Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 14
04.04.2017
Liis Lemsalu avaldas koostöös Ewert Sundja ja Bert Brikenfeldiga singli

Liis Lemsalu avaldas muusikavideo uuele singlile “Sinuga koos”. Loo sõnad ja muusika on sündinud Liisi koostöös Bert Prikenfeldi ning Ewert Sundjaga.

Lemsalu sõnul on “Sinuga koos” lugu, mis sündis läbi aususe ja lihtsuse ning väljendab igatsust hinges. “Loo video peegeldab pala sõnumit ja lisab visuaalse mõõtme sellest, mida inimesed teevad ja kuidas end tunnevad siis kui nad on kodus ja ootel.

Ewert Sundja tõdes, et loo autorid veetsid mitu päeva Berdi stuudios ja tegid oma laulukirjutajate laagri, et näha kas ja kuidas tuleb. “Meeldiva üllatusena oli juba esimeste minutitega suund selge ning pärast seda voolas lugu nagu iseenesest. Viis ja sõnad tulid kuidagi orgaaniliselt üheskoos ja kogu produktsioon oli üks harmooniline kulgemine,” avas laulu kirjutamise tagamaid Sundja.

Äsja aasta produtsendi ja miksija tiitlitega pärjatud Bert Prikenfeld sai loo kirjutamisel inspiratsiooni muusikute koostööst just tol hetkel kui esimesed viisijupid, akordid ja rütmid olid uue trummimasina peal laiali layerdatud. “Sealt edasi läks juba kõik väga ladusalt,” meenutas Prikenfeld.

Ilmus Sten-Olle album „Kaustik“

Raplast pärit muusik Sten-Olle sai valmis oma teise plaaditäie lugusid. Album nimi on “Kaustik” ning füüsilisel kujul näeb see ilmavalgust aprilli alguses.

Plaadil teevad kaasa Aivar Surva, Mari Jürjens, Rauno Vaher, Merlin Porkma, Tiina Mäe, Merike Heidelberg ja Brenda Vasemägi. Plaadile on Sten-Olle mängima kutsunud muusikuid pigem klassikalise poole pealt – kuuleb nii keelpillikvartetti kui ka trompetit. Muusik rääkis, et talle tundus väljakutsena huvitav ka klassikalises mõistes heliloojana kätt proovida.

Plaadil kõlavad lood on oma olemuselt pigem lihtsad, kuna sõnad on kirjutatud otse sellest, millest rääkimist Sten-Olle oluliseks peab.

“Kaustiku” plaadiesitlused toimuvad kodukontsertidel Tallinnas (4. aprill  Komeedi tänaval, 5. aprill Pikal tänaval ja 6. aprill Heina tänaval) ning ühe mitte-kodukontserdina Raplas, Kultuuriklubis BAAS.

Albumi miksis Tõnu Susi ning masterdas Sten-Olle ise.

Eesti esineb Eurovisioonil eelviimasena

Eurovisiooni lauluvõistluse korraldajad avaldasid poolfinaalide esinemisjärjekorra. Eesti esineb teises poolfinaalis eelviimasena.

Järjekorra panid paika lauluvõistluse produtsendid, kes kasutasid selleks sama formaati nagu

2013. aastal kasutusele võeti. Selline järjekord peaks pakkuma lauluvõistluse vaatajatele veelgi mitmekülgsemat ja põnevamat elamust.

Eestiga samas poolfinaalis võistlevad veel näiteks Leedu, Venemaa, Valgevene, Sveits, Norra, Iirimaa ja Holland.

Lepatriinul ilmus muusikavideo

Laulja ja laulukirjutaja Lepatriinu, kes viljeleb elektro/akustilist stiili, avalikustas uue muusikavideo.

Animatsioon on tehtud laulule “Sensitive”, mida saab ka kuulda artisti jaanuaris ilmunud EP pealt neljanda loona. Video režissöör on Aarto Hiiemaa ehk Josh Twist.

„Sensitive“ muusika ja sõnad on kirjutanud Triinu Paomets,  produktsiooni teinud Pille Piir,  mixinud ja masterdanud Sander Maimik.

Tanel Padari värske laul sündis uudse ja põneva projekti raames

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga “Parem veelgi”, mis ilmus koostöös värske Eesti start-up’iga Fanvestory.

Padari sõnul olid Fanvestory üldine idee ja kogu tiim väga inspireerivad, et midagi uut luua. Laulja sõnul on teda alati paelunud uudsed ja värsked ideed ning võimalusel lööb ta  innovatiivsetes projektides kaasa. Lugu pealkirjaga “Parem veelgi” kõlab Taneli sõnul  kahtlemata teistmoodi kui tema varasem looming ja sobib seetõttu hästi uut, tulevikkuvaatavat ärimudelit avama.

Esmakordselt nii Eestis kui ka mujal maailmas on muusikateoste autoritel võimalus Fanvestory innovaatilise lahenduse abil kaasata fännidelt raha loomingu edendamiseks, võimaldades neil saada osa teose kasutamisest tekkivatest tuludest. Lisaks finantseeringule toimib platvorm tugevat fännisidet loova turunduskanalina. Artisti toetamise eest on võimalik inimestel erinevalt tavalistest ühisrahastuse platvormidest teenida ka reaalset rahalist kasu.

Fanvestory rajamist inspireeris David Bowie oma “Bowie bonds’idega”, kui ta 90ndatel oma lood avalikule turule tõi. Fanvestory asutajad Birgit Karus, Juko-Mart Kõlar, Uku Suviste ja Kristjan Ulst soovivad aidata kaasa muusikatööstuse arengule ja uue ärimudeli abil intellektuaalomandil põhinevates tööstustes omamoodi revolutsiooni korraldada.

Tänaseks on startup võitnud kaks ideekonkurssi, tegutseb igapäevaselt Startup WiseGuys’i kiirendis ning nüüd ollakse valmis teenusega turule tulema. Fanvestory soovib tulevikus laieneda ka teistesse intellektuaalomandi sektoritesse nagu filmid ja raamatud.

Ian Mikael Kirss ja Birgid Täht avaldasid loo „Peatu hetkeks“

Elmarisse on jõudnud uus lugu  „Peatu hetkeks“ – esitajaks Birgid Täht, loo mixi on teinud 28aastane muusikaprodutsent Gideson Choi, ehk Ian Mikael Kirss. Ian Mikael on professionaalne trummar ja erinevate löökriistade õpetaja, aastast 2004 trummitaldrikufirma Paiste™ artist, muusikakooli on ta lõpetanud aga hoopis klaveri erialal.

Iani trummimäng on kõlanud ansamblites Cookies, Mood Mess ja House of Games. Viimasega tuuritati 2007. aasta sügisel ka Inglismaal, olles kuulsa rokkbändi W.A.S.P soojendajaks.

Ian Mikael Kirss tuleb musikaalsest perekonnast. Muusikasoon pärineb tema isalt. Jaan Kirss on tuntud muusik (mänginud näiteks ansamblites Apelsin, Laine, Vitamiin jms).

Tõsisemalt alustas noormees muusika produtseerimisega 2017 aastal.

Birgid Tähe akustilise loo "Peatu hetkeks" vokaal ja kitarrid lindistati 2016 suvel. Tema esimene plaat näeb ilmavalgust juba käesoleva aasta maikuus.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket