Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 13
28.03.2017

Erki Pärnoja uus album kannab nime „Efterglow“

Kitarrist, helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja avaldas oma täispika kauamängiva “Efterglow”, mis on jätkuks 2015. aasta lõpus ilmunud debüüt EP-le “Himmelbjerget”.

“”Efterglow” on ilmselt natuke ekspressiivsema loomuga kui “Himmelbjerget”. Kirjutasin lood üksi, aga salvestasin koos trummari Ulrik Ordingu ja klahvpillimängija/produtseni Filip Leymaniga,” räägib Erki.“Tehniliselt otsisin ma selle plaadi juures mingit tasakaalu. Eluaegse bändimehe ja tiimimängijana tahtsin oma esimese plaadiga kogeda, mis tunne on olla ainus otsustaja ja vastutaja. Teise plaadiga tundsin, et vajan ikkagi lisaenergiat, ja otsustasin sammukese tagasi astuda. Mõnes loos teevad kaasa ka live-bändi liikmed Jonas Kaarnamets ning Peedu Kass, samuti minu elukaaslane Anna Põldvee.”

“Uus album on pühendus kõigele mööduvale — melanhoolse ja filmimuusikaliku tunnetusega retrospektiiv, mida võib võrrelda kõigile tuttava suvelõpu nukrusega. Äratuntav westernilik kitarri käsitlus, analoogsüntesaatorid ning ajareisile viivad rütmid loovad helimaastiku, mis on korraga tahumatu, õhkõrn ja müstiline,” on albumi kohta kirjutanud teine Erki - Erkki Tero.

Marek Sadam võttis koera

"Ärge kartke võtta vanemat looma ja kinkida talle tema elu parimad aastad!" julgustas laulja. Tema juures leidis kodu loomade varjupaiga asukas, kümneaastane brüsseli grifooni tõugu Leenu.

"Mulle armas inimene nägi varjupaiga koduleheküljel Leenut ja arvas, et üks habemega proua võiks mulle hästi sobida," naljatas Marek (38). "Mõtlesin, et lähen teda vaid vaatama, kuid kui kohale jõudsin, oli selge – see on minu koer! Püüan anda koerale parimad eluaastad ja tema annab vastu oma soojuse," ütles Marek.

Sten-Olle avaldab albumi

Raplast pärit muusik Sten-Olle Moldau on saanud valmis oma teise plaaditäie lugusid. Album saab nimeks “Kaustik” ning näeb ilmavalgust aprilli alguses (digiversioon juba märtsi lõpus). Esimest maitseproovi, lugu pealkirjaga “Lahkud”, saab juba kuulata YouTube’ist ja SoundCloud’ist, aga muide lugu kuuleb ka tänases Elmari uute lugude edetabeli saates.

„Plaadile kutsusin klassikalise muusika osas osavaid inimesi mängima nii keelpillikvarteti kui trompetistidena, kuna tahtsin näha, kas ma klassikalises mõistes heliloojana neile midagi mängida oskan anda“, rääkis Sten-Olle portaalile Muusikaplaneet.

Trad.Attack! avaldas singli

Trad.Attack!’i teine täispikk album “Kullakarva” ilmub 19. mail. Esimene singel ja video “Säde” ilmus aga lõppeval nädalal, 22. märtsil. Video müstilises metsas on valminud koostöös Martti Heldega, kes on olnud ka varasemate Trad.Attack!’i videote režissöör.

Tartu Indiefest kuulutas välja esinejad

Indiefest tähistab sel aastal viiendat juubelit ning nagu ühele peole kohane, on programm tihe ning kontserdid kandunud üle Tartu linna. Festivali eestimaine peaesineja on I Wear* Experiment, festivali põhipäeval esineb ka Austria indiroki bänd Farewell Dear Ghost.

Teiste seas astuvad üles elektrooniline kollektiiv Girls In Pearls (EE), The Hearing (FI), Alex Kelman (RU) ja The Person (SE). Lisaks esinejatele on kontserdipaigadki erineva iseloomuga – leiab nii elektroonilisi klubiõhtuid kui mõnusaid välikontserte. Tartu Indiefest toimub 18.-20. mail Tartus Aparaaditehases, Genialistide klubis ja Kalevi tänava pargis.

 Jaak Joala postuumsetele kogumikplaatidele “Suveöö” ja “Unustuse jõel”, ilmus vääriline järg – parimad palad ansambliga Radar. Armastatud laulja kolmas kogumik on algusest lõpuni kevadiselt rõõmus ja kirgas popmuusika. “Minu elu” peale on koondatud üheksateist tänaseni hästi tuntud ja armastatud laulu.

Kevadeks plaati lubanud duo Púr Múdd on välja töötanud futurisliku lahenduse. Nimelt on noormehed hüljanud CD albumi formaadi ja selle asemel ilmusid bändi lood USB-albumil.

Albumi “Undefined” peal kuuleb lisaks tuttavatele lugudele ka palju uut muusikat. Bändi sõnul on nende stiil veidi arenenud ja lisaks agressiivsetele biitidele kuuleb plaadil ka pehmemat elektroonilist muusikat. Noormehed ise nimetavad enda stiili elektrooniliseks alternatiivseks popiks.

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket