetas Paablit üheks olulisemaks uueks tulijaks Eesti muusikas. Neid on võrreldud King Crimsoni, Soundgardeniga, samuti Kasekese, Ultima Thule ja In Spega. “Meie loomingut on nimetatud ka halbade suvepäevade muusikaks, meid on ristitud nii padufolkariteks, mainstream hipideks kui ka postmodernistideks,” meenutas naerdes bändi ainuke naisliige Sandra Vabarna Paabeli kuulsat ajalugu, mis pööras pundi algusaastail paljud arusaamad pärimusmuusikast pea peale.

Paabeli liikmed Sandra Vabarna, Arno Tamm, Tanel Kadalipp, Tõnu Tubli ja Jaan Jaago astuvad viimast korda koos lavalaudadele 15. aprillil kell 19.00 Viljandi pärimusmuusika aidas.

The Werg avaldab debüütplaadi

Eksperimentaalset instrumentaalmuusikat viljelev The Werg annab 16. märtsil välja omanimelise esikalbumi “The Werg”, päev hiljem algab ka plaadiesitlustuur.

Album salvestati 2016. aasta maikuus Saaremaal, pärast mida on tiimiga aktiivselt tegeletud nii plaadi helilise kui ka kujundusliku poolega. Salvestamine viidi põhiosas läbi Saaremaal, Vätta poolsaarel, kaunis mereäärses talus ning lisarajad talletati bändiliikmete kodustuudiotes Tartus ja Tallinnas. Salvestamise ja kokkumängu eest hoolitses bändi kitarrist ja produtsent Jüri Põld, kes sõnas, et album on heliliselt väga mitmekülgne. “Oleme albumi väljastamisel kõik ise algusest peale ära teinud, seega on album ülimalt ehe,” ütles kitarrist ja produtsent.

Suur osa albumi terviklikkusest lasub ka kunstilisel kujundusel, mille autoriks on noor graafiline disainer Kristjan Kesküla. “Mitmeid kuid oleme salaja sepitsenud, vorpinud ja visualiseerinud enda visioone ning lõpuks on meie eesmärgid saanud käega katsutavaks. Mul on olnud au luua bändi kogu nähtav külg ning väga palju ägedat on veel tulemas,“ sõnas Kesküla.

The Werg sai laiema kõlapinna osaliseks 2014. aasta lõpus, kui osaleti edukalt konkursil Noortebänd, kus jõuti finaali. 2015. aasta suvel esineti erinevatel festivalidel, nende seas näiteks Positivus ja Intsikurmu Festival. 2016. aasta maikuus alustati omanimelise debüütalbumi salvestamisega, mis on alates 16. märtsist saadaval nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul.

Maia Vahtramäe on Põhja-Tallinnas tagasi

Uuenenud koosseisuga Põhja-Tallinnal ilmus uus lugu “Jäägu nii”. Lisaks Jaanus Saksale, Kaspar Raudkivile ja Risto Vürstile on ansambli ridades tagasi ka Maia Vahtramäe ja Kenneth Rüütli. Bändi muusika kõla ja suund on kevadiselt uus ja värske.

“Jäägu nii” on Põhja-Tallinna uus ja särtsakas lugu koostöös noore ja andeka produtsendi Siim Ilvesega. Lugu sündis salvestussessioonide perioodil, mil keskenduti stuudios uue muusika loomisele. Loobudes mitmetest kontserditest ja avalikest esinemistest, pühendati võimalikult palju aega uuele loomingule.

Lugu räägib tõusudest ja mõõnadest, sellest ühest kordumatust elust, ereda leegiga põlemisest, tehtud vigadest ja nendest õppimisest – bändi liikmete jaoks väga isiklikud läbielamised ja mõttesähvatused, millega samastuvad kindlasti ka paljud kuulajad.

Bänd on viimase poole aasta jooksul stuudios palju tööd teinud ja valmimas on hulk uusi lugusid, mis loodetavasti kulmineeruvad järjekorras neljanda stuudioalbumi väljaandmisega. “Oleme aastatega palju juurde õppinud ja omandanud, kõik oleme küpsemad ja targemad,” räägib bändi ninamees Jaanus Saks. “Elul on omad eesmärgid ja keerdkäigud, kõik oleme teinud omi valikuid, mis on toonud tänaseks meid taas ühe katuse alla,” lisab Maia Vahtramäe. “Nagu üks sõber kord ütles: kui poleks kurbi lahkumisi, ei oleks ka rõõmsaid taaskohtumisi.”

2017 tõotab bändil tulla töine ning ees on ootamas mitmed uued ja huvitavad projektid, mistõttu soovitab bänd kindlasti Põhja-Tallinna sotsiaalmeediakanalitel silma peal hoida ning samuti oma lemmik tele- ja raadiokanaleid jälgida.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar